Silesion.PL

serwis informacyjny

Cluster Offices – nowy operator biur typu flex w Katowicach

Cluster Offices nowy operator biur typu flex w Katowicach

Cluster Offices nowy operator biur typu flex w Katowicach

Cluster Offices, sieć biur serwisowanych z siedzibą w Krakowie, otworzy swój pierwszy oddział w Katowicach. Firma zajmie 2 200 mkw. w zrewitalizowanym budynku Dworcowa 8, wchodzącym w skład zabytkowego kompleksu Stary Dworzec. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers.

Otwarcie biura w Katowicach to kolejny etap rozwoju Cluster Offices. Firma posiada trzy biura zlokalizowane w Krakowie (Stare Miasto, Plac Inwalidów oraz Stare Podgórze), w których do dyspozycji użytkowników pozostają powierzchnie coworkingowe, biura serwisowane, sale konferencyjne oraz sale spotkań. Wszystkie przestrzenie znajdują się w historycznych budynkach, a ich projekt każdorazowo nawiązuje do charakteru i stara się podkreślić walory danego obiektu. Nowa przestrzeń na Dworcowej 8 będzie przygotowana w podobnym stylu – zachowana zostanie stara cegła, a dawne przeznaczenie budynku zostanie podkreślone.

– Przygotowujemy i oferujemy biura oraz miejsca do kreatywnej i wygodnej pracy w centralnych lokalizacjach. Interesują nas przede wszystkim niebanalne budynki z historią i z tzw. duszą, które obsługuje nasz świetny zespół dynamicznych i chętnych do pomocy osób – mówi Ewa Kucharska, Prezes Zarządu Cluster S.A.

Dworcowa 8 to najstarszy i największy spośród pięciu budynków tworzących rewitalizowany wielofunkcyjny kompleks Stary Dworzec przy ul. Dworcowej w Katowicach. Nieruchomość, położona w centralnej części obiektu, oferuje ok. 4 600 mkw. powierzchni biurowo-usługowo-handlowej (na punkty handlowe i gastronomiczne przeznaczono lokale na poziomach 0 i -1). Cluster Offices będzie głównym najemcą budynku – zajmie 2 200 mkw.

Projekt rewitalizacji Starego Dworca, realizowany przez firmę Opal Maksimum, jest jednym z etapów przebudowy Śródmieścia Katowic. Obejmuje nie tylko renowację budynków, ale także prace związane z modernizacją ulicy Dworcowej, na której pojawi się nowa nawierzchnia oraz mała architektura, w tym ławki, roślinność i oświetlenie. Dzięki temu już wkrótce w tej prestiżowej lokalizacji – zaledwie kilka minut spacerem od Dworca PKP, Galerii Katowickiej i od ul. Mariackiej – jednej z ważniejszych ulic w mieście, powstanie ważne centrum społecznościowe, które dzięki połączeniu funkcji biznesowej, społecznej i kulturalnej już niedługo stanie się istotnym elementem katowickiej tkanki miejskiej. Zakończenie prac rewitalizacyjnych zaplanowano na IV kwartał tego roku.

Stary Dworzec to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Katowicach. Doskonała lokalizacja, wielofunkcyjność oraz wielkomiejska atmosfera, która już wkrótce zapanuje w historycznych murach przy ulicy Dworcowej, już teraz przyciągają firmy, które chcą stworzyć pracownikom unikatowe środowisko pracy. Loftowe wnętrza biur serwisowanych Cluster Offices doskonale wpisują się w ten klimat. Cieszę się, że firmy działające w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej zyskają nowe, kreatywne miejsce pracy dla swoich pracowników. Elastyczność powierzchni oferowanych przez Cluster Offices już dziś jest mocno pożądana, a ze względu na fakt, że wiele firm rozważa wprowadzenie hybrydowego modelu pracy na stałe, będzie stanowić ważny element ich długoterminowej strategii biznesowej – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalna Colliers w Katowicach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023