Silesion.PL

serwis informacyjny

Domek narzędziowy – sprawdź, dlaczego warto go postawić jeszcze przed budową domu

komorka narzedziowa metalowa woodridge 3 1 x 3 7 m arrow domki metalowe 6768

komorka narzedziowa metalowa woodridge 3 1 x 3 7 m arrow domki metalowe 6768

Praktyczna i funkcjonalna szopa na narzędzia nie tylko ułatwi prace budowlane, ale również utrzymanie porządku na działce po przeprowadzce.

Zalety posiadania domku narzędziowego

Domek narzędziowy to obok wychodka jedna z pierwszych budowli, która powinna stanąć na budowie. Można w nim przechowywać wiele potrzebnych do pracy akcesoriów, maszyn oraz materiałów. W ten sposób zapewnisz sobie i swojej ekipie komfort pracy, a także przyspieszysz postęp prac. Łatwy dostęp do narzędzi oraz porządek sprawi, że codzienne przygotowywanie ich do kolejnego dnia nie będzie czasochłonne.

Domek narzędziowy sprawdzi się także na placu budowy jako miejsce do schronienia się przed deszczem czy intensywnym słońcem. To tutaj można odgrzać posiłek na butli lub w mikrofali, jeśli zorganizujesz dostęp do prądu.

Domek narzędziowy to nie tylko przydatne miejsce do przechowywania na czas budowy. Z powodzeniem posłuży Ci również przez wiele kolejnych lat jako schowek na meble ogrodowe, zabawki dziecięce, kosiarkę, rowery, opony i akcesoria do prac w ogrodzie. Wiele osób trzyma takie rzeczy w garażu, lecz brakuje wówczas miejsca dla samochodu i niezależnie od pogody cały rok stoi on na podjeździe. 

Rodzaje domków narzędziowych

Głównym kryterium podziału domków narzędziowych jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Wyróżniamy najczęściej modele blaszane, drewniane oraz plastikowe. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdego z tych rozwiązań.

Domek narzędziowy plastikowy – modele plastikowe są lekkie i bardzo łatwe w montażu. Dobrze chronią swoją zawartość przed czynnikami zewnętrznymi, nie przepuszczają wody, nie nagrzewają się. Niestety nie można ich dostosowywać do swoich potrzeb. Trudno tu zawiesić dodatkową półkę, czy przymocować haczyk. Kolor konstrukcji może się odbarwiać pod wpływem działania słońca.

Domek ogrodowy z poliwęglanu, fot. Ogrodosfera.pl
Domek ogrodowy z poliwęglanu, fot. Ogrodosfera.pl

Domek narzędziowy drewniany – największą jego zaletą są walory estetyczne, ale nie tylko. Drewno zapewnia najlepsze warunki termiczne, nie nagrzewa się w czasie upałów, a jesienią chroni przed chłodem. Taka szopa na narzędzia może mieć bardzo zróżnicowaną formę oraz kolorystykę dopasowaną do potrzeb klienta. Z łatwością zmodyfikujesz wnętrze tak, by było dla Ciebie, jak najbardziej funkcjonalne. Możesz dodawać półki, wieszaki, montować szafki, które pomogą Ci w utrzymaniu porządku. Dodatkowym atutem są okna typowe dla konstrukcji drewnianych. Ułatwiają one pracę wewnątrz szopy, zapewniając dostęp światła naturalnego i świeżego powietrza. Wadą drewnianego domku na narzędzia jest wysoka cena oraz konieczność regularnej impregnacji.

Klasyczny drewniany domek ogrodowy, fot. Ogrodosfera.pl
Klasyczny drewniany domek ogrodowy, fot. Ogrodosfera.pl

Domek narzędziowy metalowy – to rozwiązanie ekonomiczne, a co ważne, dzisiejsze szopy blaszane mogą wyglądać naprawdę bardzo elegancko. Coraz modniejsze obecnie są modele drewnopodobne lub w modnych szarościach. Metalowy domek na narzędzia należy do bardzo trwałych, lecz jego zasadniczym minusem jest fakt, że wnętrze blaszaka latem mocno się nagrzewa, zimą nie chroni przed mrozem.

Metalowy domek ogrodowy Store Boss, fot. Ogrodosfera.pl
Metalowy domek ogrodowy Store Boss, fot. Ogrodosfera.pl

Jakie wymiary domku narzędziowego są najbardziej popularne? Nie ma tu reguły. Oferta na rynku jest bardzo bogata, najlepiej przejrzeć ofertę sklepów na przykład tutaj https://ogrodosfera.pl/domek-narzedziowy. Kluczową kwestią jest wielkość terenu, którym dysponujesz oraz przeznaczeniem szopy. Pamiętaj jednak, że większe modele mogą wymagać zgłoszenia do Urzędu Gminy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024