Silesion.PL

serwis informacyjny

Czeski obrońca Petr Buchta trzecim letnim wzmocnieniem GKS Tychy

Czeski obronca Petr Buchta trzecim letnim wzmocnieniem GKS Tychy

Czeski obronca Petr Buchta trzecim letnim wzmocnieniem GKS Tychy

Trzecim piłkarzem, który dołączył do GKS-u Tychy przed startem sezonu 2022/23 jest Czech Petr Buchta. 29-letni środkowy obrońca, który ma na swoim koncie ponad 220 występów w czeskiej ekstraklasie, podpisał z tyskim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Buchta urodził się 15 lipca 1992 roku i swoje pierwsze, piłkarskie kroki stawiał w FK SK Bosonohy i FC Zbrojovka Brno. W tym drugim klubie zanotował debiutanckie mecze w czeskiej ekstraklasie, gdzie występował nieprzerwanie od sezonu 2012/13.

 Petr to środkowy obrońca, który posiada duże doświadczenie w grze w systemach taktycznych na dwóch jak i trzech stoperów. W każdym z ostatnich czterech sezonów czeskiej ekstraklasy zaliczył ponad 30 występów w podstawowym składzie. Jest silny fizycznie, bardzo dobrze czuje się w grze w kontakcie z przeciwnikiem. Jego atutem jest gra głową i potrafi to wykorzystać także pod bramką przeciwnika. Wierzę, że będzie istotnym wzmocnieniem naszej defensywy i szybko zapracuje na uznanie tyskich kibiców – charakteryzuje nowego zawodnika GKS-u Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

W ostatnich latach był mocnym punktem defensywy kolejno w Bohemians 1905, FC Vysočina Igława, Fastav Zlín i w minionym sezonie MFK Karviná. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym za naszą południową granicą rozegrał łącznie 228 spotkań, w których zdobył osiem bramek i zaliczył dziesięć asyst. Wielokrotnie plasował się w czołówce ligowych statystyk pod względem odbiorów.

W sezonie 2021/22 wystąpił łącznie w 34. spotkaniach w barwach klubu z Karviny – 31 w rozgrywkach ligowych i 3 pucharowych. Strzelił w nich trzy gole.

Czeski obrońca do Tychów trafia jako wolny zawodnik i będzie występował w zielono-czarno-czerwonej koszulce z numerem 3.

Petr Buchta

  • ur. 15.07.1992 r. w Brnie (Czechy)
  • pozycja: środkowy obrońca
  • kluby w karierze: FK SK Bosonohy, FC Zbrojovka BrnoBohemians 1905, FC Vysočina Igława, Fastav Zlín, MFK Karviná.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author