Silesion.PL

serwis informacyjny

Codzienna troska o skórę wrażliwą – co naprawdę pomaga?

Mydlo Na AZS Gl

Skóra wrażliwa każdego dnia wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W grę wchodzi nie tylko jej zdrowy i piękny wygląd, ale przede wszystkim Twój komfort. Ten typ skóry jest niezwykle podatny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne czy też wewnętrzne. Często pojawia się swędzenie, pieczenie, a nawet ból, dlatego też warto zadbać o nią z należytym zaangażowaniem. Jak to zrobić? Sprawdź!

Pielęgnacja skóry wrażliwej – o czym warto pamiętać?

W pierwszej kolejności warto odpowiedź na pytanie pod tytułem: czym charakteryzuje się skóra wrażliwa? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak można wyróżnić kilka jej kluczowych cech. W praktyce mowa o takich jak m.in. pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość, uczucie ciepła, obrzęk czy też reakcje alergiczne.

Najczęściej pojawiają się one w wyniku nadmiernej odpowiedzi skóry na takie czynniki jak np. substancje podrażniające w kosmetykach czy środkach do prania, gwałtowne zmiany temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach, zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie UV czy też stres. W utrzymaniu jej dobrej kondycji nie pomaga również pocieranie, drapanie czy duży nacisk.

Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do reakcji alergicznych stanowi znacznie większe wyzwanie aniżeli w przypadku skóry normalnej, a nawet mieszanej czy tłustej. Zachowanie jej w dobrej kondycji pozwoli Ci utrzymać wysoki komfort życia i normalnie funkcjonować.

Jej podstawą powinny być związki aktywne i substancje naturalne, które wykazują się działaniem kojącym, łagodzącym, jak również regenerującym. Unikaj natomiast produktów zapachowych – szczególnie tych, w których zastosowano sztuczne aromaty czy barwniki. To samo dotyczy agresywnych detergentów, a także kwasów o wysokich stężeniach.

Zmień również swoje codzienne nawyki podczas porannej czy wieczornej toalety. Do mycia skóry wrażliwej używaj letniej wody w kierunku ciepłej, a nie gorącej. Tradycyjne ręczniki zamień na te jednorazowe, które pozwalają ograniczyć rozwój drobnoustrojów i zachować tym samym wyższy poziom higieny. Nie pocieraj skóry ręcznikiem, a delikatnie przykładaj go do niej. Jeśli używasz gąbki do mycia ciała – pozbądź się jej z łazienki. Szczoteczki elektroniczne czy inne gadżety do pielęgnacji skóry bazujące na pocieraniu naskórka również powinny odejść w zapomnienie.

Mydlo Na AZS

Naturalne mydła do skóry wrażliwej – dlaczego warto na nie postawić?

Półki sklepowe i drogeryjne aż uginają się pod ilością produktów dedykowanych codziennej higienie. Żele pod prysznic, pianki myjące czy płyny do kąpieli to standardowy widok, jednak wiele osób zapomina o istnieniu tak wyjątkowego produktu, jakim jest mydło w kostce. I nie, nie musi ono służyć jedynie do mycia rąk. Może ono z powodzeniem zastąpić inne produkty w Twojej kosmetyczce – zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczem skóry wrażliwej.

Naturalne mydła mają przewagę nad tymi tradycyjnymi w kilku kluczowych aspektach. Po pierwsze, wyróżniają się krótkim, ale bardzo bogatym składem, którego esencją są naturalne tłuszcze roślinne i ekstrakty. Jest to niezwykle ważne przy pielęgnacji skóry wrażliwej i suchej – im mniej substancji w składzie mydła, tym mniejsze ryzyko jej podrażnienia.

Nie bez znaczenia pozostaje również rola olejów roślinnych – świeżych, tłoczonych na zimno, niefiltrowanych. To właśnie dzięki nim możesz zahamować utratę wody z naskórka, a tym samym wspomóc regenerację jego bariery wodno-lipidowej. Ponadto staje się on bardziej miękki. Tłuszcze roślinne do tego znakomicie go natłuszczają, a od tego już bardzo krótka droga do redukcji stanów zapalnych. W praktyce mowa m.in. o nienasyconych kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6. Sprzymierzeńcem skóry wrażliwej są również witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak m.in. witamina E i A. Przeciwutleniacze również mają bardzo istotną rolę do odegrania – zwalczają wolne rodniki, które odpowiedzialne są m.in. za powstawanie stanów zapalnych.

Naturalne mydła oparte na autorskich recepturach mają również to do siebie, że na próżno szukać w nich tłuszczów zwierzęcych, sztucznych barwników, substancji zapachowych, konserwantów podrażniających delikatna skórę, jak również parabenów, które stosowane są w celach przedłużenia trwałości emolientów. 

Mydła na AZS – co warto wybrać?

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry to choroba o charakterze zapalnym, której często towarzyszy uporczywy świąd. U pacjentów borykających się z AZS nierzadko występuje skłonność do nadkażania ran, co jest wynikiem nadmiernego drapania swędzącej skóry. Ta atopowa jest niezwykle wrażliwa, zwłaszcza w obszarach narażonych na tarcia, w tym takich jak zgięcia łokciowe czy też kolanowe, a także szyja.

W pielęgnacji skóry atopowej bardzo istotne jest stawianie na substancje natłuszczające i nawilżające, które przy regularnym stosowaniu przynoszą długoterminowe korzyści. Mydło na AZS  to znakomity wybór dla wszystkich, którzy chcą z odpowiednią troską zadbać o kondycję swojej nadwrażliwej skóry. Warto szukać w nim olejów tłoczonych na zimno, takich jak m.in. olej konopny, kokosowy czy też z wiesiołka. Działają one kojąco, łagodząco, i co najważniejsze, przynoszą natychmiastową ulgę. Skóra po umyciu jest miękka i przyjemna w dotyku, a do tego pojawia się na niej warstwa filmu chroniącego przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025