Silesion.PL

serwis informacyjny

Budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Meteorologów w Katowicach

Budowa ciągu pieszo rowerowego na ul. Meteorologów w Katowicach

Infrastruktura rowerowa w Katowicach jest sukcesywnie rozbudowywana, a w jej rozwój włączają się także mieszkańcy, którzy zgłaszają swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 17 lipca rozpoczną się roboty budowlane związane z planowaną realizacją zadania zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego – Droga rowerowa wzdłuż ul. Meteorologów na odcinku do ul. Porfirowej.

To zadanie, które w katowickim BO otrzymało 934 głosy mieszkańców. W przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach wpłynęły 3 oferty. Umowę na realizację tego zadania podpisano z firmą ZRDiTZ Romus z Katowic, która wyceniła prace na nieco ponad 1 mln zł. Na wybudowanie infrastruktury wykonawca będzie miał 45 dni. Zakres prac obejmuje wykonanie ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogródków działkowych, łączącego ul. Zgrzebnioka z ul. Porfirową. Ciąg będzie wykonany z masy mineralno-bitumicznej koloru naturalnego. Długość planowanego połączenia to blisko 500 metrów.

Budowa ciągu pieszo rowerowego na ul. Meteorologów w Katowicach

Przypomnijmy, że niedawno zakończyła się inwestycja dotycząca budowy ronda na ul. Meteorologów, którego układ drogowy uwzględnia gotowe już przejazdy rowerowe w kierunku pobliskiego osiedla. Wszystkie te działania wpłyną na poprawę komfortu, bezpieczeństwa oraz płynności ruchu drogowego na odcinku od ul. Zgrzebnioka do ul. Porfirowej.

Na etapie projektowania znajdują się również kolejne odcinki połączenia rowerowego od osiedla Zgrzebnioka do ul. Francuskiej, które – podobnie jak nowa infrastruktura na ul. Meteorologów – powstają w wyniku głosowania mieszkańców w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Wymiana nawierzchni chodników wzdłuż al. Korfantego

Trwają również prace związane z wymianą zniszczonych nawierzchni chodników w ciągu al. Korfantego na odcinku od ul. Cisowej do ul. Jesionowej. Zgonie z planem prace powinny zakończyć się do końca lipca, więc z początkiem sierpnia piesi będą mogli korzystać z odnowionych i bezpiecznych chodników.

Prace obejmować będą rozbiórkę zniszczonych i zdeformowanych nawierzchni chodnika z płytek betonowych i zabudowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *