Silesion.PL

serwis informacyjny

Czesław Michniewicz największym indywidualnym rozczarowaniem mistrzostw – Sławomir Peszko nie gryzie się w język

Od lewej Slawomir Peszko Jerzy Dudek i Tomasz Smokowski

Od lewej Slawomir Peszko Jerzy Dudek i Tomasz Smokowski

Zachwyt nad Argentyną i Szymonem Marciniakiem, rozczarowanie występem reprezentacji Polski i wnioski na przyszłość. W specjalnym, przedświątecznym odcinku programu „Skrzydłowy, Bramkarz i Łącznik” nie zabrakło trudnych tematów i gorzkich słów.

Ja pier*, jak wy gracie?” – miał powiedzieć do Piotra Zielińskiego Meksykanin Hirving Lozano, recenzując grę polskiej kadry. Taką informację zdradził Sławomir Peszko w rozmowie z Jerzym Dudkiem i Tomaszem Smokowskim. Eksperci nie szczędzili krytyki pod adresem naszej reprezentacji.

Wspaniałe to były mistrzostwa

Nad poziomem piłkarskim mistrzostw rozpływał się zwłaszcza zawodnik Wieczystej, który był na miejscu i miał okazję oglądać mecze z wysokości trybun. Były reprezentacyjny skrzydłowy opowiedział, jak mistrzostwa wyglądały od strony kibicowskiej i przytoczył anegdotę, o spotkaniu w barze z jednym z kibiców, którego usiłował przekonać, że był zawodowym piłkarzem.

Największym rozczarowaniem mistrzostw uznano reprezentację Niemiec, która po raz kolejny nie wyszła z grupy. Tomasz Smokowski zauważył, że w finale zawiodła go również Francja, która do 80. minuty była niemal nieobecna.

Sukces czy klapa?

Mając najlepszą kadrę od lat wykonaliśmy krok w tył. Nie możemy rozpatrywać tego w kategoriach sukcesu” – stwierdził Peszko. „Było mi wstyd, kiedy oglądałem te mecze na stadionie” – dodał. W podobnym tonie wypowiadali się pozostali uczestnicy dyskusji, którzy nie pozostawili suchej nitki na grze naszych reprezentantów. Dostało się też selekcjonerowi, który został nawet określony, jako największe indywidualne rozczarowanie mistrzostw.

Marciniak sportowcem roku?

Nie mogło zabraknąć rozmowy o polskim arbitrze, który sędziował finał mistrzostw. Jerzy Dudek pokusił się nawet o stwierdzenie, że Szymon Marciniak powinien być nominowany w plebiscycie na Sportowca Roku. Eksperci zastanawiali się też, jak będzie wyglądał jego powrót do polskiej, ekstraklasowej rzeczywistości.

Odcinek nagrywany w należącej do Roberta Lewandowskiego restauracji Nine’s będzie można obejrzeć już w sobotę 24.12 na Kanale Sportowym.

Specjalna oferta dla naszych czytelników:

Darmowy zakład w wysokości 34 PLN – zarejestruj konto Superbecie z kodem LEGBUK , wpłacić pierwszy depozyt (minimalnie 50 zł), a otrzymasz dodatkowo od bukmachera 34 zł za darmo na zakłady bukmacherskie. Co więcej, czeka na Ciebie bonus od pierwszej wpłaty 200 PLN a jeśli swój pierwszy tydzień zakończysz na minusie, otrzymasz zwrot w postaci Cashbacku do 3500 PLN

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024