Silesion.PL

serwis informacyjny

Blog kredytowy: w jakich formalnościach pomoże Ci doradca kredytowy? Dlaczego warto korzystać z jego usług?

Blog Kredytowy W Jakich Formalnosciach Pomoze Ci Doradca Kredytowy Dlaczego Warto Korzystac Z Jego Uslug

Ubieganie się o kredyt hipoteczny to wymagający proces, podczas którego trzeba wykazać się nie tylko cierpliwością i samozaparciem, ale również wiedzą i dobrym przygotowaniem. Nie musisz jednak działać w pojedynkę. Doskonałym wsparciem na każdym etapie okaże się doradca kredytowy. Sprawdźmy, dlaczego warto się do niego zwrócić.

Dobry czas na kredyt

Nie da się ukryć: ostatnie miesiące za sprawą wysokich stóp procentowych i problemów gospodarczych przyniosły zapaść na rynku kredytów hipotecznych. Według raportu AMRON-SARFiN podsumowującego 2022 rok zawarto w nim o 50% mniej umów w porównaniu z rokiem 2021, również o blisko połowę niższa była ich łączna wartość. Odbicie przyniosła rządowa propozycja tak zwanego Bezpiecznego Kredytu 2%.

Jak wskazują dane BIK, w lipcu 2023 roku złożono o 208% więcej wniosków o kredyt mieszkaniowy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Poza tym korzystniejsze przeliczanie zdolności kredytowej i perspektywa obniżki stóp procentowych sprawiają, że sytuacja na rynku jest lepsza. Jeżeli myślisz więc o zakupie własnych czterech kątów, nawet jeśli nie kwalifikujesz się do skorzystania z kredytu 2%, może być to dobry czas na wzięcie kredytu. W każdym przypadku przyda Ci się eksperckie wsparcie.

Jak wygląda współpraca z doradcą?

Na temat obowiązków i zasad współpracy z doradcą kredytowym wciąż krąży sporo mitów. Warto je rozwiać, aby dostrzec korzyści, jakie może dzięki temu osiągnąć każdy kredytobiorca. Podstawową kwestią jest wynagrodzenie: wbrew pozorom w większości przypadków usługi eksperta będą bezpłatne – prowizję za udzielony kredyt pokryje bank.

Należy jednak zwrócić uwagę na nazewnictwo. Jedynie niezależni doradcy kredytowi, którzy nie pełnią funkcji pośredników, pobierają wynagrodzenie od klienta. Współpraca z pozostałymi specjalistami nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Wobec tego po prostu warto skorzystać z ich wsparcia.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Jak wskazuje nazwa, podstawowym zadaniem doradcy jest doradzanie. Ekspert bez wątpienia będzie więc w stanie zaprezentować Ci najlepsze propozycje kredytów dostępne na rynku, przedstawić ich wady i zalety i pomóc w wyborze oferty, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Ale to nie wszystko. Zadania, które realizuje dobry doradca, są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Kilka z nich znajdziesz poniżej.

Dzielenie się wiedzą

Kredyty to skomplikowane produkty, a ich zaciągnięcie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. W interesie każdego kredytobiorcy leży więc dowiedzenie się jak najwięcej o swoim kredycie. Często wiąże się to również z koniecznością nadrobienia informacji dotyczących finansów osobistych, rynku nieruchomości, a także zagadnień finansowych i prawnych.

Dobry doradca kredytowy musi więc umieć i chcieć dzielić się wiedzą. Znakomitym przykładem jest Michał Dawidowicz – ekspert kredytowy, który robi to na swojej stronie BlogKredytowy.

Analiza konkretnego przypadku

Samo porównanie kredytów to nie wszystko. Prawdziwą sztuką jest dopasowanie produktu do konkretnej osoby. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników ważnych z perspektywy banków, w tym źródło dochodu, staż pracy czy wiek. Bardzo często decydują niuanse, a dobry doradca kredytowy będzie doskonale wiedział, co zrobić w indywidualnym przypadku.

Wsparcie w całym procesie

Wnioskowanie o kredyt może być bardzo złożone, wymagać przygotowań, złożenia wielu dokumentów i załatwienia licznych formalności. Współpracując z doradcą kredytowym, nie musisz zajmować się nimi samodzielnie. Specjalista zajmie się Twoją sprawą kompleksowo: od oceny zdolności kredytowej przez przygotowanie i złożenie wniosku aż po podpisanie umowy kredytowej.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025