Silesion.PL

serwis informacyjny

Dunlop sponsorem tytularnym i wyłącznym dostawcą opon do włoskiej serii mistrzostw Campionato Italiano Velocità

Dunlop rozszerza partnerstwo z włoskimi mistrzostwami i od 2024 roku obejmie rolę sponsora tytularnego i wyłącznego dostawcy opon do wszystkich klas Campionato Italiano Velocità (CIV). Zawodnicy będą korzystać ze specjalnych opon z renomowanej linii KR racing slick, dopasowanych do potrzeb każdego motocykla w zależności od rozmiaru i mocy. Umowa została podpisana na 3 lata.

Dunlop został również wyłącznym partnerem oponiarskim w klasach SuperSport 300 i SuperSport 600 NG, gdzie będzie wspierać wschodzące talenty w tych wysoce konkurencyjnych wyścigach.

Jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w Campionato Italiano Velocità, która stworzyła jedną z najbardziej konkurencyjnych i szanowanych krajowych klasyfikacji wyścigowych w Europie,” powiedział Wim Van Achter, menedżer ds. sportu motocyklowego w Dunlop Motorcycle w Europie. „Cieszymy się, że możemy wspierać zawodników na każdym etapie ich kariery w organizacji, od wschodzących talentów po doświadczonych zawodników superbike. Każdy z nich będzie miał dostęp do naszych renomowanych opon wyścigowych z serii KR oraz profesjonalnego wsparcia na torze. Zaangażowanie w to partnerstwo podkreśla naszą nieustanną pasję do sportów motorowych i determinację w dążeniu do innowacji, wykorzystując wyścigi jako platformę do rozwijania technologii dla następnej generacji opon drogowych, torowych i wyścigowych,” dodał W. Van Achter.

Od dwóch sezonów opony Dunlop są używane we flagowej klasie Superbike, a w wielu innych kategoriach, w tym Moto3 i Pre-Moto3, współpraca trwa dłużej, więc wielu zawodników CIV jest już zaznajomionych z wysokim poziomem wsparcia, oferowanym przez dział sportów motorowych Dunlop.

Współpraca z CIV to kolejny ważny kontrakt Dunlopa. Marka jest wyłącznym dostawcą dla klasy Superstock EWC i wyborem kilku wiodących zespołów Superbike w tej serii, a także partnerem najlepszych zawodników motocrossowych zarówno w Mistrzostwa Świata w Motocrossie FIM (MXGP), jak i w amerykańskiej serii motocrossowej i supercrossowej.

W ramach współpracy z CIV zawodnicy będą ścigać się na oponach z gamy KR racing slick, w tym na przednich oponach KR109 i tylnych KR108, które są blisko spokrewnione z modelami, którym zaufały czołowe zespoły uczestniczące w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM (EWC) i wyścigach CIV Superbike.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy ogłosić partnerstwo z Dunlop, jedną z wiodących firm w branży oponiarskiej, w ramach stałej i rozwijającej się więzi. Jakość opon marki Dunlop może jeszcze bardziej podnieść poziom CIV, który zawsze dążył do rozwoju i poprawy,” skomentował Giovanni Copioli, prezes FMI.

Dunlop

Dunlop Europe to jeden z wiodących na świecie producentów opon motocyklowych z imponującym dorobkiem sukcesów w sportach motorowych. Producent jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team i Honda Racing w wyścigach Endurance World Championship, oficjalnym dostawcą opon do FIM Moto2 i Moto3 World Championship oraz najbardziej utytułowaną marką opon w historii Isle of Man TT. W terenie Dunlop jest wybierany przez zwycięzców i mistrzów wyścigów MXGP.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023