Silesion.PL

serwis informacyjny

Dawid Kurminowski nowym napastnikiem KGHM Zagłębie Lubin

Dawid Kurminowski nowym napastnikiem KGHM Zaglebie Lubin

Dawid Kurminowski nowym napastnikiem KGHM Zaglebie Lubin

Nowym napastnikiem KGHM Zagłębia Lubin został 23-letni Dawid Kurminowski. Były młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Zagłębia Lubin na zasadzie rocznego wypożyczenia z Aarhus GF. W umowie została zawarta również opcja wykupu zawodnika.

Dawid Kurminowski przyszedł na świat 24 lutego 1999 roku w Śremie. Na początku swojej przygody z piłką reprezentował barwy dwóch poznańskich zespołów – Warty oraz Lecha. W styczniu 2018 roku po raz pierwszy w swojej karierze wyjechał z kraju, ponieważ Kolejorz wypożyczył Dawida do przedstawiciela słowackiej Fortuna Ligi, Zemplin Michalovce. Dwa lata później Kurminowski trafił do innego klubu z kraju naszych południowych sąsiadów. Tym razem była to MSK Zilina, która pozyskała młodego Polaka na zasadzie transferu definitywnego. Był to niezwykle udany ruch zarówno dla klubu, jak i samego zawodnika. W sezonie 2020/2021 Kurminowski został królem strzelców słowackiej ekstraklasy z liczbą 19 bramek. Osiągnięcie napastnika przykuło uwagę działaczy duńskiego Aarhus GF, które latem poprzedniego roku zdecydowało się pozyskać Dawida. Dotychczas w koszulce “Białych” Kurminowski rozegrał 33 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Dawid Kurminowski dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Napastnik będzie występował z numerem 90 na koszulce.

– Szukaliśmy napastnika, który wzmocni pierwszą linię, a przy tym będzie zawodnikiem o nieco innej charakterystyce niż pozostali piłkarze w tej formacji. Dawid jest szybki, dynamiczny, dlatego dzięki temu transferowi trener Stokowiec zyskuje dodatkowe pole manewru w ataku. Pozyskujemy młodego, perspektywicznego Polaka, który miał co prawda ostatnio trudny okres w Danii, ale wcześniej udowodnił, że potrafi być bardzo skuteczny. Dawid potrzebuje teraz zaufania, a my jesteśmy przekonani, że w Zagłębiu ma idealne warunki ku temu, by udowodnić swoją wartość. Witamy na pokładzie i życzymy wielu goli – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

– Z Dawidem byliśmy w kontakcie od dłuższego czasu. Był on naszym priorytetem do pozyskania jako zawodnik, który wpisuje się w modelowy przykład budowy naszego zespołu. Polak, który grał w reprezentacjach młodzieżowych naszego kraju. Wypożyczyliśmy go z duńskiego klubu. Opcja transferu była dla nas też bardzo istotna i jest ona jak najbardziej realna. Jeżeli Dawid sprawdzi się na polskich boiskach, to ta opcja jest w naszym zasięgu. Dawid, życzymy powodzenia i czekamy na bramki – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

– Trwało to trochę czasu, ale w końcu się udało i jestem w Lubinie. Jestem bardzo zadowolony i czekam na najbliższe mecze. Mam duże oczekiwania, a także mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – mówi Dawid Kurminowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024