Silesion.PL

serwis informacyjny

Były zawodnik Panathinaikosu Sokratis Dioudis nowym bramkarzem Zagłębia Lubin

Byly zawodnik Panathinaikosu Sokratis Dioudis nowym bramkarzem Zaglebia Lubin

Byly zawodnik Panathinaikosu Sokratis Dioudis nowym bramkarzem Zaglebia Lubin

Nowym bramkarzem Miedziowych został Sokratis Dioudis. Grecki golkiper związał się z Zagłębiem Lubin umową, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2022/2023.

Sokratis Dioudis urodził się 3 lutego 1993 roku. Od początku swojej przygody z piłką strzegł dostępu do bramki w Arisie Saloniki, w barwach którego w wieku 19 lat zadebiutował na najwyższym szczeblu ligowym w Grecji. Latem 2014 roku przeniósł się do belgijskiego Club Brugge, skąd najpierw został wypożyczony do Panioniosu Ateny, a następnie wrócił do swojego rodzimego Arisu. W koszulce Żółto-Czarnych rozegrał łącznie 80 spotkań, z czego w 34 meczach zachował czyste konto. Wysoka forma Dioudisa wzbudziła zainteresowanie 20-krotnego Mistrza Grecji, Panatinaikosu Ateny. W sierpniu 2017 roku Sokratis wzmocnił szeregi Zielonych, dla których zanotował łącznie 125 pojedynków, z czego 50 zakończył bez straty gola, a w minionym sezonie razem z tym zespołem sięgnał po Puchar Grecji. Nowy bramkarz KGHM Zagłębia Lubin ma na swoim koncie również występy w młodzieżowych kadrach swojego kraju, a także dwa rozegrane mecze w dorosłej reprezentacji Błękitno-Białych.

Dołącza dzisiaj do nas Sokratis Dioudis, były zawodnik Panathinaikosu, który wzmocni rywalizację na pozycji bramkarza. Od pierwszego dnia pobytu trenera Fornalika w naszym klubie, trener chciał znacząco zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza, oczekiwał tego i dziś dołącza do nas Sokratis, który tę funkcję będzie spełniał. Liczymy na to, że dzięki jego niebagatelnemu doświadczeniu i klasie bramkarskiej, skorzystają na tym również nasi młodzi bramkarze – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Jestem bardzo zadowolony z przyjścia do Zagłębia. Przez wszystkich w klubie zostałem bardzo miło przyjęty, cieszę się, że od dziś jestem jego częścią. Poznałem już kolegów z drużyny i sztab szkoleniowy, więc nie mogę się doczekać aż dołączę do ekipy i rozpoczniemy ligę – mówi Sokratis Dioudis.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024