Silesion.PL

serwis informacyjny

Ekawdorczyk Christian Alemán piłkarzem GKS Katowice

GKS Katowice nowy transfer na sezon 2023/2024. 27-letni ekwadorski pomocnik, Christian Alemán, podpisał kontrakt z klubem na rok z opcją przedłużenia. To niewątpliwie znaczące wzmocnienie dla drużyny, której ambicje sięgają awansu do Ekstraklasy.

Młodość i kariera w Ekwadorze

Christian Alemán urodził się i dorastał w Ekwadorze, gdzie już w młodym wieku pokazywał swój talent piłkarski. Jego pierwszym klubem w rodzimej lidze była ekwadorska drużyna CS Emelec. Jednak jego piłkarska podróż nie ograniczyła się tylko do jednego klubu. Alemán z sukcesami reprezentował barwy kilku innych zespołów, takich jak CD Técnico Universitario, Manta FC, Guayaquil City FC, czy słynna Barcelona SC, z którą zdobył mistrzostwo kraju w 2016 roku.

Przygoda w Argentynie i Polsce

Przygodę z międzynarodowym futbolem rozpoczął, dołączając w sezonie 2017/2018 do argentyńskiego Club Estudiantes de La Plata w ramach wypożyczenia. To doświadczenie za granicą pozwoliło mu rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie.

Następnie przyszedł czas na Polskę. W przerwie zimowej sezonu 2020/2021 Christian Alemán został zawodnikiem Arki Gdynia, gdzie dwukrotnie grał w barażach o udział w rozgrywkach Ekstraklasy. To było ważne doświadczenie w jego karierze, które z pewnością pomogło mu dostosować się do europejskich standardów piłkarskich.

Powrót do ojczyzny …i do Polski

Po dwuletnim pobycie w Polsce, Ekwadorczyk wrócił do swojej ojczyzny, gdzie na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do mistrza Ekwadoru, SD Aucas. Jego umiejętności i doświadczenie wyróżniły go na tle konkurencji.

Teraz, kolejny etap w jego piłkarskiej karierze rozpoczyna się w GKS-ie Katowice. To klub z długą historią i ambicjami awansu do wyższych klas rozgrywkowych. Christian Alemán może stać się ważnym ogniwem w tej ambitnej drużynie.

Na swoim koncie Alemán ma już 53 występy na poziomie Fortuna 1 Ligi, w których zapisuje się imponujący wynik: 9 goli i 7 asyst. Jego zdolności ofensywne i zdolność do tworzenia okazji strzeleckich sprawiają, że jest to zawodnik, którego drużyny zawsze chcą mieć na boisku.

Jeszcze przed rozpoczęciem letniego okna transferowego sondowaliśmy możliwość pozyskania do naszego Klubu Christiana Alemána. Wówczas zawodnik był związany kontraktem z SD Aucas. Rozpoczęliśmy rozmowy z zawodnikiem, natomiast w tamtym momencie zbyt wiele czynników uniemożliwiało przeprowadzenie tego transferu. Jednym z założeń na letnie okno transferowe, po decyzjach kadrowych podjętych po zakończeniu ubiegłego sezonu, była zdefiniowana potrzeba pozyskania do drużyny dwóch ofensywnych pomocników. Latem dołączył do drużyny Mateusz Mak, a na ewentualną obsadę drugiego wakatu cierpliwie czekaliśmy przyglądając się przede wszystkim naszej drużynie, a także sytuacji na rynku transferowym. Braliśmy pod uwagę wariant, w którym dodatkowy zawodnik do drużyny już nie dołączy. Pojawienie się natomiast w zespole kilku urazów, a także okoliczność rozwiązania przez Christiana Alemána kontraktu z poprzednim klubem, zbiegły się w czasie i te fakty zdeterminowały ponowne rozpoczęcie rozmów z zawodnikiem na temat transferu do naszego Klubu. Mamy świadomość okresu, w jakim zawodnik dołącza do drużyny, a także tego, że z pewnością będzie on potrzebował czasu na aklimatyzację. Dlatego przed podjęciem decyzji o pozyskaniu zawodnika, bardzo dokładnie ze sztabem szkoleniowym zaplanowaliśmy cały proces, co ma przyspieszyć moment jego gotowości do gry w naszym Klubie – mówi Dawid Dubas, dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice. 

Bardzo mnie ucieszyły wieści, że GKS Katowice wyraził mną swoje zainteresowanie. Miałem także inne propozycje, ale widziałem, że Klub dobrze sobie radzi w lidze i to również było czynnikiem motywującym, by dołączyć do drużyny. Spędziłem w Polsce dwa lata i bardzo dobrze je wspominam. Nauczyłem się trochę języka polskiego, choć nie ukrywam, że jest bardzo trudny. Cieszę się, że teraz będę miał okazję grać w Katowicach, bo miasto zrobiło na mnie duże wrażenie. Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie – mówi Christian Aleman

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023