Silesion.PL

serwis informacyjny

Develia wprowadza do przedsprzedaży VII etap osiedla Ceglana Park w Katowicach

Firma deweloperska Develia konsekwentnie rozbudowuje projekt Ceglana Park na katowickim Brynowie, jedną z najoryginalniejszych inwestycji mieszkaniowych na Górnym Śląsku. W ramach najnowszego etapu powstaną trzy 3-4-piętrowe budynki z 214 mieszkaniami.

Nabywcy mogą wybierać spośród szerokiej palety lokali: od kompaktowych kawalerek po przestronne, 6-pokojowe apartamenty. Do wszystkich przypisane będą tarasy, balkony lub ogródki. W części mieszkań zaprojektowano antresole zapewniające niestandardowe możliwości aranżacyjne. Pod każdym z budynków znajdzie się podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na jednoślady. Z myślą o wygodzie mieszkańców powstaną również lokale usługowo-handlowe. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli spędzać czas na dwóch nowoczesnych i bezpiecznych placach zabaw. Całość zostanie zrealizowana na działce porośniętej dorosłym drzewostanem, przy której będzie przebiegać również publiczna ścieżka rowerowa.

Ceglana Park to wyjątkowy projekt na mapie górnośląskich inwestycji mieszkaniowych. Łączy w sobie zalety lokalizacji blisko centrum, rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej oraz usługowej oraz dostępności terenów zielonych i rekreacyjnych. Nabywcy docenili też ekologiczny charakter inwestycji. Wcześniejsze etapy cieszyły się dużą popularnością kupujących, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji tego jakże udanego projektu – zapowiada Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Zaprojektowane przez znanego śląskiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego osiedle powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przy wykańczaniu budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. Ponad połowę obszaru Ceglana Park zajmują powierzchnie zielone, a mieszkańcy mają do dyspozycji szereg unikalnych udogodnień, takich jak tężnia solankowa, własny staw z pomostem, alejki spacerowe z nawierzchniami antysmogowymi czy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Osiedle Ceglana Park wyróżnia doskonała lokalizacja na zielonym Brynowie w sąsiedztwie dwóch dużych parków – Katowickiego Parku Leśnego oraz Parku Kościuszki. Miłośnicy aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo kompleksu sportowego katowickiego AWF. Dzielnica cieszy się popularnością wśród nabywców mieszkań także ze względu na bogatą infrastrukturę lokalną – w okolicy nie brakuje sklepów, punktów usługowych, szkół, przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia.

Kolejną zaletą Ceglana Park jest rozbudowana sieć komunikacyjna. Do centrum miasta są zaledwie 2 kilometry, które można pokonać za pomocą licznych połączeń tramwajowych i autobusowych. Dobry dojazd do innych rejonów konurbacji górnośląskiej zapewniają nieodległe arterie drogowe, takie jak autostrada A4. Aby jeszcze bardziej usprawnić komunikację w okolicy, Develia wybudowała dwa ronda – na skrzyżowaniu ulic Ceglana i Wita Stwosza oraz przy ulicy Meteorologów wraz z dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych i pobliskich ścieżek rowerowych.

Planowany termin przekazania mieszkań nabywcom to IV kwartał 2025 r. Ceny zaczynają się już od 8 850 zł za metr kwadratowy.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024