Silesion.PL

serwis informacyjny

Cena Bitcoin to już 10 tys. zł Czy bedzie można płacić BTC w zakładach bukmacherskich?

Czy Polskie firmy bukmacherskie, wzorem zagranicznych, dodadzą Bitcoin do akceptowanych przez siebie opcji płatniczych? Bitcoin (BTC) bije kolejne rekordy i przekracza psychologiczne granice

. Codziennie łamie kolejne poziomy. Obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić już ponad 2,6 tys. dol., czyli równowartość ponad 10 tysięcy złotych. A rajd trwa w najlepsze.

 

W ciągu ostatniego miesiąca kryptowaluta zdrożała o 110 proc. Zaledwie w piątek informowaliśmy, że po raz pierwszy bitcoin przekroczył pułap 1,9 tys. dol.

Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy bitcoin zanotował wzrost o 111 proc. Jeszcze w lutym kurs kryptowaluty oscylował w granicach 1,2 tys. dol., by w marcu spaść do 1 tys. dol. 23 maja przebił granicę najpierw 2 tysięcy, a potem 2,1 tys. dolarów. Raptem dzień później za bitcoina trzeba było zapłacić jeszcze o 200 dol. więcej.

Media przywołują pierwszą transakcję bitcoinami (a przynajmniej zdarzenie, które zostało uznane za pierwszą transakcję). Siedem lat temu pewien programista zaoferował 10 tysięcy bitcoinów za dwie pizze. I dostał je. Wówczas kryptowaluta praktycznie nie miała wartości, można to było uznać za czystą zabawę. Po kilku latach sprawa wyglądała już inaczej, te 10 tysięcy bitcoinów wyceniano na kilka milionów dolarów. Dzisiaj ich wartość to ponad… 20 mln dolarów.

Kolejna bariera to 2,5 tys. dolarów za bitcoina:

źródło: businessinsider.com.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023