Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy Bet At Home jest legalnym bukmacherem w Polsce?

Bet-at-home to bukmacher, który zjednał sobie ogromną część polskiej społeczności typerów. Nic dziwnego. Oferował on naprawdę atrakcyjne warunki wszystkim graczom w naszym kraju. Zarówno oferta, jak i promocje bukmachera Bet-at-home należała swego czasu do najlepszych w naszym kraju.

Wszystko zmieniło się końcem 2016 roku, kiedy to gracze usłyszeli pierwsze informacje o ustawie hazardowej, która miała wejść w życie na wiosnę 2017 roku. Prezydent podpisał papiery i gracze zaczęli czekać na nieuniknione. Bet-at-home miał wybór – mógł dostosować się do przepisów, które zaczęły obowiązywać w naszym kraju, albo zamknąć możliwość rejestrowania kont Polakom i zablokować graczy z naszego kraju, którzy korzystają z ich usług. Ostatecznie bukmacher ten nie zdecydował się na zrobienie ani tego, ani tego. Wszystko zostało po staremu. Okazało się jednak, że bukmacher bet-at-home długo tak nie podziałał. 1 lipca 2017 roku ruszył rejestr domen zakazanych, w którym Ministerstwo Finansów miało umieszczać strony hazardowe, które nie stosują się do nowych przepisów – Bet-at-home był jednym z pierwszych bukmacherów, którzy trafili na listę. W kolejnych latach właściciele próbowali tworzyć kolejne witryny, które umożliwiałyby grę u tego bukmachera, ale wszystkie one prędzej czy później lądowały w rejestrze. Na chwilę obecną gra u bukmachera Bet-at-home jest niemożliwa i wszystko na to wskazuje, że jeszcze długo się to nie zmieni.

Bet-at-home zablokowane

Bet-at-home nie posiada w chwili obecnej polskiej licencji i według wszystkich dostępnych danych, nie tylko nie złożył wniosku do Ministerstwa Finansów o jej przyznanie, ale także nie zamierza tego zrobić. Od 1 lipca 2017 roku korzystanie z tego serwisu na terenie Polski jest nielegalne. Jakiekolwiek próby obejścia nałożonych na bukmachera blokad, może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Okazuje się, że problematyczne jest także odzyskanie pieniędzy od tego bukmachera. Jakiekolwiek zalogowanie się z polskiego adresu IP jest niemożliwe, a w przypadku, gdy nawet odzyskamy to co kiedyś posiadaliśmy na swoim koncie, przelew tej kwoty na polskie konto bankowe może oznaczać problemy ze skarbówką.

W celu uzyskania licencji pozwalającej na organizowanie zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju bukmacher Bet-at-home musiałby zgodzić się na rygorystyczne przepisy ustawy hazardowej. Oznaczałoby to, że w celu trafienia na polski rynek, firma musiałaby zarejestrować domenę na polski adres, zapewnić naszym graczom obsługę klienta w polskim języku, a przede wszystkim wprowadzić system, który odprowadzałby podatki do urzędu skarbowego, od każdego zakładu zawartego przez gracza. Niestety, bukmacher bet-at-home uważa, że prawo, które zostało wprowadzone w Polsce jest niezgodne z prawem europejskim i nie będzie go egzekwował. W efekcie, wszystko pozostaje w impasie, gdyż korzystanie z bukmachera Bet-at-home jest nielegalne, a z drugiej strony firma nie zamierza wystąpić o polską licencję.

Przyjrzyjmy się jednak temu, czy naprawdę mamy za czym tęsknić. Czy oferta bukmachera Bet-at-home naprawdę była aż tak atrakcyjna, czy po prostu żyjemy wspomnieniami i myślimy tylko o tym, że bukmacher ten nie pobierał od graczy podatku i dlatego był cieszył się taką popularnością.

Bet-at-home nie działa

Granie u bukmachera bet-at-home jest nielegalne, ale przyjrzyjmy się bliżej ofercie tego bukmachera, która jest obecnie skierowaną do Polaków (tak, bukmacher ten w dalszym ciągu próbuje przyciągnąć klientów z Polski i narażać ich na konsekwencje). Przyjrzyjmy się bliżej temu, co bukmacher ten oferuje naszym graczom.

Bet-at-home to bukmacher z tradycjami. Założony został w 1999 roku i od tego czasu świadczy on swoje usługi graczom na całym świecie. Oferta tej firmy obejmuje zakłady sportowe, a także gry kasynowe oraz karciane. Bukmacher Bet-at-home, podobnie jak Betclic i Expext należą do francuskiej grupy Betclic Everest. Bet-at-home jest obecnie jednym z największych bukmacherów na świecie i posiada ponad 5 milionów zarejestrowanych użytkowników. Bukmacher ten jest legalny niemal w każdym miejscu na świecie, pomijając oczywiście nasz kraj.

Bukmacher Bet-at-home posiada dość atrakcyjną stronę internetową. Jest ona czytelna i prosta w obsłudze. Dużo gorzej sprawa wygląda z aplikacją mobilną, której na chwilę obecną nie ma. Możemy za to skorzystać ze specjalnie przygotowanej wersji strony internetowej, dostosowanej specjalnie pod urządzenia mobilne. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala nam to skorzystać z usług bukmachera niezależnie od sprzętu, który posiadamy. Aplikacje mobilne przeznaczone są głównie na systemy Android oraz iOS, więc użytkownicy systemu Windows byli zazwyczaj mocno poszkodowani. Teraz każdy ma dostęp do takiego samego standardu usług. Niestety jesteśmy obecnie przyzwyczajeni do wygody użytkowania świetnie przygotowanych aplikacji mobilnych. Nie zmienia to jednak faktu, że mobilna strona internetowa pozwala nam naprawdę na wiele.

Bet at Home jak wejść?

Komunikat przy próbie wejścia na stronę blokowanego bukmachera:

Strona internetowa z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych. Dostęp do strony został zablokowany na podstawie art. 15f ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, zgodnie z którym Minister Rozwoju i Finansów prowadzi Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą podlegających blokowaniu w związku z wpisaniem do Rejestru domeny wykorzystywanej przez stronę internetową.

Bonusy powitalne to dla wielu graczy podstawa do założenia nowego konta. Co oferuje nam Bet-at-home? Każdy nowy użytkownik otrzymuje bonus w wysokości 100% od pierwszej wpłaty aż do maksymalnej kwoty 350 złotych. Wystarczy tylko zarejestrować się i wpłacić pierwszy depozyt. W porównaniu do polskich bukmacherów naprawdę nie jest to nic specjalnego. Bonus ten musimy obrócić trzykrotnie po kursie minimalnym wynoszącym 1,70. Gracz ma na to całe 90 dni. Oczywiście wartość bonusu można zwiększyć dzięki kodom bonusowym, ale w dalszym ciągu oferta powitalna bukmachera pozostaje niezbyt atrakcyjna.

W przypadku oferty na zakłady bukmacherskie oraz rynków na poszczególne zdarzenia jest akurat bardzo dobrze. Jest to chyba najmocniejsza strona tego bukmachera. Oprócz standardowych rynków znajdziemy tu także mnóstwo innych dodatkowych rodzajów zakładów. W każdym razie, w porównaniu z polskimi bukmacherami, dalej nie ma się czym szczycić, gdyż to co oferuje ten bukmacher jest obecnie standardem

Bet at home nowa strona?

Zdecydowanie najgorzej wypadają jednak kursy bukmacherskie dostępne w Bet-at-home. Nie jest to w żadnym stopniu światowa czołówka, ba, bet-at-home wiele brakuje nawet do polskich bukmacherów. Jedyną opcją, która przemawia na korzyść tego bukmachera jest to, że nie trzeba odprowadzać podatku od każdego zawartego zakładu. Przypomnijmy jednak, że ze względu na to, że bukmacher nie opłaca podatków, nie posiada licencji, więc obstawianie zakładów przy jego pomocy jest nielegalne. Wróćmy jednak do kursów. W porównaniu do legalnego w Polsce bukmachera Fortuna, który może poszczycić się jednymi z największych kursów na polskim rynku, jest źle, a nawet jeszcze gorzej. W większości meczy piłkarskich wszystkie trzy kursy (zwycięstwo pierwszej drużyny, remis, zwycięstwo drugiej drużyny) są zdecydowanie gorsze. Najgorzej wypadają kursy na remis. Przypomnijmy, że kursy bukmacherskie to podstawa naszych zarobków. Im większe kursy tym mniejsza marża bukmachera, a co za tym idzie, dużo łatwiej wygrać pieniądze.

W przypadku metod płatności u tego bukmachera można powiedzieć, że jest dobrze, ale przelewy ze Skrilla lub polskich kont bankowych mogą nam sprowadzić na głowę mnóstwo kłopotów. Lepiej więc nie korzystać z usług tego bukmachera i nie ryzykować zostania przestępcą skarbowym.

Podsumowując, naprawdę nie ma za czym tęsknić. Jedyną zaletą korzystania z usług bukmachera Bet-at-home jest brak podatku od każdego kuponu. Poza tym, polscy bukmacherzy przyzwyczaili nas do większych standardów usług,lepszych kursów i promocji. Nie ukrywajmy, że zarejestrowanie się w Bet-at-home byłoby krokiem w tył.

Opinie o bukmacherze Bet-at-home również nie należą do najlepszych. Wiele osób jest średnio zadowolonych z promocji i usług oferowanych przez bukmachera. Najgorsze opinie są jednak o kursach i aplikacji mobilnej, a raczej jej braku. Największym minusem jest jednak brak licencji na organizowanie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Oznacza to, że granie u tego bukmachera jest nielegalne. Dużo lepiej skorzystać z jednego z polskich bukmacherów jak np. wspominana już Fortuna, STS, LVBet czy ForBet. Domyślamy się także, dlaczego bukmacher ten nie występuje o licencję w naszym kraju. W chwili obecnej nie posiada on żadnych większych plusów, które pozwoliłyby mu konkurować z polskimi bukmacherami. Żeby zaistnieć na polskim rynku, bukmacher ten musiałby zwiększyć kursy i poprawić promocję. Jeśli zabraknie jedynego wyróżnika bukmachera, czyli brak podatku, to naprawdę nie ma się on czym szczycić.

Co grozi za granie na Bet at Home ?

Przyjrzyjmy się bliżej temu co grozi polskim użytkownikom za grę w nielegalnych serwisach bukmacherskich, takich jak m.in. bet-at-home. Zgodnie z polskim prawem czyn ten jest przestępstwem skarbowym. Przestępstwo to ścigane jest przez Izbę Skarbową, a osoba, która dopuściła się takiego czynu zagrożona jest karą grzywny w wysokości 720 stawek dziennych (co jest naprawdę dużą karą) lub karze pozbawienia wolności do lat 3. W dodatku trzeba także oddać całą wygraną kwotę, niepomniejszoną o stawki. Każdy z użytkowników ma obowiązek wiedzieć, czy bukmacher, z którego korzysta jest legalny czy nie. Ministerstwo Finansów uważa, ze udostępniło wystarczająco dużo narzędzi, by móc samemu dokonać weryfikacji. Przypomnijmy, że mamy do dyspozycji nie tylko wspomniany rejestr domen zakazanych, ale także ministerialną listę bukmacherów z licencją.

Nie wolno korzystać z Internetu dostępnego na terenie Polski do korzystania z usług firm oferujących gry hazardowe. Z jakich bukmacherów korzystać, skoro nie mamy pod ręką Bet-at-home?

Blokada Bet-at-home. Gdzie grać w zamian?

Bet-at-home to nie jest jedyny bukmacher na świecie. W Polsce mamy kilka naprawdę dobrych spółek, które oferują polskim graczom możliwość zawierania zakładów bukmacherskich. Przyjrzyjmy się np. bukmacherowi Fortuna, który jest jednym z czołowych usługodawców tego typu na polskim rynku. Same promocje tego bukmachera biją na łeb, na szyję bukmachera Bet-at-home. Promocja od depozytu to aż 1000 złotych, a w dodatku otrzymujemy bezpieczny zakład aż do kwoty 100 złotych, a także freebet w wysokości 20 złotych. Przecież to jest o niebo lepsze od oferowanych 350 złotych od depozytu u bukmachera Bet-at-home. W dodatku przypomnijmy o tym, że kursy u naszego rodzimego bukmachera są zdecydowanie lepsze niż w przypadku Bet-at-home. Jednym z najlepszych w Polsce bukmacherów jest STS z naszą promocją darmowych 29 złotych w psotaci freebetu. Warto zwrócić uwagę także na bukmachera forBET, którego promocje niewiele ustępują tym, oferowanym przez Fortunę, a w dodatku posiada on nieco lepsze kursy na piłkę nożną.

Operatorzy, od 1 lipca 2017 r. zobowiązani będą do blokowania dostępu do tych stron (w ciągu 48h od pojawienia się danego serwisu na powyższej liście) i każdemu internaucie, wpisującego adres takiego serwisu w przeglądarce, podmieniać go będą na adres IP 145.237.235.240, który będzie przekierowywał użytkowników na komunikat o blokadzie danego serwisu, wraz z wyjaśnieniem i przepisami pozwalającymi na taką blokadę.

Korzystanie z polskich bukmacherów jest w pełni legalne i bezpieczne, więc nie warto niepotrzebnie ryzykować i kusić los. To wszystko co oferują nam zagraniczni bukmacherzy znajdziemy także w przypadku naszych firm. Jedynym minusem jest ten podatek, ale przy odpowiednim wykorzystaniu promocji (niektórzy bukmacherzy doliczają do kuponów dodatkowy mnożnik, żeby zanegować wpływ podatku) jesteśmy w stanie wygrać tyle samo, z nawet więcej niż w przypadku korzystania z nielegalnych bukmacherów jakim jest wspominany w tym artykule Bet-at-home.

Nie ma miejsca dla nie legalnych bukmacherów

Wpisujesz w pasek adresu przeglądarki internetowej adres jednego z najpopularniejszych bukmacherów na świecie i następuje spore zdziwienie, okazuje się bowiem, że nie tylko nie będziesz mógł w tej firmie obstawiać zdarzeń sportowych, ale nawet nie możesz zobaczyć strony internetowej bukmachera. Zdziwienie? To mało powiedziane, jeśli za chwilę to samo przydarzy się w przypadku witryny innej firmy bukmacherskiej o światowej renomie i rozpoznawalności. O co chodzi? Otóż jest to rezultat specjalnego mechanizmu blokowania stron internetowych bukmacherów nie posiadających polskiego zezwolenia (wydawanego przez Ministerstwo Finansów), którzy chcą świadczyć swoje usługi w Polsce, nie przestrzegając tutejszego prawa.

Stosowanie tego mechanizmu jest możliwe od 1 lipca 2017 r. Jego celem jest wykluczenie z polskiego rynku firm bukmacherskich, które nie spełniają wymagań ustawowych, a więc nie uzyskały zezwolenia wydawanego przez Ministerstwo Finansów, ani nie płacą w Polsce podatków. Wprowadzając możliwość blokowania stron internetowych nielegalnych bukmacherów, ustawodawca chciał uniknąć sytuacji znanej z poprzednich lat, kiedy zagraniczne firmy ewidentnie nie przestrzegały polskich przepisów i nie ponosiły z tego powodu żadnych konsekwencji. Urzędnicy państwowi nie mogli jednak skutecznie reagować, bo krajowe prawo nie dosięgało zagranicznych podmiotów, którzy swoją ofertę kierowali za pośrednictwem Internetu.

Ustawa hazardowa z 2017 roku

  • Zgodnie z art. 5 ust. 1b ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 471, z późn. zm.) urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęte monopolem państwa.
  • Zgodnie z art. 6 ust. 3 ustawy o grach hazardowych działalność w zakresie zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet może być prowadzona po uzyskaniu zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o grach hazardowych loterie promocyjne mogą być urządzane na podstawie udzielonego zezwolenia.
  • Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty niewykonujące monopolu państwa w tym zakresie, które urządzają gry hazardowe przez sieć Internet bez wymaganego zezwolenia.
  • Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia. Wyjątek od tej zasady stanowi art. 89 ust. 5, który stwierdza, że karze pieniężnej nie podlegają uczestnicy loterii promocyjnych, loterii audioteksowych, loterii fantowych i gry bingo fantowe.
  • W myśl art. 89 ust. 1 pkt 5 i 7 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlegają także dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu udostępniania usług płatniczych na stronach wykorzystujących nazwy domen internetowych wpisanych do Rejestru oraz przedsiębiorca telekomunikacyjny niewywiązujący się z obowiązku blokowania dostępu do stron internetowych wykorzystujących nazwy domen wpisanych do Rejestru.
  • Zgodnie z art. 107 § 2 ustawy z dnia 10 września 1999 r. Kodeks karny skarbowy (Dz. U. z 2016 r. poz. 2137, z późn. zm.) karze grzywny do 120 stawek dziennych podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej. Zgodnie z art. 109 Kodeksu karnego skarbowego uczestnik w grze hazardowej, urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024