Silesion.PL

serwis informacyjny

Christian Eriksen reanimowany na boisku. Stan zdrowia został ustabilizowany i został przetransportowany do szpitala.

Christian Eriksen reanimowany na boisku

Christian Eriksen reanimowany na boisku

 W meczu Dania – Finlandia, kiedy to około 40. minuty spotkania na murawę padł Christian Eriksen. Zawodnik reprezentacji Danii Simon Kjær upewnił się, że Eriksen nie połknął języka, gdy ten stracił przytomność oraz czy jest w pozycji właściwej. Zawołał też pozostałych kolegów z drużyny do otoczenia Eriksena, aby media nie kontynuowały filmowania reanimacji Eriksena.

Po kilku minutach sędzia poprosił piłkarzy obu drużyn, by zeszli do szatni. Christian Eriksen na noszach i w asyście drużyny oraz medyków został zniesiony z murawy. W tym momencie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia Eriksena. Jak podaje UEFA, stan zdrowia Christiana Eriksena został ustabilizowany i zawodnik został przetransportowany do szpitala. Na prośbę piłkarzy obu drużyn UEFA zgodziła się, aby mecz Dania – Finlandia został dokończony. Wznowienie spotkania o 20:30.

Pierwsza pomoc – jak się zachować podczas jej udzielania – Zintegrowana Platforma Edukacyjna zpe.gov.pl

Duńska Unia Piłkarska Dansk Boldspil-Union: Christian Eriksen jest przytomny, przechodzi badania

Telewizja DR1 informuje, że przywrócono funkcje życiowe Zawodnika.

UEFA podjęła decyzję o zawieszeniu spotkania Dania – Finlandia

Według nieoficjalnych informacji m.in. duńskiej stacji DR1, 29-letni piłkarz Interu Mediolan doznał na boisku ataku serca. Dziennikarze donoszą, że lekarzom udało się uratować życie Eriksena, ale nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu.

Spiker na stadionie w Kopenhadze poprosił kibiców, by jeszcze nie opuszczali trybun.

Mecz ma zostać dokończony o godzinie 20:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024