Silesion.PL

serwis informacyjny

BitBay to teraz Zonda

BitBay to teraz Zonda

BitBay to teraz Zonda

Tak, tak, dobrze przeczytałeś: Jedna z najbardziej znanych w Polsce giełd kryptowalut zmienia nazwę. Od dziś spółka nie występuje już pod nazwą BitBay, tylko Zonda. Zmieniono nazwę i logo oraz przeniesiono stronę internetową do nowej domeny ZondaGlobal.com.

Jednocześnie wszystkie loginy, konta i hasła użytkowników pozostaną takie same, a platforma handlowa i aplikacja nie zostaną w żaden sposób zmienione, tym samym korzystanie z niej pozostanie takie jak było do tej pory.

Dlaczego zmieniliono nazwę BitBay na Zonda?

Od pierwszych dni działalności w Polsce, kiedy to z giełdy korzystało zaledwie 3 000 użytkowników, głównie do handlu Bitcoinem, platforma przeszła długą drogę. Dziś BitBay jest dobrze znaną marką dla europejskich inwestorów kryptowalutowych, z ponad milionem zarejestrowanych użytkowników, rozwijającym się  pakietem produktów i ponad 50 dostępnymi walutami cyfrowymi.

Osiem lat rozwoju oraz szybko rozszerzające się portfolio produktów, usług i walut cyfrowych doprowadziły firmę do kolejnego etapu w jej ewolucji. Zonda, czyli w wolnym tłumaczeniu ‘wiatr zmian’ odzwierciedla procesy, jakie zachodzą w branży a także nową strategię firmy. Skoncentrowana jest ona na regulacjach, edukacji i większej przystępności pod okiem nowego kierownictwa. Ambitne cele mają pomóc w zwiększeniu globalnego zasięgu firmy.

W celu ich realizacji powołano nowy zarząd spółki w skład, którego wchodzą – nowy CEO spółki, Przemysław Kral, Poland Country Head i Chief Growth Officer Kamil Sikorski oraz CCO Dawid Sendecki.

Przemysław Kral oraz Kamil Sikorski
Przemysław Kral oraz Kamil Sikorski

Więcej niż tylko zmiana nazwy 

Od 8 listopada 2021 r., użytkownicy Zondy zauważą pierwsze oznaki zmian – nową stronę główną, nazwę, logo i design.

Na przełomie II i III kwartalu 2022 roku zaplanowano uruchomić nową platformę handlową i aplikację mobilną. Głównym celem przyświecającym pracom jest opracowanie takiej platformy, w której proces wejścia i uczestnictwa w rynku kryptowalut będzie tak prosty, jak to tylko możliwe.

Nowa Akademia Zonda, która ma zostać uruchomiona na początku 2022 roku, ma pomóc nowemu pokoleniu inwestorów pozwolić zrozumieć, jak eksperymentować i korzystać z kryptowalut w codziennym życiu. 

Regulacja i przejrzystość w standardzie

Branża kryptowalut stoi na rozdrożu dróg. Jedna ścieżka prowadzi do większej regulacji, a druga do czystej decentralizacji. W Zondzie planuje się podążać mniej wydeptaną ścieżką, ściśle współpracując z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby stworzyć otwarty i wspierający rynek, który chroni konsumentów przed nieuczciwą działalnością bez ograniczania niezależności i innowacji.

Wizja kształtowana jest w dużej mierze przez nowego Prezesa Zarządu Przemysława Krala, który wcześniej pełnił funkcję Chief Legal Officer w BitBay i ma 20-letnie doświadczenie w branży prawniczej. Przemysław pomógł Bitbay uzyskać estońską licencję FIU i stać się pierwszą giełdą w Estonii, która przeszła pełny audyt finansowy. Ściśle współpracuje z regulatorami na całym świecie, aby stworzyć plan regulacyjny dla giełd kryptowalut. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024