Silesion.PL

serwis informacyjny

Centralny Ośrodek Sportów Lodowych w Katowicach? To możliwe!

W willi Goldsteinów podpisano list intencyjny

W Katowicach pojawiła się nadzieja na utworzenie Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych. W dniu 6 października br. w willi Goldsteinów podpisano list intencyjny, który stanowi krok w kierunku powstania tej unikalnej infrastruktury.

Dokument ten został uroczyście podpisany przez wiceprezydenta Katowic, Mariusza Skibę, oraz Witolda Romana, dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu (COS). Warto zaznaczyć, że podpisanie tego listu odzwierciedla długoletnie tradycje związane ze sportami lodowymi na Górnym Śląsku, a także oddaje hołd sportowym tradycjom regionu.

Decyzja o powstaniu Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych w Katowicach stanowi reakcję na potrzeby regionu oraz ma na celu rozwijanie i promowanie sportów lodowych. Władze miasta Katowice i dyrekcja COS wyrażają swoją wspólną chęć utworzenia tego obiektu, który miałby stanowić centrum rozwoju tej dyscypliny sportowej.

Wiceprezydent Katowic, Mariusz Skiba, wyraził swoje entuzjastyczne stanowisko w tej sprawie, podkreślając bogate tradycje sportowe miasta.

– Dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych w Katowicach to inicjatywa bardzo wartościowa, wpisująca się w rozwój naszego miasta oraz rozwój sportu na Śląsku i w Polsce. Katowice mają bardzo bogate tradycje sportowe. Wystarczy przypomnieć 8 mistrzostw Polski hokeistów GKS-u Katowice, w tym dwa ostatnie wywalczone w ostatnich sezonach. Jestem przekonany, że powstanie w Katowicach Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych wpłynie na podnoszenie poziomu szkolenia i będzie stanowiło przyczynek do zwiększenia liczby osób uprawiających sport – mówi Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

Centralny Ośrodek Sportów Lodowych ma służyć jako narzędzie do promocji i rozwoju sportów lodowych na Górnym Śląsku. W liście intencyjnym podkreślono również nadzieję, że potencjał tego regionu przyczyni się do rozwoju tej dyscypliny na terenie całej Polski, a w przyszłości może nawet wpłynąć na sukcesy międzynarodowe, zwłaszcza na arenach zimowych igrzysk olimpijskich.

W ramach podpisanego listu intencyjnego strony zobowiązały się do pełnej współpracy przy tworzeniu Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych, w tym wsparcia merytorycznego, technicznego i koordynacji z Polskimi Związkami Sportowymi.

Wyrażamy szczerą nadzieję, że potencjał regionu przyniesie także rozpowszechnienie sportów lodowych w szerszej perspektywie na terenie całej Polski, co w przyszłości może zaowocować sukcesami międzynarodowymi, szczególnie na arenach walk o najwyższe laury podczas zimowych igrzysk olimpijskich.

Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, Witold Roman, podkreślił, że Katowice to idealne miejsce do powstania takiego ośrodka, biorąc pod uwagę bogate tradycje sportów lodowych w regionie. Obiekt ten nie byłby przeznaczony tylko dla hokeistów, ale także dla łyżwiarzy figurowych, short trackowców i curlingowców.

Centralny Ośrodek Sportu to instytucja specjalizująca się w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej, zarówno seniorów, jak i juniorów. Ma siedem Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w różnych częściach Polski, zapewniając warunki do profesjonalnego treningu. Jest to także podmiot podlegający Ministerstwu Sportu i Turystyki.

– Nie ma lepszego miejsca do powstania Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych, który będzie stanowił uzupełnienie oferty COS, niż Katowice. To miejsce z tradycjami w sportach lodowych, a tworzenie infrastruktury powinno wynikać ze środowiska znajdującego się na danym terenie. Mocne środowisko hokejowe będzie gwarantowało odpowiedni rozwój. Jednak to będzie miejsce nie tylko dla hokeistów, ale również łyżwiarzy figurowych, short trackowców  oraz curlingu – mówi Witold Roman, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.

Powstanie Centralnego Ośrodka Sportów Lodowych w Katowicach to nie tylko wyjątkowa okazja do rozwoju sportów lodowych w regionie, ale również szansa na promowanie aktywnego stylu życia i kształtowanie przyszłych talentów sportowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023