Biurowiec .KTW II jednoznacznie „Excellent”. Potwierdza to finalny certyfikat BREEAM
.KTW II, oferujący nowoczesne przestrzenie biurowe w sercu Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Dokument stanowi końcową ocenę oddziaływania budynku na środowisko. Wynik 80,6% potwierdza, że biurowiec powstał w duchu ekologii oraz zapewnia zdrowe i komfortowe warunki pracy.
BREEAM to międzynarodowy system oceny budynków pod kątem zasad zrównoważonego rozwoju. Certyfikaty są przyznawane przez Building Research Establishment Global (BRE) w oparciu o spełnienie wymogów w dziesięciu obszarach: zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, ekologia, odpady, zanieczyszczenia, innowacje. Biurowiec .KTW II z powodzeniem przeszedł etap Post-Construction Stage, który zakończył na poziomie Excellent z wynikiem 80,6%, uzyskując tym samym Final BREEAM Certificate. To wynik jeszcze wyższy od otrzymanego na etapie Design Stage (79,7%), co pokazuje, że biurowiec został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najlepszymi praktykami.
– Certyfikat BREEAM Excellent z wynikiem 80,6% to niewątpliwie wspaniałe zwieńczenie udanej współpracy pomiędzy Zespołem Gleeds Polska ds. Zrównoważonego Budownictwa a naszymi specjalistami w zakresie project i cost managementu, inspektorami nadzoru, koordynatorami robót oraz inwestorem. Jesteśmy szczególnie dumni z wyniku, gdyż obiekt został zrealizowany w systemie wykonawców pakietowych, a budowa w przeważającej części pokrywała się terminowo z okresem pandemii. Cieszymy się, mogąc wspierać powstawanie certyfikowanych budynków, zgodnych z założeniami ESG, przyjaznych dla użytkowników i środowiska – mówi Andrzej Kozak, Gleeds Polska Deputy Managing Director.
Biurowiec .KTW II uzyskał maksymalną notę w kategoriach transport oraz woda. Doceniono lokalizację w centrum Katowic, w sąsiedztwie Strefy Kultury, która umożliwia wygodne korzystanie z rozbudowanej sieci dróg, środków komunikacji publicznej oraz ścieżek rowerowych. W przypadku wody wyróżnikiem jest armatura ograniczająca jej zużycie oraz system opomiarowania zapobiegający awariom. O ekologicznym charakterze biurowca świadczy również m.in. o 50% mniejsza emisja CO2 w porównaniu z budynkiem referencyjnym, wykorzystanie do budowy jedynie materiałów o niskiej zawartości LZO czy nowoczesne, energooszczędne instalacje, takie jak free-cooling i preheating.
W budynku zastosowano również szereg innych rozwiązań wpływających na komfort pracy w biurze: systemy wentylacyjne wyposażone zostały w wysokiej klasy filtry antysmogowe i wymienniki glikolowe, ilość dostarczanego powietrza przekracza zalecane normy o 1/3, centralne nawilżanie powietrza zapewnia min. 40% wilgotności, a za chłodzenie odpowiada klimatyzacja z układem wody lodowej. Indywidualne sterowanie temperaturą, oświetleniem i siłą nawiewu odbywa się za pomocą systemu BMS. Umożliwia on również zarządzanie infrastrukturą techniczną i elektryczną oraz kontrolę dostępu do powierzchni najmu.
– Drogę do realizacji biurowca .KTW II wyznaczała nam chęć zapewnianie przyszłym użytkownikom poczucia dobrostanu. Uzyskany wynik certyfikacji BREEAM potwierdza efektywność wdrożonych rozwiązań, które są przyjazne środowisku, podnoszą komfort pracy najemców i pozwalają na optymalizację kosztów operacyjnych. Co więcej, przyznana ocena jest tak samo wysoka, jak w przypadku .KTW I, co pokazuje, że oba budynki tworzą równie jakościowe i bezpieczne środowisko pracy. Dziś nasza flagowa inwestycja komercyjna mieści się w czołówce najlepszych obiektów w kraju, co daje nam ogromne poczucie satysfakcji – mówi Marta Jełowicka-Gabor, senior manager ds. zarządzania portfelem nieruchomości w TDJ Estate.
Budowa biurowca .KTW II zakończyła się na początku 2022 roku, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło w styczniu br. Dostarczył na rynek 2,1 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 39,9 tys. mkw. przestrzeni biurowej. Jest to tym samym jedna z największych inwestycji biurowych na rynkach regionalnych ukończonych w ubiegłym roku. Obecnie zaawansowanie poziomu komercjalizacji przekroczyło 60%.
***
Projekt .KTW
Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku, centrum medyczne kancelaria notarialna oraz inne usługi uzupełniające. Pierwszy z biurowców, .KTW I, rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r., a drugi, .KTW II, w listopadzie 2022 r.
Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw
***
Gleeds Polska
Gleeds jest jedną z wiodących międzynarodowych firm konsultantów budowlanych, zajmujących się doradztwem i zarządzaniem w budownictwie, posiadającą ponad 70 biur w ponad 20 krajach na 6 kontynentach, co czyni ją firmą doradczą o zasięgu globalnym. Od czasu założenia w 1885 roku, firma pozostaje niezależna i wsparła realizacje wielu niezwykłych inwestycji na całym świecie. Lokalnym talentom zapewnia dostęp do globalnego know-how, aby pomagać klientom w podejmowaniu wyzwań o zasięgu krajowym, regionalnym i międzynarodowym.
Gleeds w Polsce działa od 1992 roku, świadcząc obecnie swoje usługi z 7 lokalizacji. Gleeds Polska współpracuje zarówno z lokalnymi jak i zagranicznymi inwestorami i deweloperami, realizując ponad 200 zleceń rocznie, poprzez ponad 120 pracowników i około 50 stałych współpracowników. Świadczy usługi zarządzania inwestycją, zarządzania kosztami inwestycji, inspektorów nadzoru, z zakresu audytów technicznych, zrównoważonego budownictwa, usługi przedstawiciela instytucji finansujących i inne usługi specjalistyczne. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w regionie, specjaliści Gleeds łączą umiejętności rozwiązywania wyzwań wynikających zarówno z lokalnych, jak i regionalnych uwarunkowań.
***
Inwestor
TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.
W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.
Więcej informacji na stronie www.tdjestate.pl
***
TDJ
TDJ jest firmą rodzinną, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation. Portfel TDJ Equity składa się między ze spółek notowanych na GPW – m.in. FAMUR, PGO, Zamet, Primetech oraz spółek niepublicznych – Teamtechnik, FPM i NiUW Glinik, Projekt Solartechnik, MIYA. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate.
W obszarze TDJ Venture realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.
TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.
Więcej informacji na stronie: www.tdj.pl
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).