Silesion.PL

serwis informacyjny

Dawid Kostecki nie żyje. Był nadzieją polskiego boksu

Były pięściarz, Dawid Kostecki popełnił samobójstwo w celi. 27 czerwca skończył 38 lat.

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego.” – powiedziała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej.

Dawid Kostecki pochodził z Rzeszowa. Uznawany był za ogromny talent polskiego boksu. Był młodzieżowym mistrzem świata federacji WBC w wadze pół ciężkiej. Karierę zahamowały afery, w które był uwikłany. W 2015 roku został przyłapany na stosowaniu dopingu.

30 czerwca 2012 Kostecki miał się zmierzyć w Łodzi z legendarnym amerykańskim bokserem Royem Jonesem Juniorem. To miała być dla Cygana “walka życia”. Tydzień przed walką Kostecki miał wystąpić w programie Polsat Sport, został jednak zatrzymany pod siedzibą stacji tuż po godz. 23 przez stołecznych policjantów.

Od 2016 roku Kostecki przebywał w więzieniu. Były pięściarz był oskarżony o pobicie, sutenerstwo, założenie i współkierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy, wyłudzanie podatków czy legalizacja kradzionych samochodów. Wcześniej, w 2011 r., Kostecki został skazany na dwa i pół roku za kierowanie grupą przestępczą, która prowadziła agencje towarzyskie. Odsiadywanie wyroku miał skończyć w 2021 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author