Silesion.PL

serwis informacyjny

Były prezes GKS Jastrzębie: „Panie Marcinie, powodzenia!”

Komentarz Adriana Brachaczek GKS Jastrzebie

Komentarz Adriana Brachaczek GKS Jastrzebie

Adriana Brachaczek, pełniący do dnia 15 lipca 2021 roku obowiązki Prezesa Zarządu Klubu Sportowego „GKS 1962 Jastrzębie” S.A., na temat wyboru Marcina Ćwikły na nowego Prezesa Spółki.

– Przez niemal trzy tygodnie miałem zaszczyt pełnić obowiązki Prezesa Zarządu GKS-u Jastrzębie, ale od początku było wiadomo, że jest to rozwiązanie tylko tymczasowe. Przekonałem się osobiście, jak trudna jest to funkcja, ale starałem się wywiązać ze swoich obowiązków najlepiej, jak tylko potrafiłem. Myślę, że kilka pilnych spraw zostało pozytywnie rozwiązanych, chociaż są to rzeczy, których często nie widać na zewnątrz, a są niezbędne, aby firma dobrze funkcjonowała, szczególnie taka, która przeżywa pewne turbulencje.

– Jeśli chodzi o wybór nowego Prezesa, to w ostatnim czasie spotkaliśmy się z kilkoma kandydatami, rozmawialiśmy. Ostatecznie uznaliśmy, jako Rada Nadzorcza Klubu, że powierzymy tę funkcję Panu Marcinowi Ćwikle, który zrobił na nas pozytywne wrażenie przedstawioną wizją Klubu. Jest to osoba bardzo ambitna, z otwartą głową i przede wszystkim doświadczeniem w klubie piłkarskim. Przez kilka lat pełnił różne funkcje w GKS-ie Katowice, w tym kierownicze i zarządcze, więc zna specyfikę pracy w tym środowisku. Wierzymy, że będzie to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, która da GKS-owi Jastrzębie nowy impuls do rozwoju, również w zakresie naszej Akademii i szkolenia młodzieży. Panie Marcinie, powodzenia!

– Ja kończę swoją kadencję jako Prezes GKS-u Jastrzębie 15 lipca i to wtedy formalnie przekażę funkcję nowemu Prezesowi. To jednak absolutnie nie oznacza, że odsuwam się całkowicie na boczny tor. W dalszym ciągu będę działał jako członek Rady Nadzorczej Klubu. Pozostaję również do dyspozycji nowego Prezesa i jeśli tylko będzie potrzebował mojej pomocy czy wsparcia w jakiejkolwiek kwestii, to oczywiście zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc.

– Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim osobom, z którymi miałem okazję współpracować w Klubie w ostatnim czasie. Nie było to łatwe zadanie, ale uważam, że wszyscy razem daliśmy radę. Dziękuję również Stowarzyszeniu MKS „GKS 1962 Jastrzębie”, jako właścicielowi GKS-u Jastrzębie, za ładny gest i miłe słowa, jakie usłyszałem przed rozpoczęciem sobotniego sparingu z Piastem Gliwice, który także pokazał, jak świetną tworzymy społeczność, bo było to jedno, wielkie święto.

Panie Adrianie, my również, jako GKS Jastrzębie – pracownicy, zawodnicy, kibice i wszyscy, którym leży na sercu dobro naszego Klubu, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wykonaną pracę!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author