Silesion.PL

serwis informacyjny

Derbowe starcia w ostatniej kolejce Polskiej Hokej Ligi

W piątek, 11 grudnia, odbędzie się ostatnia tegoroczna kolejka Polskiej Hokej Ligi. Później kibice będą emocjonować się meczami kadry narodowej oraz spotkaniami półfinałowymi Pucharu Polski.

Jednym z najciekawszych piątkowych spotkań będą kolejne derby Górnego Śląska, w których JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z GKS Katowice. Wiadomo już, że bez względu na wyniki 24. kolejki, jastrzębianie zakończą rok na pierwszym miejscu w tabeli, bo mają cztery punkty przewagi nad drużyną z Tychów. Lider rozgrywek wygrał dwanaście spotkań z rzędu! – Nie możemy jednak pozwolić sobie na myślenie, że skoro wygraliśmy już dwanaście meczów, to trzynaste zwycięstwo przyjdzie samo – mówi przed spotkaniem Kamil Górny na internetowej stronie klubu.
Dla GieKSy punkty również są bardzo ważne, bo za plecami dwóch czołowych drużyn w tabeli PHL bardzo duży ścisk. Pomiędzy plasującymi się na trzeciej pozycji torunianami, a siódmą Comarch Cracovią są zaledwie cztery punkty różnicy. W piątek odbędą się również derby Małopolski. Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z TAURON Podhale Nowy Targ. Dotychczas w tym sezonie bilans pomiędzy tymi drużynami jest remisowy, w Oświęcimiu triumfowała Unia, w Nowym Targu Podhale.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale piątkowe zmagania kibice hokeja będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

Po tej kolejce PHL czeka przerwa do 5 stycznia, ale kibice będą emocjonować się meczami kadry narodowej oraz spotkaniami półfinałowymi Pucharu Polski. W przyszłym tygodniu reprezentacja Polski rozegra trzy spotkania, W środę, 16 grudnia w Katowicach Biało-czerwoni zmierzą się w Katowicach w meczu towarzyskim z Łotwą. Spotkanie będzie transmitowane na polskihokej.tv. Dzień później ponownie dojdzie do meczu Polska – Łotwa, ale już w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge. W sobotę, 19 grudnia, rywalem kadry narodowej będą Węgrzy. Mecze EIHC transmitowane będą w TVP Sport. Z kolei na 27 i 28 grudnia zaplanowane są spotkania półfinałowe Pucharu Polski, w niedzielę JKH GKS Jastrzębie zagra z KH Energa Toruń, a w poniedziałek GKS Tychy z Re-Plast Unią Oświęcim.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024