Silesion.PL

serwis informacyjny

Develia chce rozwijać współpracę joint venture

Develia chce rozwijac wspolprace joint venture

Develia chce rozwijac wspolprace joint venture

Develia zamierza w 2023 roku zwiększyć udział w krajowym rynku mieszkaniowym, realizując nowe projekty m.in. w ramach partnerskich spółek typu joint venture. Firmę interesuje współpraca z innymi deweloperami, a także właścicielami gruntów w największych miastach Polski.

Develia chce mocniej rozwijać działalność w ramach projektów realizowanych w formule joint venture. Pozwoli to na szybsze zwiększenie udziału w krajowym rynku mieszkaniowym. Spółka poszukuje w szczególności podmiotów dysponujących działkami z wydanym już pozwoleniem na budowę, na których można w szybkim tempie zrealizować inwestycję mieszkaniową.

– Mamy rozbudowany bank ziemi – na posiadanych gruntach możemy wybudować ok. 8000 mieszkań. Chcemy powiększać nasz udział w rynku, a szybszą ekspansję może nam umożliwić m.in. współpraca joint venture. Nie ograniczamy się tylko do miast, w których prowadzimy działalność deweloperską, ale preferujemy duże aglomeracje. Naszymi partnerami w JV mogą być wszystkie rodzaje podmiotów – firmy deweloperskie, spółdzielnie, ale także osoby fizyczne. Interesują nas zarówno mniejsze spółki z rozpoczętymi procedurami inwestycyjnymi, które do ich dokończenia potrzebują kapitału i equity partnera, właściciele działek, ale także duże firmy, szukające wsparcia finansowego – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Władze Develii deklarują elastyczne podejście do potencjalnych partnerów i  konkretnych form współpracy w formule JV. – Jesteśmy otwarci na wszystkie role – możemy być dostawcą kapitału, ale także pełnić funkcję aktywnego dewelopera i w porozumieniu z właścicielem gruntu przeprowadzić cały proces inwestycyjny, łącznie z komercjalizacją. Oferujemy transparentne warunki współpracy, dające pełną kontrolę i wgląd w proces realizacji na każdym jego etapie. Stawiamy na partnerską współpracę, czego dowodem są obecnie prowadzone projekty w formule JV  – komentuje Karol Dzięcioł, doradca ds. rozwoju biznesu Develia S.A.

Przykładem udanej kooperacji w modelu joint venture jest wspólne przedsięwzięcie Develii z deweloperem Grupo Lar Polska. W ramach spółki JV obie firmy zrealizują 3 inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Budowa osiedla Lizbońska na Saskiej Kępie oraz Ursynów #22 przy ul. Ciszewskiego już się rozpoczęły, w planach jest trzeci projekt na Białołęce. Łącznie ma powstać ponad 600 lokali. Łączne zaangażowanie kapitałowe Develii oraz Grupo Lar Polska wyniesie 125 mln zł (kolejno 80 i 20%). Umowa przewiduje możliwość rozszerzenia współpracy o kolejne inwestycje deweloperskie w Warszawie.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author