Silesion.PL

serwis informacyjny

Biurowiec .KTW II jednoznacznie „Excellent”. Potwierdza to finalny certyfikat BREEAM

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate esport

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate esport

.KTW II, oferujący nowoczesne przestrzenie biurowe w sercu Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Dokument stanowi końcową ocenę oddziaływania budynku na środowisko. Wynik 80,6% potwierdza, że biurowiec powstał w duchu ekologii oraz zapewnia zdrowe i komfortowe warunki pracy.

BREEAM to międzynarodowy system oceny budynków pod kątem zasad zrównoważonego rozwoju. Certyfikaty są przyznawane przez Building Research Establishment Global (BRE) w oparciu o spełnienie wymogów w dziesięciu obszarach: zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, ekologia, odpady, zanieczyszczenia, innowacje. Biurowiec .KTW II z powodzeniem przeszedł etap Post-Construction Stage, który zakończył na poziomie Excellent z wynikiem 80,6%, uzyskując tym samym Final BREEAM Certificate. To wynik jeszcze wyższy od otrzymanego na etapie Design Stage (79,7%), co pokazuje, że biurowiec został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najlepszymi praktykami.

Certyfikat BREEAM Excellent z wynikiem 80,6% to niewątpliwie wspaniałe zwieńczenie udanej współpracy pomiędzy Zespołem Gleeds Polska ds. Zrównoważonego Budownictwa a naszymi specjalistami w zakresie project i cost managementu, inspektorami nadzoru, koordynatorami robót oraz inwestorem. Jesteśmy szczególnie dumni z wyniku, gdyż obiekt został zrealizowany w systemie wykonawców pakietowych, a budowa w przeważającej części pokrywała się terminowo z okresem pandemii. Cieszymy się, mogąc wspierać powstawanie certyfikowanych budynków, zgodnych z założeniami ESG, przyjaznych dla użytkowników i środowiska – mówi Andrzej Kozak, Gleeds Polska Deputy Managing Director.

Biurowiec .KTW II uzyskał maksymalną notę w kategoriach transport oraz woda. Doceniono lokalizację w centrum Katowic, w sąsiedztwie Strefy Kultury, która umożliwia wygodne korzystanie z rozbudowanej sieci dróg, środków komunikacji publicznej oraz ścieżek rowerowych. W przypadku wody wyróżnikiem jest armatura ograniczająca jej zużycie oraz system opomiarowania zapobiegający awariom. O ekologicznym charakterze biurowca świadczy również m.in. o 50% mniejsza emisja CO2 w porównaniu z budynkiem referencyjnym, wykorzystanie do budowy jedynie materiałów o niskiej zawartości LZO czy nowoczesne, energooszczędne instalacje, takie jak free-cooling i preheating.

W budynku zastosowano również szereg innych rozwiązań wpływających na komfort pracy w biurze: systemy wentylacyjne wyposażone zostały w wysokiej klasy filtry antysmogowe i wymienniki glikolowe, ilość dostarczanego powietrza przekracza zalecane normy o 1/3, centralne nawilżanie powietrza zapewnia min. 40% wilgotności, a za chłodzenie odpowiada klimatyzacja z układem wody lodowej. Indywidualne sterowanie temperaturą, oświetleniem i siłą nawiewu odbywa się za pomocą systemu BMS. Umożliwia on również zarządzanie infrastrukturą techniczną i elektryczną oraz kontrolę dostępu do powierzchni najmu.

Drogę do realizacji biurowca .KTW II wyznaczała nam chęć zapewnianie przyszłym użytkownikom poczucia dobrostanu. Uzyskany wynik certyfikacji BREEAM potwierdza efektywność wdrożonych rozwiązań, które są przyjazne środowisku, podnoszą komfort pracy najemców i pozwalają na optymalizację kosztów operacyjnych. Co więcej, przyznana ocena jest tak samo wysoka, jak w przypadku .KTW I, co pokazuje, że oba budynki tworzą równie jakościowe i bezpieczne środowisko pracy. Dziś nasza flagowa inwestycja komercyjna mieści się w czołówce najlepszych obiektów w kraju, co daje nam ogromne poczucie satysfakcji – mówi Marta Jełowicka-Gabor, senior manager ds. zarządzania portfelem nieruchomości w TDJ Estate.

Budowa biurowca .KTW II zakończyła się na początku 2022 roku, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło w styczniu br. Dostarczył na rynek 2,1 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 39,9 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Jest to tym samym jedna z największych inwestycji biurowych na rynkach regionalnych ukończonych w ubiegłym roku. Obecnie zaawansowanie poziomu komercjalizacji przekroczyło 60%.

***

Projekt .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku, centrum medyczne kancelaria notarialna oraz inne usługi uzupełniające. Pierwszy z biurowców, .KTW I, rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r., a drugi, .KTW II, w listopadzie 2022 r.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw

***

Gleeds Polska

Gleeds jest jedną z wiodących międzynarodowych firm konsultantów budowlanych, zajmujących się doradztwem i zarządzaniem w budownictwie, posiadającą ponad 70 biur w ponad 20 krajach na 6 kontynentach, co czyni ją firmą doradczą o zasięgu globalnym. Od czasu założenia w 1885 roku, firma pozostaje niezależna i wsparła realizacje wielu niezwykłych inwestycji na całym świecie. Lokalnym talentom zapewnia dostęp do globalnego know-how, aby pomagać klientom w podejmowaniu wyzwań o zasięgu krajowym, regionalnym i międzynarodowym.

Gleeds w Polsce działa od 1992 roku, świadcząc obecnie swoje usługi z 7 lokalizacji. Gleeds Polska współpracuje zarówno z lokalnymi jak i zagranicznymi inwestorami i deweloperami, realizując ponad 200 zleceń rocznie, poprzez ponad 120 pracowników i około 50 stałych współpracowników. Świadczy usługi zarządzania inwestycją, zarządzania kosztami inwestycji, inspektorów nadzoru, z zakresu audytów technicznych, zrównoważonego budownictwa, usługi przedstawiciela instytucji finansujących i inne usługi specjalistyczne. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w regionie, specjaliści Gleeds łączą umiejętności rozwiązywania wyzwań wynikających zarówno z lokalnych, jak i regionalnych uwarunkowań.

***

Inwestor

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Więcej informacji na stronie www.tdjestate.pl

***

TDJ

TDJ jest firmą rodzinną, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation. Portfel TDJ Equity składa się między ze spółek notowanych na GPW – m.in. FAMUR, PGO, Zamet, Primetech oraz spółek niepublicznych – Teamtechnik, FPM i NiUW Glinik, Projekt Solartechnik, MIYA. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate.

W obszarze TDJ Venture realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.

TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.tdj.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024