Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy bukmacher oszukuje? Jak wygrać z bukmacherem?

Zakłady bukmacherskie to jeden z rodzajów zakładów wzajemnych, w którym gracz ma za zadanie przewidzieć wynik lub przebieg danego spotkania sportowego. Zakład zawierany jest z bukmacherem lub firmą bukmacherską. Żeby wnieść zakład trzeba zapłacić pewną kwotę pieniędzy, która przemnożona przez oferowany przez bukmachera kurs daje nam ewentualną wygraną. Jeśli uda nam się poprawnie przewidzieć wyniki zakładu, otrzymujemy wygraną, jeśli przegramy, tracimy całą stawkę. Zakład oczywiście może być także zwrócony. Dzieje się tak w momencie, gdy obstawione przez nas spotkanie zostanie odwołane.

Obecnie w Polsce znajduje się kilkunastu bukmacherów posiadających licencję. Pozostałe kilka firm posiada licencję, ale nie rozpoczęło jeszcze świadczenia usług na terenie naszego kraju. Wyróżnić możemy m.in takie spółki jak forBET, STS, Totolotek, Fortuna, Milenium, LVBet, eTOTO, TOTALbet i PZBuk.

Przyjrzyjmy się dzisiaj kilku ważnym zagadnieniom, dotyczącym strategii i taktyk grania u bukmacherów. Sprawdzimy czy warto korzystać z firm bukmacherskich, a także dowiemy się co nieco na temat typów bukmacherskich. Na pierwszy rzut zajmiemy się tym, jak wygrać z bukmacherem.

Jak grać, żeby wygrać?

Prawie każdy gracz bukmachera, zwłaszcza osoba początkująca, zastanawia się jak wygrywać u bukmachera. Nie jest to niestety taka prosta i oczywista sprawa. Strategia “Jak wygrać u bukmachera” wymaga od nas wielu poświęceń i zbierania doświadczenia. Początkowo należy liczyć się ze stratami, jest to nieuniknione. Przyjrzyjmy się jednak podstawowym informacjom dotyczącym strategii obstawiania. Przeanalizujemy również najlepsze systemy bukmacherskie.

Jak wygrać z bukmacherem – podstawowe informacje

Każdy kiedyś zaczynał. Początki są zawsze takie same, skuszeni wizją milionów rejestrujemy swoje konto i obstawiamy pierwsze kupony. Patrzymy się jedynie na kurs i nazwy drużyn, które kojarzymy. Mija dzień, a my kończymy na minusie i chcąc się odegrać, obstawiamy dalej, coraz mniej myśląc na temat tego co robimy. Efekt? Przegrywamy wszystko. Tymczasem przyjrzyjmy się temu jak powinno to wyglądać, żeby mieć szansę na osiągnięcie sukcesu.

Przede wszystkim nie możemy od razu nastawiać się na przeogromne sumy. Na początku warto zastosować metodę małych kroczków i stawiać kupony za niewielką część naszego bankrollu (kwoty, którą możemy przeznaczyć na grę). Kategorycznie należy odpuścić sobie pomysł stawiania całego naszego depozytu na jeden mecz. Jest to najprostsza droga do klęski. Zasada w zakładach bukmacherskich jest prosta – nie ma pewniaków i nawet jeśli kurs na zdarzenie wynosi 1.01 – drużyna i tak może przegrać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić jeden kupon po całej stawce i historia zna nawet przypadki, że strategia ta się udała. Niestety, w większej ilości przypadków, dana osoba przegrywa cały swój portfel i kończy przygodę z bukmacherką.

Oprócz tego warto sobie zanotować kilka zasad. Na początku warto obstawiać tylko zakłady pojedyncze. Dużo łatwiej jest trafić w jedno spotkanie niż kilka. Co prawda kupony z większą ilością zdarzeń pozwalają nam wygrać więcej, ale z drugiej strony znacząco zmniejsza się ryzyko zwycięstwa. Nie warto także stawiać na wszystkie dyscypliny, które przyjdą nam do głowy, gdyż spodoba nam się kurs. Najlepiej skupić się na paru dyscyplinach, a jeszcze lepiej, na kilku ligach i grać spotkania tylko z nich. Wszystkie kupony, które obstawimy powinny zawierać tylko dokładnie przeanalizowane spotkania.

Uwaga na bonusy i freebety

Bonusy bukmacherskie to broń obosieczna. Z jednej strony otrzymujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na grę. Za pomocą bonusów i promocji bukmacherskich można się nieco dorobić, ale mogą one być także niebezpieczne, szczególnie dla nowych graczy. Najczęściej pojawiającymi się bonusami są te od wpłaty. Polegają one na tym, że w momencie, gdy wpłacamy nasz pierwszy depozyt do bukmachera, spółka powiększa nam ją o określona kwotę. Zazwyczaj bonus wynosi 100% od pierwszej wpłaty, ale różni się to w zależności od bukmachera. Zdarzają się także bonusy w postaci freebetów. Dlaczego należy uważać na te oba typy bonusów?

Przede wszystkim, nikt nie da nam nic za darmo. Pieniądze, które otrzymamy od bukmachera musimy obrócić, zanim otrzymamy możliwość ich wypłaty. Nie brzmi to jeszcze tak źle, ale gdy przeczytamy regulamin, może się okazać, że zgodziliśmy się na obrót pieniędzy na kuponach po bardzo wysokim kursie. Chcąc spełnić warunki promocji obstawiamy więc kupony zawierające kilka zdarzeń. Niestety, bez doświadczenia, zazwyczaj będziemy te kupony przegrywać. Skończy się to na tym, że nie zdobędziemy bonusu, a w dodatku stracimy całą stawkę. Podobnie w przypadku freebetów. Co prawda, w tym przypadku bukmacher daje nam pieniądze za darmo, więc nic nie stracimy, ale znów możemy utonąć w bagnie wysokich kursów.

Najlepszą promocją dla graczy jest tzw. bezpieczny zakład. Bukmacher pozwala nam wtedy na obstawienie kuponu za nasze pieniądze, ale w przypadku niepowodzenia jest nam zwracana cała kwota zakładu, zmniejszona tylko o wysokość podatku.

Analizowanie i typowanie spotkań kluczem do sukcesu

Zanim przejdziemy do obstawiania meczów, warto wcześniej zarejestrować się na jakieś forum bukmacherskie. Znajdziemy tam sporą dawkę wiedzy odnośnie tego jak wygrywać z bukmacherem, jakie stosować taktyki i strategie, a także czego się wystrzegać i unikać. Fora bukmacherskie posiadają także specjalną zakładkę dotyczącą typowania. Użytkownicy mogą umieszczać tam swoje typy bukmacherskie. Należy jednak uważać i nie brać wszystkiego za pewnik, gdyż na takim forum zarejestrować się może każdy, nawet osoba, która się nie zna. Korzystanie z typów takiego człowieka jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż w przypadku własnoręcznej analizy meczów.

Skoro już o analizie mowa, przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób najlepiej to robić.

Na początku musimy zmienić swój sposób myślenia. W sporcie nie ma pewniaków. Lepsza drużyna może w każdej chwili przegrać, a czołowy tenisista może mieć gorszy dzień. No i w tym momencie my zostajemy z przegranym kuponem. Co prawda zazwyczaj jest tak, że lepsza drużyna wygrywa, ale granie w ciemno przyglądając się tylko kursom, to najprostsza droga do porażki.

Początki sezonu zazwyczaj przynoszą wiele zaskoczeń. Drużyny, które były bardzo dobre w zeszłym roku, mogą sobie teraz kompletnie nie radzić. Z tego powodu pierwsze kilka kolejek najlepiej przyglądać się poczynaniom poszczególnych zespołów, a jeśli już chcemy stawiać, to najlepiej robić to za małe kwoty. Podobna sytuacja w przypadku innych sportów. Jeśli zawodnicy mieli kilka miesięcy przerwy, lepiej również zrobić sobie pauzę i obejrzeć na spokojnie turniej. W dodatku nie wszystkie zawody są sobie równe. Może się zdarzyć, że zawodnicy celowo odpuszczają niektóre mniej ważne turnieje, żeby pokazać całą swą formę w meczach najwyższej rangi. Nie każda drużyna chce także wygrać swoje spotkanie. Zdarza się, że w celu wyeliminowanie trudniejszego przeciwnika, bardziej korzystny jest remis ze słabym zespołem. Takich spotkań, w których dana drużyna ma coś do ugrania, lepiej unikać.

Kolejną z zasad jest to, że nie warto sugerować się kursami. Wiele osób uparcie gra niskie kursy licząc na to, że będą regularnie wygrywać. Niestety, jak już wcześniej zostało wspomniane, w sporcie nie ma faworytów, więc każdy kiedyś przegra, a żeby wyjść na swoje grając kursy np. 1.20 musimy popisać się niemal stuprocentową skutecznością. Jest to po prostu nierealne.

Forum bukmacherskie

Wiele stron bukmacherskich oferuje swoim użytkownikom typy dnia, czyli najbardziej popularne zakłady, które mają duże szanse na powodzenie. Warto odwiedzać te strony i patrzeć na to co mają do powiedzenia ich autorzy. Bardzo często znajdziemy tam mnóstwo ciekawych informacji i statystyk na temat danych drużyn. Nie warto jednak w stu procentach wierzyć w opinie innych. Jeśli nie jesteśmy przekonani do argumentacji innych osób, a nam wychodzi, ze wygra inna drużyna – kierujmy się swoją intuicją.

Public Bet – Niezwykle popularny typ. Wybór wielu typerów danego dnia.
Warto dodać, że public bety bardzo często nie wchodzą

Będąc w temacie typów bukmacherskich warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii – typach płatnych. Zanim zdecydujemy się na zakup typów od jakiegoś innego typera musimy to dokładnie przemyśleć. Kwota, za którą zakupimy typy, będzie kwotą straconą, co oznacza, że w celu zdobycia zysku, będziemy musieli obstawiać z jeszcze większą skutecznością niż zazwyczaj. Nie wiadomo niestety czy nasze możliwości finansowe są tak duże, by sobie z tym poradzić. Zawsze także istnieje możliwość przegranej. Zanim skorzystamy z opcji płatnych typów, warto sprawdzić czy dany typer oferuje także darmowe typy na dziś, w których możemy ocenić jego skuteczność. Dobrze by było, jeśli istniałaby możliwość skorzystania z darmowego miesiąca testowego. Dzięki temu sprawdzimy, czy będziemy w stanie wyjść, po zakupie typów, na plus.

Jak obstawić by wygrać?

Przyjrzyjmy się podstawowym typom kuponów. Zakłady puszczone solo dają nam większe szanse na wygraną, ale cierpi za to ilość pieniędzy, które możemy zdobyć. Kupony kombi dają nam za to szansę na większe wygrane, ale każdy kolejny mecz zmniejsza nasze szanse powodzenia. Dużo osób lubi obstawiać dziesiątki spotkań na jednym kuponie. Można tak robić, czemu nie, ale z pewnością nie wolno puszczać takich kuponów za duże stawki. Szanse, że uda nam się trafić wszystkie wyniki są naprawdę małe, więc stawka zostanie prawdopodobnie przegrana. Grajmy więc za tyle, ile nie boimy się stracić.

Unikajmy także grania jednego zdarzenia na kilku kuponach. Gdy taki mecz wejdzie, to wszystko jest w porządku, ale jeśli nasz typ okaże się nietrafiony to za jednym zamachem przegrywamy kilka kuponów.

Dokładny wynik to jedna z najbardziej niedocenionych możliwości zarobkowania u bukmacherów. Co prawda sam pomysł obstawiania dokładnych wyników może wydawać się głupi, skoro bardzo często nie dajemy sobie rady z obstawieniem zwycięzcy, ale biorąc pod uwagę fakt, ze większość meczy nie kończy się jakimiś wymyślnymi wynikami i patrząc na naprawdę atrakcyjne kursy dokładnych wyników, można spróbować.

Gdy nabierzemy już trochę doświadczenia, można spróbować zainteresować się zakładami na żywo. Zakłady live mają to do siebie, że możemy na spokojnie zaobserwować jak radzi sobie dana drużyna i dopiero później przejść do obstawiania. Bardzo często okazuje się, że już po pierwszych kilku minutach nasz typ jest zupełnie inny niż przed rozpoczęciem spotkania. Jeśli widzimy, że drużyna, która nie jest faworytem bardzo mocno naciska i prawie strzeliła gola, możemy próbować obstawić, że w końcu im się uda. Kursy na słabsze teamy są bardzo atrakcyjne, a jeśli do tego drużyny te ładnie grają, to warto zaryzykować.

Emocje obstawiania

Granie pod wpływem emocji to jedna z najczęstszych przyczyn porażki. Zazwyczaj każdy dokładnie planuje swoje ruchy i wszystko toczy się pięknie do momentu, w którym nie rozpocznie się pasmo porażek. Zdecydowana większość graczy traci wtedy kontrolę i zaczyna obstawiać za wyższe kwoty lub ryzykuje zawieranie zakładów na sporty, na których totalnie się nie zna. W efekcie dogłębne rozplanowanie zakładów kończy się ogromnym chaosem, w którym przegrywamy coraz większą liczbę kuponów.

Jeśli nie trafimy któregoś z kuponów – nie panikujmy, to nie jest koniec świata. Jeśli tylko trzymaliśmy się poprzednich rad wciąż mamy dużo środków, za które możemy postawić kolejne spotkania. Najważniejsze to utrzymać zdrowy rozsądek i zimną krew. Jeśli tylko czujemy, że w nasze ruchy zaczyna włączać się chaos, wyłączamy komputer i aplikację bukmachera. Koniec stawiania na dzisiaj – musimy ochłonąć. Nieważne, że wieczorem jest super ważny mecz, który chcieliśmy obstawić. Jeśli nie podejdziemy do tego na spokojnie, z pewnością przegramy. Podobnie, w przypadku, gdy mieliśmy nerwowy i mocno stresujący dzień. Dużo lepszym pomysłem będzie odpuszczenie stawiania w takim momencie, niż ponoszenie większego ryzyka nie trafienia paru kuponów. Pod żadnym pozorem nie możemy próbować odegrać się na bukmacherze. Jeśli tylko wpadniemy na pomysł, że jak postawimy więcej na dany kupon z pewniakiem, to odegramy się za wszystkie poniesione dzisiaj straty – to znak, żeby wyłączyć przeglądarkę i dać sobie spokój z bukmacherką na dziś.

Typy na dziś

Podsumujmy teraz całą nabytą wiedzę, a także rozszerzmy ją o parę dodatkowych kwestii. Na pewno zainteresują cię pewne typy bukmacherskie, typy na dziś oraz typy na jutro, które pomogą ci obstawiać pewniaki i wygrywać na obstawianiu meczy. Czy darmowe typy bukmacherskie na dziś, jutro, pojutrze, mogą być skuteczne? Jak znaleźć dobre i pewne typy bukmacherskie? Bukmacherka internetowa to temat złożony i wieloaspektowy. Pewniak na dziś to z pewnością jedno z najbardziej znanych pojęć wśród typerów w zakładach bukmacherskich, nawet tych najbardziej początkujących.

Przede wszystkim, grając u bukmachera, musimy zachować zimną krew. Jeśli chcemy na poważnie podejść do bukmacherki i zacząć czerpać z niej zyski, musimy wykorzystać całą swoją wiedzę na temat sportu i skupić się na jednej lub dwóch dyscyplinach, które będziemy obstawiać. Nikt nie jest wszechwiedzący i śledzenie newsów na temat każdego zdarzenia, w każdej dyscyplinie sportowej jest niestety niemożliwe. Przed podejściem do obstawiania musimy przemyśleć wszystko – na jakim sporcie chcemy się skupić, jakie zakłady będziemy obstawiać, ile pieniędzy możemy postawić. Na podstawie tego możemy zaplanować co i kiedy będziemy grać. Oczywiście bukmacherka wymaga ogromnej elastyczności i nie ma możliwości przewidzenia wszystkiego, więc na podstawie niektórych zdarzeń musimy tak modyfikować plan, by zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Do typowania potrzebujemy posiadać konto u bukmachera. Jak wybrać najlepszego? Jeśli jesteśmy początkującymi graczami, powiem wprost – nie warto patrzeć się na promocję dotyczące zwiększenia kwoty depozytu. Owszem, na papierze brzmią one bardzo atrakcyjnie, ale niestety jak wczytamy się w regulamin, to zobaczymy, że przed wypłatą tej kwoty będziemy musieli ją najpierw kilkukrotnie obrócić. Niestety warunki takiego obrotu są zazwyczaj bardzo wygórowane i liczące się kupony muszą posiadać kilka wydarzeń po odpowiednim kursie. Zamiast brać się na poważnie za analizę meczów zaczniemy szukać tych, które będą nam pasowały do wymagań oferty i ostatecznie zamiast wygrywać, będziemy przegrywać. Jeśli już chcemy skorzystać z jakiejś promocji to dużo lepszym wyborem będą freebety. Co prawda przed wypłatą też trzeba je kilkukrotnie obrócić, ale nie jest to aż tak duża kwota jak w przypadku bonusu od wpłaty. Najlepszą ofertą promocyjną dla nowych graczy jest tzw. bezpieczny zakład. Pozwala on na obstawienie spotkania i odzyskanie całej stawki, pomniejszonej o kwotę podatku, w przypadku jego niepowodzenia. Bonus tego typu nie podlega żadnym warunkom obrotu, więc będziemy mogli skupić się na obstawianiu.

Typy dnia

Zamiast bonusów warto zwrócić uwagę na to, który bukmacher posiada najmniejszą marżę. Im mniejsza marża tym większa szansa na osiągnięcie ostatecznego sukcesu przez gracza. Dlaczego? Dlatego, że marża jest ściśle powiązana z kursami, im mniej zabiera sobie bukmacher, tym większe kursy oferuje do grania. Większe kursy to większe zyski, o czym nie trzeba nikomu tłumaczyć. Legalnymi bukmacherami, posiadającymi najmniejszą marżę są Fortuna i ForBET. Chodzi tu głównie o zakłady na piłkę nożną, gdyż warto pamiętać, że każdy sport i każdy bukmacher posiada swoje własne marże na poszczególne zdarzenia. Na początku polecamy jednak skorzystać z usług któregoś z tych dwóch bukmacherów.

Przy okazji warto wypowiedzieć się także na temat “niezawodnych” systemów bukmacherskich. Najczęściej okazuje się, że pozostają one niezawodne aż do momentu, w którym z nich skorzystamy. Nie ma niestety optymalnego systemu, który gwarantowałby zysk wszystkim graczom. Gdyby tak było, bukmacherom nie opłacałoby się prowadzić swoich interesów. Od systemu ważniejsza jest analiza, o której tyle już wspominaliśmy. Jeśli chcemy więc dowiedzieć się jak wygrać z bukmacherem, musimy skupić się na śledzeniu newsów i analizowaniu statystyk. Elementy bukmacherskiej taktyki, jak np. system stawkowania, to tylko kropla w morzu, który ma wpływ na ostateczny sukces, ale nie jest w stanie dać nam wygranej, jeśli nie podeprzemy się profesjonalną analizą.

Obstawianie nie jest takie trudne. Fora bukmacherskie opisują sytuacje dziesiątek graczy, którzy zaczynali od poziomu zera, a doszli do etapu, gdzie bukmacherka regularnie zasila ich portfele przyjemną ilością gotówki. No to zaczynamy, odpalamy bukmachera, wyszukujemy zakładkę “typy dnia” i zabieramy się za analizę.

Jak obstawiać piłkę nożną

Podobnie jak w większości innych sportów, występują trzy popularne rodzaje zakładów piłkarskich. Handicapy i sumy w zakładach piłkarskich funkcjonują dokładnie tak samo jak w innych sportach. Zakłady 1X2 (na wynik meczu) odpowiadają zakładom moneyline w bejsbolu.

1X2

Jak wspomniano powyżej, rynek 1X2 dotyczy wyników meczów. Dostępne opcje to zwycięstwo gospodarzy (1), remis (X) lub zwycięstwo gości (2). Jedyną różnicą względem zakładów moneyline jest opcja remisu. Występuje ona, ponieważ standardowe mecze piłki nożnej nie są rozstrzygane przez dogrywkę — mogą kończyć się remisem.

Handicap

Handicapy w piłce nożnej funkcjonują podobnie do przewidywania wyniku meczu, ale z uwzględnieniem tak zwanego handicapu bramek. Bukmacher stosuje tę wartość w celu zniwelowania domniemanej różnicy w sile dwóch drużyn. Faworyci z rynku 1X2 otrzymują negatywny handicap, który muszą pokonać. Natomiast drużyny uznawane za słabsze otrzymują przewagę handicapu.

W piłce nożnej pada niewiele bramek, dlatego handicap oferowany w tym sporcie jest najczęściej o wiele niższy niż w zakładach na NFL czy NBA. Tylko w spotkaniach klubów z wyraźną różnicą siły występuje handicap przekraczający trzy bramki.

Aby zakład z handicapem był zwycięski, drużyna z ujemnym handicapem musi wygrać z większym marginesem goli niż ustalona wartość. Drużyna z dodatnim handicapem może nawet przegrać, ale przy mniejszej różnicy bramek niż handicap.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author