Silesion.PL

serwis informacyjny

Co zrobić, by bezpiecznie przekroczyć przejazd kolejowy?

Bezpieczny przejazd

Bezpieczny przejazd

Pamiętajcie o bezpiecznym przekraczaniu przejazdów kolejowych! Poniżej znajdziecie kilka podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy.

  • ➡ Przede wszystkim przekraczajcie tory na wyznaczonych przejściach i przejazdach kolejowych!
  • ➡ Pociągi mają zawsze pierwszeństwo przejazdu w stosunku do samochodów, pieszych oraz pojazdów uprzywilejowanych.
  • ➡ Dzisiejsze pociągi są cichsze niż w przeszłości. Wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg zawsze jest bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.
  • ➡ Rogatki czy sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa może ulec uszkodzeniu tak jak inne urządzenia automatyczne. Podobnie jest z dróżnikami, którzy mogą np. zasłabnąć i nie zamknąć rogatek w odpowiednim momencie. Zawsze zachowuj zasadę ograniczonego zaufania!
  • ➡ Nie wjeżdżaj na przejazd, gdy widzisz zbliżający się pociąg. Nawet, gdy wydaje Ci się, że jest wystarczająco daleko!
  • ➡ Wjazd na przejazd jest możliwy dopiero po całkowitym podniesieniu rogatek oraz wyłączeniu sygnalizacji przejazdowej!

To niektóre z zasad, jakie dla bezpieczeństwa swojego oraz innych podróżnych warto przestrzegać! Pamiętajcie, bezpieczeństwo w trasie jest najważniejsze!

Warto jest edukować od najmłodszych lat, dlatego polecamy cykl nowych animacji edukacyjnych pt.: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. Ich celem jest budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania zarówno na przejściach, jak i przejazdach kolejowo-drogowych. Chwytajcie animowaną produkcję, która w łatwy sposób angażuje najmłodszych. Za ich sprawą dzieci mogą śledzić różnego rodzaju historie bohaterów zaprezentowane w bardzo atrakcyjny dla nich sposób. Będą bawić, a zarazem uczyć.

Źródło: Koleje Śląskie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024