Silesion.PL

serwis informacyjny

Dzień Koreański na meczu Śląska Wrocław

Dzien Koreanski na meczu Slaska Wroclaw

Dzien Koreanski na meczu Slaska Wroclaw

Przed nami druga edycja unikalnego, polsko-koreańskiego święta w piłkarskiej atmosferze. W niedzielę, 23 października, podczas meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok, kolejny raz będzie obchodzony Dzień Koreański. Wydarzeniu towarzyszyć będzie sporo atrakcji, a piłkarze WKS-u wystąpią w wyjątkowych strojach. Ich nazwiska na koszulkach zapisane zostaną w języku koreańskim.

Na Dniu Koreańskim po raz pierwszy spotkano się w lutym 2020 roku, podczas meczu Śląska z Lechią Gdańsk. W niedzielę, 23 października, odbędzie się kolejne tego typu wydarzenie, które ma podkreślić ważną rolę współpracy polsko-koreańskiej dla miasta i całego regionu. Dowodem tego są m.in. współgospodarze eventu: sponsor Śląska, koreańska firma YOON Group oraz Stowarzyszenie Koreańczyków w Polsce. W przedsięwzięcie zaangażowani się również firma Hyundai Nawrot oraz Bank PKO BP – sponsorzy Dnia Koreańskiego.

Korea Południowa jest drugim, po USA, największym pozaeuropejskim inwestorem zagranicznym w Polsce. Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w 2020 roku w naszym kraju funkcjonowało 548 firm z kapitałem koreańskim. Prawie połowa z nich działa na terenie województwa dolnośląskiego.

Stolica Dolnego Śląska od wielu lat przyciąga zagranicznych inwestorów, wśród których liczną reprezentację stanowią południowokoreańskie przedsiębiorstwa i koncerny. Mieści się tu m.in. największa w Europie fabryka koreańskiego producenta elektroniki i baterii, a wokół niej funkcjonuje ponad 200 firm wywodzących się z tego kraju. W ich okolicach i całym Wrocławiu mieszka ponad 5 tys. Koreańczyków. Spotkanie WKS-u z Jagiellonią obejrzą z trybun przedstawiciele międzynarodowych firm, uznających Wrocław za najlepszą lokalizację do rozwijania swoich przedsięwzięć.

To zaszczyt i honor, że jako Śląsk Wrocław po raz drugi możemy być gospodarzem tego unikalnego w skali kraju wydarzenia. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym partnerem jest Korea i południowokoreańskie przedsiębiorstwa dla naszego kraju, regionu i miasta. Również w Śląsku Wrocław bardzo cenimy sobie wieloletnią już współpracę z YOON Group i cieszymy się, że to właśnie ta firma została projektantem Wrocławskiego Centrum Sportu, który będzie domem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Kolejny Dzień Koreański stanowić będzie świetną okazję do zaprezentowania wyjątkowości kultury i nowoczesności biznesu naszych partnerów z Dalekiego Wschodu – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Dla wielu z nas Wrocław stał się drugim domem. Razem ze Stowarzyszeniem Koreańczyków w Polsce chcemy podziękować za to, że możemy czuć się tutaj jak u siebie oraz przybliżyć mieszkańcom miasta nasz kraj. Jest nam bardzo miło, że z naszymi partnerami ze Śląska Wrocław ponownie możemy współorganizować tak wyjątkowe wydarzenie jak Dzień Koreański na meczu Ekstraklasy. Mamy nadzieję, że niedzielne spotkanie będzie okazją do nawiązania kolejnych, równie wartościowych relacji biznesowych – mówi Junsik Yoon, założyciel i prezes YOON Group.

Przed spotkaniem piłkarzy na murawę wyprowadzi dziecięca eskorta, w której znajdą się dzieci z polskich i koreańskich rodzin. Ponadto we Wrocławiu, a zwłaszcza miejscach licznie odwiedzanych przez Koreańczyków, pojawią się także dwujęzyczne plakaty zapraszające na mecz.

Spotkanie z Jagiellonią będzie miał również wyjątkową oprawę – specjalny catering w strefie VIP, koreańskie food-trucki na esplanadzie stadionu, występ cheerleaderek oraz przede wszystkim – unikatowe koszulki. Piłkarze WKS-u wystąpią bowiem w trykotach, na których nazwiska piłkarze zapisane zostaną w języku koreańskim. Koszulki z tej wyjątkowej edycji będą później w sprzedaży w oficjalnym klubowym sklepie on-line. Bilety na mecz dostępne na stronie internetowej bilety.slaskwroclaw.pl.

경기에 초대합니다! Zapraszamy na mecz!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024