Silesion.PL

serwis informacyjny

Dominik Sokół i Dawid Witkowski piłkarzami GKS Jastrzębie

Dawid Witkowski, dotychczas występujący w trzecioligowym Podhalu Nowy Targ, dołącza do GKS-u Jastrzębie. Lewonożny obrońca podpisał z Klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Dawid urodził się 1 stycznia 1997 roku. Nominalną pozycją wychowanka Legii Warszawa jest lewa obrona, ale może również grać jako stoper. Ze stołecznego klubu Dawid w 2015 roku przeniósł się na kilka miesięcy do juniorskiego zespołu Zagłębia Sosnowiec, z którego trafił do trzecioligowej Skry Częstochowa. W Skrze zagrał w 26 spotkaniach. Od rundy wiosennej 2017 roku, przez półtora roku, reprezentował barwy drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, występując w 44 spotkaniach. Sezon 2018/2019 spędził na zapleczu ekstraklasy w Bytovii, gdzie wystąpił w 22 meczach. W ostatnim czasie grał w Podhalu Nowy Targ na poziomie III ligi, rozgrywając 22 mecze.

Dawid w przeszłości czterokrotnie rywalizował ze swoimi zespołami przeciwko GKS-owi Jastrzębie. W sezonie 2015/2016, w barwach Skry Częstochowa w wygranym przez GKS Jastrzębie 2:1 meczu wyjazdowym, w którym zdobył gola. Następnie dwukrotnie w sezonie 2017/2018, grając w Siarce Tarnobrzeg (zwycięstwo GKS-u na wyjeździe i remis przy Harcerskiej), a także sezon później, gdy występował w Bytovii (zwycięstwo GKS-u na wyjeździe).

Nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie został także Dominik Sokół. 21-letni napastnik będzie występował w jastrzębskim zespole do końca sezonu na zasadzie wypożyczenia z Radomiaka Radom.

Nowy napastnik przygodę z piłką rozpoczynał w juniorskich zespołach MSPN Radomiaka Radom, Legionu Radom i Broni Radom. W Broni zadebiutował także w piłce seniorskiej w rozgrywkach III ligi. Następnie występował w LKS Promna, a od sezonu 2017/2018 reprezentuje barwy Radomiaka Radom z półroczną przerwą na występy w drugoligowej Elanie Toruń w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu, gdzie w 12 spotkaniach zdobył 4 gole. W tym sezonie wystąpił w czterech meczach Radomiaka w Fortuna 1 Lidze oraz jednym Pucharu Polski, w którym zdobył gola przeciwko Miedzi Legnica.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023