Silesion.PL

serwis informacyjny

Dobre zdjęcia auta na sprzedaż zwiększają jego atrakcyjność

Nissan AAA Auto

Nissan AAA Auto

Mobilnie i z poziomu reflektorów – eksperci AAA AUTO radzą, na co zwrócić uwagę podczas robienia zdjęć

Zbliżająca się jesień to zapowiedź wzmożonego ruchu na rynku samochodów używanych. Według miesięcznego raportu Barometr AAA AUTO już w sierpniu kupujący mieli dużo większy wybór niż przed miesiącem, ponieważ liczba ofert sprzedaży wzrosła o 6.176 samochodów i wyniosła 200 058. Tym samym tylu sprzedających musiało zrobić zdjęcia aut, żeby je umieścić w ogłoszeniach. Eksperci AAA AUTO zebrali kilka prostych, ale skutecznych wskazówek i porad, które sprawią, że sprzedawany samochód będzie wyglądał znakomicie na zdjęciach i wyróżni się wśród konkurentów.

Cyfrowy świat szybko stał się doskonałym miejscem do sprzedaży używanego samochodu, więc nauczenie się sztuki dobrej fotografii pojazdów jest niezbędne, aby dokonać szybkiej sprzedaży. Dzięki internetowi można nawet przyciągnąć zagranicznych nabywców. Jednak bez względu na to, czy to w kraju, czy za granicą, żaden kupujący nie spojrzy na ogłoszenie sprzedaży samochodu, nawet jeśli cena będzie odpowiednia, o ile zdjęcia nie będą atrakcyjne. Na szczęście przy odrobinie praktyki można nauczyć się robić naprawdę dobre zdjęcia i zwiększyć swoje szanse na przyciągnięcie kupujących. Jeśli zdjęcia nie są wystarczająco atrakcyjne, może to mieć realny wpływ na cenę, jaką ostatecznie otrzyma się za auto lub wydłużyć proces sprzedaży” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Eksperci AAA AUTO chcąc podzielić się swoimi doświadczeniami, zebrali proste i skuteczne wskazówki w trzy etapy dobrej sesji zdjęciowej, które sprawią, że sprzedawany samochód będzie wyglądał atrakcyjnie na zdjęciach.

Przygotowanie do sesji zdjęciowej samochodu:

 • Dokładnie umyj, a następnie wysusz samochód – mokre “plamy” po umyciu nie wyglądają dobrze.
 • Odkurz wnętrze i wyczyść deskę rozdzielczą.
 • Wybierz odpowiednią lokalizację w zależności od rodzaju samochodu – las raczej nie nadaje się do robienia zdjęć samochodu sportowego, a terenowego na osiedlu.
 • Pomyśl o kierunku, z którego świeci słońce – aby uzyskać najlepsze warunki, zdjęcia należy robić mając słońce za sobą lub w umiarkowanie pochmurny dzień

Zdjęcia na zewnątrz samochodu:

 • Fotografuj samochód w orientacji poziomej – zdjęcia w pionie są małe.
 • Nie korzystaj z trybu szerokokątnego aparatu, który zniekształca obraz.
 • Rób zdjęcie całego samochodu, a nie połowy jego wysokości lub szerokości.
 • Zdjęcia zrobione z poziomu reflektorów wyglądają lepiej, niż z poziomu ramion fotografującego.
 • Pamiętaj o zdjęciach samochodu zrobionych ze wszystkich jego czterech rogów.
 • Dodatkowe zdjęcia powinny zawierać szczegóły przodu i tyłu samochodu, ewentualnych uszkodzeń oraz komorę silnika.
 • Skręć koła pojazdu do siebie, albo zostaw je prosto; nie rób zdjęć opony.
 • Tło za samochodem powinno być jednolite, żeby nie było żadnych znaków czy słupków “wystających” np. z dachu.

Zdjęcia wewnątrz samochodu:

 • Unikaj trybu szerokokątnego, który zniekształca obraz.
 • Zrób zdjęcie całego wnętrza z prawego tylnego fotela – odchyl przednie oparcia maksymalnie do tyłu, tak aby było widać siedzenia.
 • Zrób zdjęcie całego fotela kierowcy, najlepiej przez otwarte drzwi kierowcy.
 • Nie zapomnij o dodatkowym wyposażeniu standardowym (np. wentylowane siedzenia, tempomat, wysokiej klasy system audio, panoramiczny dach itp.), a także o bagażniku.

AAA AUTO istnieje na rynku od 31 lat. Jest częścią Grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Grupa AURES Holdings jest największym dealerem samochodów używanych w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 90.000 samochodów sprzedawanych rocznie. Od momentu rozpoczęcia działalności, AAA AUTO obsłużyła ponad 2.8 miliona klientów. Obecnie posiada kilkadziesiąt oddziałów, w tym w Polsce. W 2017 Grupa AAA AUTO zajęła 2. miejsce w European Business Awards 2016/2017. W Polsce Grupa AAA AUTO funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023