Silesion.PL

serwis informacyjny

Doświadczony napastnik Valērijs Šabala w GKS Bełchatów

Strzelił 12 goli dla reprezentacji Łotwy, w tym cztery Turcji, był królem strzelców Fortuna 1 Ligi a teraz swoimi umiejętnościami snajperskimi ma pomóc drużynie GKS Bełchatów w walce o pozostanie na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Kontraktem do końca obecnego sezonu z „Brunatnymi” związał się oto doświadczony środkowy napastnik, Valērijs Šabala, dla którego będziemy trzecim polskim klubem po Miedzi Legnica i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

To właśnie grając dla „Górali” strzelił najwięcej goli w sezonie 2018/19 zdobywając tytuł króla strzelców. Po tych rozgrywkach przeniósł się w lipcu 2019 roku do Miedzi Legnica, gdzie w 16 pierwszoligowych spotkaniach i 3 meczach Totolotek Pucharu Polski zdobył dwie bramki. Łącznie na polskich boiskach Šabala strzelił 27 bramek i dodał 7 asyst.

Po opuszczeniu Legnicy Valērijs Šabala przeszedł do ekipy mistrza Litwy – Sūduvy Marijampolė, gdzie w 15 oficjalnych meczach zdobył cztery gole. Ostatnim klubem Łotysza był rumuński ekstraklasowicz Viitorul Constanța, którego właścicielem jest słynny Gheorghe Hagi. W drużynie „Maradony Karpat” Valērijs zaliczył tylko pięć występówi z uwagi na sprowadzenie kolejnych napastników, rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Teraz czas na nową kartę w Polsce. W GKS Bełchatów będzie występował z nr „94”.

Ciekawe są także wcześniejsze losy nowego zawodnika GKS Bełchatów. Urodzony 12 października 1994 roku w Rydze piłkarz zaczynał trenować w Daugavie, a później w Skonto. Szybko wyjechał za granicę do FC Brugge, skąd był wypożyczany najpierw do Anorthossisu Famagusta na Cyprze, a później do FK Jablonec. Pół roku później 20-letni wówczas Sabala trafił po raz pierwszy do Miedzi Legnica. Następnie Łotysz występował w Czechach (FK Pribram) i na Słowacji (Dunajska Streda, skąd trafił do FC Riga. W swej ciekawej karierze najwięcej trafień zaliczył dla Skonto – 38 dodając do nich 15 asyst. Tam też zdobył Puchar Łotwy.

Mierzący 180 cm Valērijs Šabala to także dość bogata karta reprezentacyjna. Napastnik zdążył już rozegrać 53 mecze strzelając w nich 12 bramek. Gole zdobywał m.in. w meczach eliminacyjnych do Euro 2016 i MŚ 2018. Wcześniej zaliczył także wiele spotkań w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Łotewski napastnik jest dziewiątym nowym zawodnikiem w kadrze “Brunatnych” na rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024