Silesion.PL

serwis informacyjny

Bridgestone Potenza Sport wygrywa ex aequo test letnich opon Auto Zeitung

Bridgestone Potenza Sport wygrywa ex aequo test letnich opon Auto Zeitung 2023

Bridgestone Potenza Sport wygrywa ex aequo test letnich opon Auto Zeitung 2023

Organizatorzy testu docenili wyniki i właściwości opony w rozmiarze 235/35 R19 zamontowanej w Fordzie Focus ST Dobre wyniki opony Bridgestone są kontynuacją zeszłorocznych sukcesów, w tym zwycięstw w testach zorganizowanych przez brytyjskie magazyny Auto Express i EVO.

Dzięki najwyższym ocenom w zakresie hamowania, prowadzenia i bezpieczeństwa jazdy na mokrej nawierzchni opona Bridgestone Potenza Sport zwyciężyła ex aequo w teście opon letnich przeprowadzonym przez redakcję Auto Zeitung. Eksperci bardzo wysoko ocenili również właściwości jezdne opony oraz jej przyczepność na suchej nawierzchni. Osiągnięte wyniki są rezultatem wieloletniego rozwoju opartego na doświadczeniu uzyskanym w wyścigach oraz współpracy z producentami samochodów. Połączenie tych wszystkich elementów pomogło w stworzeniu opony dostosowanej do potrzeb wymagających kierowców oraz zapewniającej wysoki poziom kontroli.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników renomowanego testu Auto Zeitung. To wyróżnienie dowodzi, że rozwój naszego portfolio przebiega w oparciu o najwyższe standardy. Dzięki doskonałym produktom dostarczamy naszym partnerom asortyment najwyższej klasy, a oni przekazują go dalej, w ręce klientów końcowych – powiedział Steven de Bock, Vice President Consumer Replacement i OE w Bridgestone EMIA.

Przekonujące wyniki sportowe

Bardzo dobry wynik osiągnięty w teście Auto Zeitung idzie w parze z rezultatami testu opon letnich dla samochodów sportowych przeprowadzonego przez Auto Bild. Opona Bridgestone Potenza Sport uzyskała wzorową ocenę, a organizatorzy docenili wyniki uzyskane w jeździe na mokrej i suchej nawierzchni oraz w jeździe po okręgu na mokrej nawierzchni. Opona uzyskała ocenę ogólną 1,3, zwracając uwagę ekspertów dobrym wyważeniem, precyzyjną reakcją na ruch układu kierowniczego oraz dużym marginesem bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2021 roku, opona Bridgestone Potenza Sport zdobyła 9 wyróżnień w renomowanych testach. Opona gwarantuje najlepsze osiągi w swojej klasie w zakresie kontroli na suchej1 i mokrej nawierzchni. W procesie jej projektowania zadbano o to, aby zapewniała również wyższy przebieg niż jej poprzedniczka, Potenza S0012.

1 Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD na zlecenie Bridgestone w okresie lipiec-wrzesień 2020 roku, na obiektach Bridgestone EUPG (Włochy), dla testów na suchej i mokrej nawierzchni, z udziałem Audi S4 3.0 TFSI, na oponach o rozmiarze 245/40 R18. Oponę Potenza Sport porównano z osiągami głównych konkurentów w tym samym segmencie: Continental PremiumContact6, Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 oraz Pirelli P Zero PZ4.

2 Podczas wewnętrznych testów przeprowadzonych w Centrum Technicznym Bridgestone w Europie na oponach Audi A4 o rozmiarze 245/40R18, Bridgestone Potenza Sport osiągnęła o 10 procent lepszy przebieg w porównaniu z oponą Potenza S001 w tym samym rozmiarze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author