Silesion.PL

serwis informacyjny

Bridgestone Turanza 6 – opona, która zwiększa bezpieczeństwo kierowców

Bridgestone Turanza 6 – opona ktora zwieksza bezpieczenstwo kierowcow

Bridgestone Turanza 6 – opona ktora zwieksza bezpieczenstwo kierowcow

Turanza 6 oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi na mokrej nawierzchni1, a jednocześnie zapewnia większą trwałość dzięki lepszym przebiegom i zwiększonej efektywności paliwowo-energetycznej2. Nowa, letnia opona osobowa została stworzona w oparciu o szeroko przeprowadzone badania i jest odpowiedzią na potrzeby kierowców w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i pokonywania codziennych wyzwań związanych z jazdą samochodem.

Jako światowy lider branży oponiarskiej Bridgestone przykłada szczególną uwagę do kwestii odpowiedniej kontroli nad oponami, mając świadomość, że są one jednym z kluczowych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kierowców, pasażerów oraz użytkowników dróg. To podejście przełożyło się na proces przygotowania nowej opony Bridgestone Turanza 6. Dzięki przeprowadzonym badaniom konsumenckim wśród europejskich kierowców uzyskano odpowiedź na pytania związane z ich oczekiwaniami odnośnie letniej opony do aut osobowych3. Turanza 6 daje kierowcom dokładnie to, czego potrzebują w zakresie bezpieczeństwa, efektywności paliwowo-energetycznej i osiągów nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie

 Testy przeprowadzone przez renomowany europejski instytut badań samochodowych TÜV SÜD wskazują, że Turanza 6 osiąga lepsze wyniki na mokrej nawierzchni w porównaniu do konkurencyjnych produktów w swoim segmencie. W ramach testu skupiono się między innymi na wydajności podczas manewrów na zakrętach oraz osiągach podczas jazdy na prostym odcinku drogi. Turanza 6 uzyskała również najlepszą w swojej klasie ocenę A na etykiecie UE w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni. 

W oponie Bridgestone Turanza 6 wykorzystano po raz pierwszy opatentowane, przełomowe technologie ENLITEN i TECHSYN, dając kierowcom dodatkowe korzyści w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju. Opona jest dostosowana do użycia w samochodach elektrycznych i hybrydowych, pomagając zoptymalizować ich osiągi, wyeliminować obawy związane z zasięgiem pojazdu oraz podnosząc komfort jazdy dzięki redukcji hałasu4 podczas przejazdu o 2 decybele w porównaniu z poprzedniczką.

Zobowiązanie do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach całego świata

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że na drogach całego świata ginie rocznie 1,35 miliona osób, a od 20 do 50 milionów osób  doznaje urazów, które mają wpływ na ich dalsze życie5. Traktując bezpieczeństwo jako cel nadrzędny Bridgestone w całym procesie opracowywania swoich produktów zmierza w kierunku realizacji Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 3.6, polegającego na zmniejszeniu o połowę liczby zgonów i urazów spowodowanych wypadkami drogowymi do 2030 roku. 

Firma jest aktywna w zakresie programów edukacyjnych oraz szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, przekazując m.in. milion dolarów na rzecz Funduszu Bezpieczeństwa Drogowego ONZ. Te działania wpisują się w realizację szerszego zobowiązania korporacyjnego Bridgestone E8 Commitment, które określa wartości, jakie firma obiecuje dostarczyć społeczeństwu, klientom oraz przyszłym pokoleniom.

Życie jest nieustającą podróżą, a my jako Bridgestone chcemy wspierać naszych klientów w tym, aby była ona bezpieczna. Dostępne statystyki i badania pokazują jednoznacznie, jak dużo jeszcze można zrobić w tym zakresie. Chcemy, aby jazda samochodem była przyjemnym doświadczeniem dla każdego, dlatego jako Bridgestone jesteśmy zaangażowani we wspieranie inicjatyw i przygotowywanie produktów takich jak Turanza 6, pozwalając kierowcom na zachowanie kontroli nad pojazdem, bez względu na otaczające ich warunki

Emilio Tiberio, COO & CTO of Bridgestone EMIA.

Zaprojektowana i produkowana w Europie opona Turanza 6 jest dostępna dla samochodów osobowych oraz SUV-ów z silnikami spalinowymi, elektrycznymi oraz hybrydowymi.

Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD na zlecenie Bridgestone w czerwcu 2022 r. w zakładach ATPPapenburg (Niemcy) & Bridgestone EUPG (Włochy) dla testów na mokrej nawierzchni z udziałem BMW 520i & BMW 530d, na oponach o rozmiarze 245/45 R18 100Y XL. Turanza 6 w porównaniu z osiągami głównych konkurentów w tym samym segmencie: CONTINENTAL Premium contact 6, MICHELIN Primacy 4+, PIRELLI Cinturato P7 (P7C2). Raport nr [713263409].  AQUAPLANING LATERAL, ocena: BRIDGESTONE Turanza 6 (100,0%), PIRELLI Cinturato P7 (P7C2) (96,9%), CONTINENTAL Premium Contact 6 (92,0%), MICHELIN Primacy 4+ (90,2%).AQUAPLANING STRAIGHT-LINE, ocena: CONTINENTAL Premium Contact 6 (100,2%), BRIDGESTONE Turanza 6 (100,0%), PIRELLI Cinturato P7 (P7C2) (98,9%), MICHELIN Primacy 4+ (98,5%).LATERAL WET GRIP, ocena: BRIDGESTONE TURANZA 6 (100,0%) CONTINENTAL Premium Contact 6 (97,0%), MICHELIN Primacy 4+ (95,1%), PIRELLI Cinturato P7 (P7C2) (93,3%).

 W oparciu o porównanie Turanza 6 vs Turanza T005 (rozmiar ref. 205/55R16)

TOP 3 odpowiedzi uszeregowanych od najczęściej podawanych

4. W oparciu o porównanie Turanza 6 vs Turanza T005 (rozmiar ref. 205/55R16)

5. Raport „Global Status Report on Road Safety 2018” Światowej Organizacji Zdrowia

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024