Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy są letnie promocje na mieszkania?

OKAM Strefa PROGRESS Piotrkowska

Ceny nowych mieszkań stabilizują się, popyt się zmniejsza a oferta rynkowa zwiększa. Czy osoby planujące zakup nowych mieszkań mogą liczyć na wakacyjne promocje? Czy deweloperzy oferują letnie bonusy? Jakich przecen można się spodziewać? W których inwestycjach? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Agnieszka Majkusiak, dyrektor sprzedaży Atal

Realnie kalkulujemy ceny mieszkań, uwzględniając, zarówno sytuację popytową na rynku, jak też kosztową, na przykład wzrost płac i stawek za grunty oraz wykonawstwo. Na tle konkurencji utrzymujemy atrakcyjny stosunek jakości i lokalizacji oferowanych mieszkań do ich cen za metr kw., co potwierdzają opinie klientów. Dlatego też nasza polityka rabatowa jest dość konserwatywna i uwzględnia wymienione czynniki.

Dysponujemy bogatą ofertą lokali w ośmiu największych aglomeracjach w Polsce. Tak duże portfolio mieszkań, w różnym standardzie, pułapie cenowym i fazie realizacji sprawia, że każdą inwestycję rozpatrujemy indywidualnie pod względem ewentualnych bonusów dla klientów. Jeśli już stosujemy narzędzia promocyjne, przede wszystkim są to elastyczne harmonogramy płatności, dostosowane do potrzeb klienta.

Tomasz Kaleta, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w Develii

Majowe wyniki sprzedaży są spójne z wieloletnim trendem, który pokazuje, że jest to sprzedażowo słabszy miesiąc. Można to tłumaczyć dużą liczbą dni wolnych oraz mniejszym popytem wynikającym z większej sprzedaży w pierwszych miesiącach roku. Zwykle popyt na mieszkania rośnie z początkiem trzeciego kwartału, co również obecnie obserwujemy, a pierwsze oznaki wzrostu sprzedaży pojawiły się już w czerwcu.

Osłabienie popytu przy rosnącej podaży mieszkań może rodzić presję do obniżek cen, warto jednak podkreślić, że sytuacja w poszczególnych miastach jest diametralnie różna. Na największych rynkach, takich jak Warszawa i Kraków oferta jest wciąż niższa od tej w poprzednich latach, podczas gdy w Łodzi i Poznaniu jej wielkość bije kolejne rekordy. Tym samym nie spodziewałbym się istotnych obniżek cen mieszkań. Przy obecnych kosztach budowy deweloperzy prędzej wstrzymają podaż, podobnie jak to miało miejsce po wybuchu wojny z Ukrainą w 2022 roku.

Piotr Ludwiński, dyrektor Sprzedaży w Archicom 

Organizujemy programy promocyjne, których wprowadzenie poprzedzają obserwacje otoczenia rynkowego oraz szereg analiz wewnętrznych i makroekonomicznych. Dzięki temu sporządzona oferta odpowiada na najważniejsze potrzeby potencjalnych klientów. W okresie letnim mogą liczyć oni na szereg atrakcyjnych akcji promocyjnych i możliwości do zmniejszenia ostatecznego kosztu nieruchomości.

W ramach specjalnej promocyjnej oferty, każdy klient decydujący się na zakup nieruchomości z naszego portfolio ma niepowtarzalną szansę na wygranie luksusowego samochodu. Dotyczy ona ograniczonej puli wybranych projektów z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Poznania. Oferujemy klientom również opcję wspierającą podjęcie decyzje o zakupie – m.in. płatność 20/80, czyli 20 proc. kwoty w momencie podpisania umowy, a pozostałe 80 proc. przy odbiorze mieszkania, a także zwolnienie z opłat czynszowych przez okres 5 lat.

Proponujemy również wsparcie w spłacie kredytu do czasu zakończenia budowy zarezerwowanego mieszkania lub lokale zrealizowane pod klucz, gotowe do wprowadzenia. W naszych inwestycjach zlokalizowanych w całej Polsce dostępne są również nieruchomości w obniżonych cenach, oferowane w ramach akcji Okazje do kwadratu. Poszczególne promocje obejmują wybrane mieszkania.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic 

Rynek zaczyna się stabilizować, jednak ceny mieszkań nadal nieznacznie rosną, od 1 do 4 proc. miesiąc do miesiąca, jak pokazują dane z czerwca. Powodem tego jest przede wszystkim zbyt mała podaż nawet jak na warunki zmniejszonego popytu. W tej chwili klienci wstrzymali się z decyzjami o zakupie ze względu na brak jasności, co do losów programu Kredyt na Start. Przewidujemy, że jesienią sytuacja wyjaśni się i wówczas klienci zobaczą, że ceny nie spadają i nie mają możliwości spadać ze względu na koszty realizacji.

Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction

Nie mamy w zwyczaju planowania promocji z dużym wyprzedzeniem. Pojawiają się one raczej spontanicznie, w ramach optymalizacji działań sprzedażowych w danych inwestycjach. Na ten moment letnie promocje realizowane są w inwestycjach Osiedle Kościuszki w Chorzowie oraz Nad Odrą w Szczecinie, gdzie pokrywamy koszty aktu notarialnego za przyszłych właścicieli mieszkań. To udogodnienie, które może obniżyć początkowe koszty zakupu nieruchomości.

Promocje będą także czekać na pierwszych klientów naszych premierowych inwestycji, na przykład Zielonego Lewandowa na warszawskiej Białołęce, w której sprzedaż ruszy prawdopodobnie jeszcze w lipcu. 

Marek Starzyński, dyrektor ds. Sprzedaży, Okam Capital

Pośród wakacyjnych ofert specjalnych mamy przygotowane dwie, jedną dla klientów inwestycji Strefa Progress w Łodzi oraz drugą dla klientów pierwszego etapu Cityflow w Warszawie.

W ofercie specjalnej dla Strefy Progress w Łodzi ceny mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 390 tys. zł a rabaty sięgają nawet do 50 000 zł. Oferta specjalna dla Cityflow obejmuje rabatowanie miejsc garażowych o 50 proc.

Na rynku mieszkaniowym wyróżniamy się m.in. topowymi lokalizacjami z rozbudowaną okoliczną infrastrukturą, wysokim standardem wykończenia, jak i szeregiem rozwiązań prośrodowiskowych, podnoszących komfort życia mieszkańców jak np. strefy mieszkańca, lokalami fitness, wypożyczalnie rowerów, systemy inteligentnego domu.

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor Działu Sprzedaży Ronson Development

W zbliżającym się okresie letnim nasi klienci mogą przede wszystkim liczyć na bogatą ofertę mieszkaniową. W sprzedaży pojawią się nowe lokale w Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. W stolicy udostępniamy 145 mieszkań w projekcie Miasto Moje na Białołęce.

W Szczecinie nowi nabywcy znajdą domy w zabudowie bliźniaczej w inwestycji Nowe Warzymice, czy mieszkania w zabudowie wielorodzinnej w osiedlu Nowa Północ. W Poznaniu natomiast proponujemy mieszkania w kameralnej inwestycji Grunwald Między Drzewami, osiedlu otoczonym aleją drzew. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić ciekawe oferty promocyjne dla naszych klientów.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home 

W ostatnich dwóch miesiącach na polskim rynku nieruchomości obserwujemy niewielki spadek cen ofertowych mieszkań. Jest to zjawisko, które może być wynikiem kilku czynników, takich jak wzrost podaży nowych inwestycji deweloperskich i rosnącej zdolności kredytowej gospodarstw domowych będąca w dużej mierze efektem wyższych płac. Chociaż spadek cen nie jest znaczący, daje on pewne nadzieje na większą dostępność mieszkań dla osób planujących zakup nieruchomości.

Deweloperzy, dostrzegając zmieniające się warunki rynkowe coraz częściej decydują się na wprowadzanie promocji oraz dodatkowych udogodnień, aby przyciągnąć klientów. Na szczególne warunki zakupu mieszkania mogą liczyć klienci zainteresowani naszą, najnowszą inwestycją Fabrica Ursus. Dzięki własnym źródłom finansowania możemy zaproponować nabywcom wybrane lokale w wysokim standardzie w cenie od 13 tys. zł za mkw. Oferujemy przestronne i starannie wykończone wnętrza, duże balkony, komfortową przestrzeń wspólną i industrialny design z historycznymi elementami dawnej fabryki Ursus wkomponowanymi w zabudowę mieszkaniową.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg

We wszystkich inwestycjach mamy okazjonalne promocje. Klienci poszukujący okazji w wakacje na pewno znajdą ciekawe propozycje w naszej ofercie

Damian Tomasik, prezes zarządu Alter Investment

Obecna sytuacja rynkowa wskazuje na stopniową stabilizację, co jest pozytywnym sygnałem dla całego sektora nieruchomości. Stabilizacja cen pozwala zarówno nabywcom, jak i inwestorom lepiej planować decyzje finansowe. Taka sytuacja sprzyja także większej przewidywalności i zmniejszeniu ryzyka nagłych wahań cenowych. W związku z obecną stabilizacją rynku nie planujemy wprowadzać wakacyjnych promocji ani letnich bonusów w aktualnych ofertach.

Skupiamy się na utrzymaniu wysokiej jakości  projektów oraz zapewnieniu ich atrakcyjności w długoterminowej perspektywie. Podsumowując, bieżąca stabilizacja na rynku nieruchomości jest zjawiskiem pozytywnym, gdyż pozwala na zrównoważony rozwój sektora.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024