Silesion.PL

serwis informacyjny

Dominik Nowak trenerem GKS Tychy

Dominik Nowak trenerem GKS Tychy

Dominik Nowak trenerem GKS Tychy

Dominik Nowak został nowym trenerem piłkarzy GKS-u Tychy. 50-letni szkoleniowiec podpisał dzisiaj kontrakt z tyskim klubem, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwa sezony, do 30 czerwca 2024 roku.

Urodzony w Łodzi szkoleniowiec trenerską karierę rozpoczynał od pracy w Górniku Polkowice, gdzie najpierw prowadził grupy młodzieżowe, następnie drugi zespół, aż w końcu objął stery pierwszej drużyny. Łącznie w klubie z Polkowic spędził pięć lat, przechodząc drogę od 4. do 1. Ligi.

Następnie prowadził Flotę Świnoujście, Motor Lublin i Wigry Suwałki. Z ostatnim z tych klubów, oprócz dobrych wyników osiąganych na zapleczu Ekstraklasy, awansował do półfinału Pucharu Polski, odpadając po zaciętym dwumeczu z Arką Gdynia.

– Wybór trenera pierwszej drużyny jest jednym z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu klubu, dlatego też nie chcieliśmy podejmować tej decyzji pochopnie. Dominik Nowak pracując w poprzednich klubach zanotował wiele dobrych wyników i ugruntował swoją pozycję na rynku szkoleniowców. Ogromną rolę przykłada do taktyki i organizacji gry. Wierzę, że pod jego wodzą zanotujemy progres w tych i innych elementach, co zaowocuje wynikami na miarę oczekiwań naszych i kibiców – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Największe trenerskie sukcesy Dominik Nowak święcił jednak w trakcie trzyletniej pracy w Miedzi Legnica. Awans do PKO Ekstraklasy, ćwierćfinał oraz półfinał Pucharu Polski. Łącznie drużynę z Dolnego Śląska prowadził w 109. spotkaniach.

Ostatnim klubem wychowanka Łódzkiego Klubu Sportowego była Korona Kielce, gdzie pracował do końca rundy jesiennej minionych rozgrywek. W momencie odejścia zespół, który przed kilkoma dniami awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, plasował się na 3. miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Pierwszy trening przed sezonem 2022/23 trener Dominik Nowak wraz ze swoim sztabem, który zostanie ogłoszony w najbliższych dniach, poprowadzi w poniedziałek, 13 czerwca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024