Silesion.PL

serwis informacyjny

Dobry kurs driftu? Oto 5 cech, które musi mieć!

Z pewnością widziałeś na filmach kierowców, którzy mieli niesamowite panowanie nad samochodami i driftowali ze znawstwem. Być może spotkałeś taką osobę w świecie rzeczywistym i zastanawiałeś się, czy sam mógłbyś jeździć w taki sposób? Nauka driftowania jest twoim marzeniem? W takim razie powinieneś wybrać się na profesjonalny kurs driftu, podczas którego nauczysz się prowadzenia auta w taki sposób. Jak poznać, że wybrałeś dobry kurs? Sprawdź!

1. Kurs driftu prowadzony przez profesjonalistę!

Od czego powinien zaczynać się dobry kurs driftu? Czy od niesamowitego auta, dzięki któremu pojedziesz jak na filmach? Od profesjonalnego toru, który umożliwia rozwijanie wysokich prędkości? To oczywiście ważne rzeczy, o których przeczytasz w dalszej części tekstu, ale dobry kurs driftu powinien zaczynać się od osoby profesjonalnego instruktora. Kim powinien być?

To przede wszystkim człowiek o:

  • ogromnym doświadczeniu (lata praktyki!);
  • stalowych nerwach (spokojny w każdej sytuacji);
  • dużej cierpliwości (wytrwałe podejście do każdego ucznia);
  • umiejętnościach przekazywania trudnej wiedzy w przystępny sposób;
  • rozległej wiedzy o motoryzacji;
  • dobrym zdrowiu, skupiony i gotowy do pracy.

Trafiając na takiego instruktora, masz pewność, że bez względu na warunki i sytuacje na torze, poziom twojego doświadczenia czy talent, nauczy cię on podstaw, udoskonali umiejętności i gruntownie przygotuje do driftowania. Instruktor bez pasji do tego sportu nie będzie w stanie dać ci tego, czego potrzebujesz na torze. Z kolei osoba z pasją wyjaśni ci wszystko bez względu na to, ile razy będziesz pytał – przecież ktoś, kto kocha ten sport, może o nim rozmawiać godzinami i równie długo jeździć na torze!

2. Kurs driftu tylko w dobrym aucie!

Co to znaczy – dobre auto? Czy chodzi o model samochodu, na którego widok można upuścić szczękę na asfalt? Odpowiedź brzmi: nie! To przede wszystkim pojazd przystosowany do driftingu, po drobiazgowym przeglądzie, zadbany, odporny, silny i odpowiedni na lekcje driftu dla osoby zarówno początkującej, jak i osób doskonalących swoje umiejętności na torze.

Kurs driftingu powinien być przeprowadzany z wykorzystaniem auta o odpowiednim ogumieniu. Przy jeździe tego rodzaju opony szybko się zużywają. Kurs driftingu przeprowadzany przez profesjonalistów to zawsze auto wyposażone w ogumienie odpowiedniej jakości.

Sprawdzone, zadbane auto musi być także bezpieczne, aby na torze – w razie losowych sytuacji – kursantowi nie groziło niebezpieczeństwo. Gdy masz pewność, że nauka driftu odbywa się w odpowiednim pojeździe, wiesz, że trafiłeś na zawodowców, którzy umieją zająć się każdym aspektem nauczania tego sportu!

3. Tor!

Driftu nie nauczysz się na prostej drodze. Tor musi mieć odpowiednią ilość zakrętów o różnym stopniu trudności. Na takiej trasie zyskujesz możliwość rozpoczęcia nauki driftowania i późniejsze doskonalenie umiejętności.

Tor, podobnie jak auto, którym po nim jeździsz, musi być dobrze zaprojektowany, ale to nie wszystko. Stan nawierzchni musi być pewny i nie może pozostawiać cienia wątpliwości co do swojej jakości. Tylko wtedy na trasie zachowany jest odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a ty możesz naprawdę rozwinąć skrzydła i driftować bez żadnych przeszkód.

4. Profesjonalne podejście do kursanta

Podczas nauki driftowania chodzi o to, by… uczyć się driftowania. Nie zaś tylko obserwować i słuchać. Aspekty teoretyczne są oczywiście ważne, ale zawsze będą połączone z praktyką.

Musisz mieć szansę od razu zabrać się do dzieła i szlifować swoje umiejętności. Dopiero wtedy poznasz tajniki tego sportu, udoskonalisz swoje umiejętności i poczujesz się pewnie na każdym torze, na którym przyjdzie ci driftować.

5. Dodatki i udogodnienia

Pamiętaj, że wiele profesjonalnych torów, na których naucza się driftingu, to miejsca otwarte dla osób towarzyszących. Chcesz zabrać kogoś bliskiego, by zobaczył, czym jest drift? Profesjonalny i otwarty tor nie będzie robił żadnych problemów! Wręcz przeciwnie. Zachęci do tego, bo a nuż ktoś zapragnie wsiąść w auto i pójść ślizgiem tak, jak ty!

Pamiętaj także, że lekcja driftu może być prezentem dla bliskiej osoby. Voucher kupisz przez internet, a obdarowana osoba skorzysta z niego w wybranym okresie.

Wiesz już, czym powinien odznaczać się dobry kurs driftu. Ten rodzaj sportu to twoje marzenie? Zawsze chciałeś spróbować? Śmiało i powodzenia na torze!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *