Silesion.PL

serwis informacyjny

Co zrobić jak drukarka nie chce drukować?

Co zrobic jak drukarka nie chce drukowac

Co zrobic jak drukarka nie chce drukowac

Zepsuta drukarka w domu lub w biurze może stać się przyczyną prawdziwej frustracji i stresu. Przed Tobą mnóstwo pracy, a urządzenie uparcie odmawia współpracy? Przyczyny takiego stanu mogą być bardzo różne. Przedstawiamy jedne z najczęściej występujących awarii w drukarkach oraz sposoby, jak sobie z nimi poradzić.

Usterka drukarki – najczęstsze powody

Kiedy drukarka nie chce drukować, może to oznaczać drobną usterkę, bądź też poważny problem, który wymaga pomocy fachowca.  Warto wiedzieć, że wiele usterek jest spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem urządzenia lub brakiem jego konserwacji. Przedostające się do drukarki zanieczyszczenia np. w postaci kurzu, pyłu czy pozostałości tonera mogą osadzać się na wewnętrznych elementach urządzenia, zakłócając w ten sposób jego prawidłową pracę. Regularna konserwacja sprzętu pozwoli zapobiec tego rodzaju problemom.

Poniżej wymieniamy inne często występujące usterki:

Brak odpowiednich sterowników

Nowo zakupiona drukarka czy kserokopiarka nie będzie działać w prawidłowy sposób, jeśli nie zainstalujemy odpowiednich sterowników. Zwykle są one w zestawie z drukarką, np. na płycie CD. Sterowniki należy zainstalować zgodnie z instrukcją dołączoną do drukarki.

Uszkodzony lub niewłaściwie włożony toner/tusz

Jeśli drukarka przestała działać po włożeniu nowego wkładu z tuszem lub tonera, bardzo możliwe, że właśnie ten element jest przyczyną awarii. Możliwe, że produkt jest uszkodzony lub wykonany ze słabych jakościowo komponentów, wskutek czego nie działa prawidłowo. Wówczas rozwiązaniem jest wymiana na inny produkt zaufanej marki. Pamiętaj, aby przed włożeniem wkładu upewnić się, czy wszystkie elementy zabezpieczające zostały z niego zdjęte. Jeśli nie, rezultatem może być odmowa posłuszeństwa ze strony drukarki.

Zużyty bęben w drukarce laserowej

Drukarki laserowe wyposażone są w bęben, którego zadaniem jest przenoszenie tonera na papier podczas wydruku. Podobnie jak toner, również bęben ulega zużyciu, przez co drukarka nie chce drukować. W takiej sytuacji, wymiana bębna powinna rozwiązań problem.

Zacięty papier

Bardzo częstą przyczyną awarii drukarki jest kartka papieru, która „zawieruszyła się” w drukarce.  Usuwanie papieru zależy od modelu urządzenia. Warto zapoznać się z instrukcją obsługi, która była dołączona do urządzenia – często zawiera ona wskazówki dotyczące usuwania awarii, w tym wyjmowania zaciętego papieru.

Wymienione powyżej sytuacje to tylko kilka przykładów możliwych awarii, które są dobrze znane wielu użytkownikom drukarek. Niektóre usterki z powodzeniem można usunąć samodzielnie, inne natomiast wymagają pomocy doświadczonego serwisanta. Czasem może się okazać, że naprawa urządzenia drukującego wyniesie znacznie więcej, niż nowa drukarka. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem nowego sprzętu. Funkcjonalne drukarki, kserokopiarki, a także wysokiej jakości materiały eksploatacyjne znajdziesz na forcopy.com.pl. To internetowy sklep z automatyką biurową, który dostarcza nowoczesne urządzenia drukujące dla firm i nie tylko. Jeśli Twoja drukarka ulega częstym awariom i nie spełnia Twoich oczekiwań, najwyższy czas na wymianę jej na nowszy, niezawodny sprzęt.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author