Silesion.PL

serwis informacyjny

Ekstraklasa tenisistek stołowych – KTS Enea Siarkopol zagra o 31. tytuł mistrzowski

Ekstraklasa tenisistek stolowych

Ekstraklasa tenisistek stolowych

Po zwycięstwie – po raz 2 w historii – w prestiżowej Lidze Mistrzyń, Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg powalczy o 31. (!) tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W półfinale play-off Ekstraklasy zagra 6 i 8 maja z Bebetto AZS UJD Częstochowa. A już jutro (28 kwietnia) zaczyna się rywalizacja KU AZS UE Wrocław z SKTS Sochaczew. Rewanż 1 maja.

Tarnobrzeski zespół, prowadzony przez legendarnego trenera Zbigniew Nęcka, zapisał się w historii krajowego i międzynarodowego tenisa stołowego. Od 1991 roku KTS zdobył 30 złotych medali DMP, a finał przegrał tylko raz, w 2006 roku z GLKS Nadarzyn. Do tego świetnie spisuje się na europejskich arenach. W Champions League triumfował w 2019 i 2022 roku, a zwyciężył także w Pucharze Europy ETTU siedem lat temu.

Ale zanim dojdzie do półfinałowych gier klubów z Tarnobrzega i Częstochowy, w czwartek 28 kwietnia o g. 18:00 odbędzie się pierwszy mecz wicemistrza kraju KU AZS UE Wrocław z SKTS Sochaczew. Faworytkami, choć nieznacznymi, są wrocławianki mające w składzie trzy reprezentantki – Natalię Bajor oraz 21-letnie bliźniaczki Annę i Katarzynę Węgrzyn. Podczas ostatnich Indywidualnych MP wszystkie stanęły na podium – Katarzyna Węgrzyn pokonała w finale 4-krotną z rzędu mistrzynię kraju Natalię Bajor, a brąz wywalczyła Anna Węgrzyn.

Na pewno poziom spotkań będzie wysoki, a każdy pojedynek niesamowicie ważny. Musimy być bardzo skoncentrowane – mówi Katarzyna Węgrzyn. – Kluczem do wygrania dwumeczu będzie dobra gra każdej z nas we wszystkich pojedynkach. W Sochaczewie rywalizuje się trudno, ale chyba jeszcze ciężej było w Częstochowie – dodała Anna Węgrzyn.

Z pewnością SKTS Sochaczew jednak nie stoi na straconej pozycji. W sezonie zasadniczym wygrał u siebie 3:1 z wrocławiankami (na wyjeździe 0:3). O sile drużyny stanowią doświadczone Rumunka Irina Ciobanu i Daria Łuczakowska, które wspierają młodziutki zawodniczki – nowo kreowana Mistrzyni Polski juniorek Zuzanna Wielgos (rocznik 2005) oraz Ilona Sztwiertnia (2004).

W poprzednim sezonie, w półfinałach klub z Tarnobrzega okazał się lepszy od rywalek z Częstochowa, a wrocławianki pokonały sochaczewianki. W 2020 roku doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem zarząd PZTS przyznał dwa srebrne medale – ekipom z Wrocławia i Sochaczewa. Rozgrywki przerwano z powodu koronawirusa, a że obie drużyny miały szansę na 2. miejsce, postanowiono nagrodzić obydwie. Brąz zdobyły częstochowianki.

PROGRAM PÓŁFINAŁÓW:

  • 28 kwietnia, g. 18:00 SKTS Sochaczew – KU AZS UE Wrocław
  • 1 maja, g. 16:00 KU AZS UE Wrocław – SKTS Sochaczew
  • 6 maja, g. 17:00 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa
  • 8 maja, g. 17:00 Bebetto AZS UJD Częstochowa – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg
  • 11 i 13 maja – finały

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024