Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy opłaca się budować dom szkieletowy?

Czy oplaca sie budowac dom szkieletowy

Czy oplaca sie budowac dom szkieletowy

Zastanawiasz się, na jaką konstrukcję postawić, planując budowę wymarzonego domu? Jedną z alternatyw jest dom szkieletowy.

Koszt budowy takiej nieruchomości jest znacznie mniejszy, aniżeli ten, która powstała poprzez zastosowanie tradycyjnych metod budownictwa. Okazuje się, że dom szkieletowy wykazuje jeszcze więcej zalet i to nie tylko w zakresie oszczędności finansowych. Poznaj jego pełną charakterystykę już teraz.

Dom szkieletowy – koszt budowy nieruchomości

Czy wiesz, że decydując się na dom szkieletowy 100 m2, koszt budowy takiej nieruchomości będzie nawet 30% mniejszy, aniżeli domu, który powstaje przy założeniu tradycyjnej, a więc tej murowanej sztuki budownictwa? Nie ma więc wątpliwości, że opłacalność finansowa jest znacząca.

Co więcej, warto podkreślić jeszcze więcej walorów, jakimi charakteryzuje się dom szkieletowy. Cena takiej nieruchomości znacznie różni się na korzyść nie tylko w zakresie powstawania nieruchomości, ale również wtedy, jeśli pod uwagę weźmiemy konieczne inwestycje w zakresie jej intensywnej eksploatacji. Okazuje się, że dom szkieletowy, to dom pasywny i ekologiczny, dzięki czemu domownicy mogą generować spore oszczędności podczas jego użytkowania. Ściany domu są cienkie, co wcale nie oznacza, że wpływają negatywnie na uciekanie generowanego w domu ciepła. Wręcz przeciwnie, taki dom charakteryzuje się znaczącą przenikalnością ciepła z zewnątrz i bardzo szybko się nagrzewa, przez co rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe. To kolejny powód, dla którego warto postawić właśnie na taką nieruchomość.

Dom szkieletowy – cena pod klucz

Oczywiście, możesz zdecydować się na samodzielną budowę domu szkieletowego na własnej działce, korzystając z gotowego albo tworzonego na indywidualne zamówienie projektu. Możesz również skorzystać z ofert licznych deweloperów, którzy coraz częściej decydują się na inwestowanie pod sprzedaż w taką właśnie zabudowę.

Czy dom szkieletowy już całkowicie wykończony jest tańszy od nieruchomości w tym samym stanie, ale budowanym metodą tradycyjną, czyli murowaną? Okazuje się, że nie. Najlepiej inwestować w budowę takiej nieruchomości samodzielnie, ponieważ na rynku wtórnym oraz deweloperskim taka konstrukcja zupełnie nie wpływa na cenę. Oszczędności wciąż można zauważyć w procesie eksploatacji takiego domu, natomiast jego zakup będzie wiązał się z podobnymi wydatkami co na dom murowany.

Czas obalić mity

Jeśli myślisz, że inwestycja w dom szkieletowy nie jest opłacalna, ponieważ taka nieruchomość nie jest trwała, jesteś w dużym błędzie. Czas obalić mity, zgodnie z którymi takie nieruchomości nie są odporne na wichury czy ogień. Domy szkieletowe z całą pewnością przetrwają wszystkie duże wiatry, jakie pojawiają się w Polsce, nie są też łatwopalne. Pod tym względem wykazują dokładnie takie same właściwości, jak domy murowane.

Eksperci podkreślają, że trwałość domu szkieletowego wyliczana jest na co najmniej 50 lat, z powodzeniem może więc służyć wiele lat i różnym pokoleniom. Przy należytym użytkowaniu oraz konserwacji, taka nieruchomość może w pełni nadawać się do zamieszkania jeszcze dłużej. Specjaliści uznają również, że w domu szkieletowym bezpieczeństwo wszystkich domowników jest optymalne, a poziom ochrony zupełnie nie różni się od nieruchomości murowanych. Dom o konstrukcji szkieletowej jest jak najbardziej opłacalnym i dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą cieszyć się własną nieruchomością szybko, przy mniejszym wkładzie finansowym oraz z gwarancją niższych kosztów już na etapie jego eksploatacji.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025