Silesion.PL

serwis informacyjny

EIHC Christmas Cup: Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Węgrów

EIHC Christmas Cup walka o krazek Hokejowa reprezentacja Polski pokonala Wegrow

EIHC Christmas Cup walka o krazek Hokejowa reprezentacja Polski pokonala Wegrow

W drugim dniu turnieju EIHC Christmas Cup Polacy wygrali z reprezentacją Węgier 3:2. Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli bracia Radosław i Łukasz Nalewajka oraz Radosław Sawicki. W sobotę na lodowisku w Bytomiu na zakończenie turnieju kadrowicze zmierzą się z Ukrainą. Mecz rozpocznie się o godz. 17:30 i będzie transmitowany w TVP Sport.  

Dwa gole braci

W piątek na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów było znowu ciekawie i emocjonująco. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0, a gola strzelił Łukasz Nalewajka. Kamienieu uderzył na bramkę, a Łukasz Nalewajka zmienił lot krążka i zdobył debiutanckiego gola w reprezentacji. – To piękne uczucie grać dla reprezentacji i zdobyć bramkę – mówił strzelec.

Na początku drugiej odsłony nasi kadrowicze podwyższyli wynik spotkania. Kamil Górny huknął z dystansu, Radosław Sawicki dotknął krążka i guma zatrzepotała w siatce. Trzeciego gola strzelił Radosław Nalewajka. Węgrzy jednak nie poddali się. Dwie bramki zdobył Martin Sagi. Po końcowej syrenie kibice głośno dziękowali kadrowiczom za dobry mecz. Na bytomskim lodowisku głośno także odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Udany rewanż

Nasza reprezentacja udanie zrewanżowała się za porażkę z grudnia, kiedy w meczu kontrolnym przegrała z Madziarami 2:3. W drugim rozgrywanym spotkaniu w piątek Francja pokonała Ukrainę 2:1. Dzień wcześniej, w czwartek na inaugurację EIHC Christmas Cup reprezentacja Polski po zaciętym boju przegrała minimalnie z Francją 2:3, a Węgrzy pokonali Ukrainę 2:1.

W sobotę na zakończenie turnieju Biało-Czerwoni zmierzą się z Ukrainą. Mecz rozpocznie się o godz. 17:30 i będzie transmitowany w TVP Sport. Wcześniej o godz. 14:00 Francja zmierzy się z Węgrami. To spotkanie będzie transmitowane na kanale Polskiego Hokeja w serwisie YouTube.

Polska – Węgry 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Ł. Nalewajka 15, Sawicki 27, R. Nalewajka 33 – Sagi 38,54

Polska: Lewartowski- Ciura, Górny; Sawicki, Paś, Łyszczarczyk – Kamienieu, Kostek; Bukowski, Tyczyński, Ł. Nalewajka – Zieliński, Jaworski; Brynkus, Jarosz, R. Nalewajka – Krawczyk, Horzelski, Słowakiewicz, Jaśkiewicz. Trener: Robert Kalaber

Węgry: Adorjan – Garat, Fejes; Sagi, Sarpatki, Vincze – Kiss, Bukor; Vertes, Horvath, Szabo – Toth, Vokla; Revesz, Kreisz, Toth – Falus, Csaszar; Madacsi, Paterka, Szabad. Trener: Sean Simpson

Wyniki i Terminarz EIHC Christmas Cup

Czwartek, 16 grudnia

  • Węgry – Ukraina 2:1 po dogrywce
  • Polska – Francja 2:3

Piątek, 17 grudnia

  • Francja – Ukraina 2:1
  • Polska – Węgry 3:2

Sobota, 18 grudnia

  • Węgry – Francja, godz. 14:00
  • Polska – Ukraina, godz. 17:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author