Silesion.PL

serwis informacyjny

Briefing prasowy dotyczący ustawy uznającej język śląski za język regionalny

Kocham Katowice napis I Love Katowice

Na placu Kwiatowym w Katowicach odbył się briefing prasowy dotyczący ustawy uznającej języki śląski za język regionalny. Udział wzięli w nim: Marcin Krupa, prezydent Katowic i Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego.

– Język śląski jest naszą wartością i elementem tożsamości śląskiej. Ważne, aby pielęgnować takie właśnie elementy świadczące o naszym pochodzeniu, bo to daje możliwość utożsamiania się z tym regionem, ale też edukacji kolejnych pokoleń w kwestii języka śląskiego – podkreślał Marcin Krupa, prezydent Katowic.

– Nigdy nie byliśmy tak daleko w tych działach dotyczących uznania języka śląskiego za język regionalny jak teraz. Cały szereg osób włączył się w te działania. Chcemy z tego miejsca apelować do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby podpisał tą ustawę, żeby ją szrajbnął godając po naszymu. To jest bardzo ważne dla wielu ludzi mieszkających na Górnym Śląsku i nie tylko. Pół miliona osób zadeklarowało, że mówi po śląsku w swoim domu. Ci ludzie nie mają barw politycznych – dodał Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Kilku prezydentów śląskich miast podpisało już list skierowany do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym apelują oni o uznanie języka śląskiego językiem regionalnym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024