Silesion.PL

serwis informacyjny

Dzień książki dziecięcej w CH FORUM Gliwice. Będzie Kicia Kocia!

Ksiazka ksiazki

Ksiazka ksiazki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI W CH FORUM

O TUPCIU CHRUPCIU I KICI KOCI – NIECH ŻYJE LITERATURA DZIECIĘCA!

Literatura dziecięca ma swój dzień w kalendarzu. To 2 kwietnia, rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych duńskich pisarzy – Hansa Christiana Andersena. CH FORUM wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach uświetni ten dzień warsztatami literackimi z Elizą Piotrowską – autorką bestselerowej serii o Tupciu Chrupciu, oraz spotkaniem z maskotką słynnej Kici Koci.

Eksperci wyliczyli, że codzienny dwudziestominutowy rytuał czytania wystarczy, aby zmienić życie dziecka. „To czary!”, powiedzą nieprzekonani. I słusznie, gdyż za wszystkim stoi magia literatury. Badania potwierdzają, że czytanie dzieciom wpływa pozytywnie na psychiczny i emocjonalny rozwój dziecka, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy wartości moralnych, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację i pomaga odnieść sukces w szkole. Co więcej, jest świetną rozrywką.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, obchodzony od 1967 roku, jest wspaniałą okazją do pokazania czytania jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna
w Gliwicach i CH FORUM w sobotę, 2 kwietnia w godzinach 10:00 – 14:00 ma dla najmłodszych moc atrakcji.

O godz. 10:00 i 12:00 w Scenie Forum odbędą się warsztaty z Elizą Piotrowską, autorką bestsellerowej serii o Tupciu Chrupciu. Nie lada gratka czeka też na fanów Kici Koci. Najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję spotkać bohaterkę serii książek Anity Głowińskiej i odebrać zakładkę z autografem najpopularniejszej kotki w literaturze dziecięcej.

Liczba miejsc ograniczona. Na warsztaty i spotkanie z Kicią Kocią obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Centralnej, ul. Kościuszki 17 i punkcie informacyjnym
CH FORUM (poziom 0), ul. Lipowa 1.

Program:

10:00 – 11:00 warsztaty z Elizą Piotrowską, pisarką, autorką serii książek o Tupciu Chrupciu (Scena Forum)

11:15 – 12:00 spotkanie z żywą maskotką Kicią Kocią – poziom 0 (scena główna)

12:00 – 13:00 warsztaty z Elizą Piotrowską, pisarką, autorką serii książek o Tupciu Chrupciu (Scena Forum)

13:15 – 14:00 spotkanie z żywą maskotką Kicią Kocią – poziom 0 (scena główna)

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 mkw., położone w ścisłym centrum
Gliwic
. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora„zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce, najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa – jedna z nielicznych w Polsce – filia miejskiej biblioteki publicznej.

Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych
w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024