Silesion.PL

serwis informacyjny

Bosch eBike Systems poszerza ofertę inteligentnego systemu

  • Automatyczne dostosowywanie informacji na wyświetlaczu w zależności od warunków na trasie w modelach Kiox 300 i Kiox 500
  • Indywidualna konfiguracja trybów jazdy Integracja zewnętrznych czujników tętna i wyświetlanie danych na wyświetlaczach Kiox oraz w aplikacji eBike Flow
  • Nowe widoki graficzne dla wysokości, mocy i wykorzystania trybów jazdy
  • Nowy tryb Limit dla szybkich rowerów typu S-Pedelec, który pozwala ograniczyć wspomaganie do 25 km/h

Stuttgart/Reutlingen – Bosch eBike Systems wprowadza aktualizację, dzięki której wyświetlacze Kiox automatycznie dopasowują prezentowane dane do sytuacji na drodze. Rowerzyści mogą również dostosować cztery tryby jazdy do własnych preferencji, a dzięki możliwości łączenia czujników tętna i smartwatchy przez Bluetooth, śledzić dane na temat kondycji na bieżąco. Wyświetlacz z nowymi danymi dotyczącymi wykorzystania trybów jazdy oraz własnej mocy w stosunku do mocy silnika to istotne narzędzie dla kontrolowania wydajności. Uzupełnieniem aktualizacji jest tryb Limit dla rowerów S-Pedelec, który umożliwia ograniczenie wspomagania do 25 km/h według potrzeb użytkownika.

Dynamiczny wyświetlacz: automatycznie dostosowuje się do każdej sytuacji na drodze

Nowa funkcja „Dynamiczny wyświetlacz” w modelach Kiox 300 i Kiox 500 pozwala na wyświetlanie najistotniejszych informacji bez rozpraszania uwagi. System inteligentnie rozpoznaje podjazdy i dostosowuje wyświetlane dane prezentując np. moc użytkownika, kadencję czy licznik pokonanego wzniesienia. Podczas zjazdów priorytetem staje się prędkość, a na płaskim terenie – informacje o odległości i zasięgu. Gdy rower stoi, system podsumowuje najważniejsze dane z trasy.

Wybór trybów jazdy: dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Dotychczasowe cztery tryby jazdy były predefiniowane przez producenta roweru. Teraz użytkownicy mogą wybierać spośród dostępnych opcji, definiować swoje cztery ulubione tryby i ustawić je w aplikacji eBike Flow. Takie zmiany ustawień umożliwiają na przykład zamianę trybu Eco na Sport lub Auto.

Monitorowanie tętna i analiza wysokości

Aktualne tętno to cenna informacja dla wielu rowerzystów. Dzięki aktualizacji kompatybilne czujniki tętna (takie jak pas piersiowy lub smartwatch) można teraz sparować z aplikacją eBike Flow za pośrednictwem Bluetooth. Tętno jest następnie wskazywane podczas jazdy na wyświetlaczach Kiox 300 i Kiox 500 lub na ekranie jazdy.

Dobrze rozplanuj energię i uniknij niespodzianek: kto nie chciałby wiedzieć podczas nawigacji, czy najtrudniejszy podjazd na trasie został już pokonany, czy też mamy go właśnie przed sobą i warto uzupełnić zapas wody? Dzięki praktycznej nowości – „Wykres wysokości” – rowerzyści są zawsze informowani o postępie swojej trasy. Wyświetlacze Kiox lub ekran jazdy pokazują wykres wysokości trasy z bieżącą pozycją.

Analiza mocy i wykorzystania trybów jazdy

Dwie dodatkowe nowe opcje analizy dostarczają rowerzystom cennych informacji na temat wartości mocy własnej i sposobu korzystania z poziomów wspomagania. Nowy wskaźnik „Używanie trybów jazdy” w Kiox 300 i 500 pokazuje teraz na przejrzystym wykresie kołowym, w jakim stopniu używany jest tryb jazdy (w tym tryb Off). Ekran „Udział mocy” zapewnia wgląd w średnią moc własną rowerzysty w porównaniu ze średnią wydajnością jednostki napędowej, na podstawie bieżącej aktywności i wybranego trybu jazdy.

Tryb Limit dla rowerów S-Pedelec

„Tryb Limit ogranicza maksymalną prędkość rowerów S-Pedelec do 25 kilometrów na godzinę. Nowy tryb można wybrać jako własny tryb jazdy i ułatwia on dostosowywanie prędkości tam, gdzie jest to konieczne. Nowy, dynamiczny tryb musi zostać wstępnie zdefiniowany przez producenta i nie można go doposażyć. „Tryb Limit” wyświetli się pod trybem Eco. Automatycznie dostosowuje wspomaganie, podobnie jak w trybie Auto, dzięki czemu prędkość nie spada na podjazdach lub przy wietrze czołowym, a tryb jazdy nie wymaga ręcznej zmiany. Ponieważ redukcja prędkości maksymalnej zmniejsza również zużycie akumulatora, użytkownicy rowerów S-Pedelec mogą w „trybie Limit” pokonywać większe odległości. Nowy tryb jazdy jest dostępny dla rowerów S-Pedelec w Europie.

Bieżącą aktualizację aplikacji eBike Flow można pobrać w sklepie z aplikacjami bez dodatkowych opłat. Po pomyślnej aktualizacji systemu eBike ekrany można aktywować w ustawieniach aplikacji w zakładce „Mój eBike” > „Konfiguracja wyświetlacza”.

Bieżąca aktualizacja Bosch eBike Systems rozszerza inteligentny system o wyświetlacz z funkcją samoczynnej zmiany wskazania, nowe funkcje dotyczące kondycji i zdrowia oraz dodatkowe opcje personalizacji.

Grupa Bosch to wiodący światowy dostawca technologii i usług. Zatrudnia około 428 000 pracowników na całym świecie (stan na 31 grudnia 2023 roku). Według wstępnych danych, firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 91,6 miliarda euro w 2023 roku. Jej działalność jest podzielona na cztery sektory biznesowe: Mobility, Industrial Technology, Consumer Goods oraz Energy and Building Technology. Jako wiodący dostawca w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT), Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla Smart Home, Industry 4.0 oraz Connected Mobility. Bosch realizuje wizję zrównoważonej, bezpiecznej i ekscytującej mobilności. Wykorzystuje swoją wiedzę na temat technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własną chmurę IoT, aby oferować swoim klientom połączone, wielodziedzinowe rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwienie życia w połączeniu dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) lub zostały opracowane lub wyprodukowane przy jej pomocy. Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym i inspirującym produktom i usługom. W skrócie, Bosch tworzy technologię “Wynalezioną dla życia”. Grupa Bosch obejmuje Robert Bosch GmbH i około 470 jej spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach. Włączając partnerów handlowych i serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i sprzedaży Boscha obejmuje niemal każdy kraj na świecie. Podstawą przyszłego wzrostu firmy jest jej siła innowacyjna. Na 136 lokalizacjach na całym świecie Bosch zatrudnia około 90 000 pracowników w dziale badawczo-rozwojowym, z czego około 48 000 to programiści.

Firma została założona w Stuttgarcie w 1886 roku przez Roberta Boscha (1861–1942) jako “Warsztat dla Mechaniki Precyzyjnej i Inżynierii Elektrycznej”. Specjalna struktura własnościowa Robert Bosch GmbH gwarantuje swobodę przedsiębiorczą Grupy Bosch, umożliwiając firmie planowanie długoterminowe i podejmowanie znaczących inwestycji w zabezpieczenie przyszłości. Dwadzieścia cztery procent kapitału zakładowego Robert Bosch GmbH należy do Robert Bosch Stiftung GmbH, fundacji charytatywnej. Pozostałe udziały należą do Robert Bosch GmbH oraz korporacji należącej do rodziny Bosch. Większość praw głosu posiada Robert Bosch Industrietreuhand KG, przemysłowy fundusz powierniczy. Funkcje właścicielskie są realizowane przez ten fundusz.

Więcej informacji można znaleźć online na stronach www.bosch.com, www.iot.bosch.com oraz www.bosch-press.com.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024