Silesion.PL

serwis informacyjny

Chorzowianin nagrywał wykroczenia drogowe, aby szantażować kierowców

Chorzowianin nagrywal wykroczenia drogowe aby szantazowac kierowcow

Chorzowianin nagrywal wykroczenia drogowe aby szantazowac kierowcow

Funkcjonariusze z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji II w Chorzowie zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który dopuszczał się szantażu wobec kierowców. Sprawca, zamieszkały w Chorzowie, nagrywał wykroczenia popełniane przez kierujących, a następnie groził im, żądając okupu i grożąc, że zgłosi ich przewinienia drogowe na Policję. Kryminalni błyskawicznie ustalili tożsamość i zatrzymali 42-latka.

Zgłoszenia dotyczące tego mężczyzny napłynęły do Komisariatu Policji II w Chorzowie w ubiegłym tygodniu. Informowano, że podejrzany rejestruje wykroczenia popełniane przez kierowców w okolicach rynku, po czym podchodzi do nich żądając pieniędzy. Groził, że w przypadku braku zapłaty, nagrania trafią na Policję, a oprócz wyższego mandatu zostaną nałożone punkty karne. Jedna z ofiar szantażysty zdołała zarejestrować jego wizerunek i zgłosiła sprawę na Policję. Kryminalni szybko ustalili tożsamość szantażysty, który okazał się być 42-letnim mieszkańcem Chorzowa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy potwierdzili obecnie trzy przypadki tego typu przestępstw, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że liczba poszkodowanych jest większa.

Osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji, proszone są o kontakt z policjantami z chorzowskiej „dwójki” pod nr tel. 47 85 456 10, lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024