Czytasz: Biblia po śląsku dotarła do papieża Franciszka. Jaka była reakcja?

Biblia po śląsku dotarła do papieża Franciszka. Jaka była reakcja?

Papież pod wrażeniem „perfekcyjnego wykonanie tego dzieła”. Zobacz, jak Ojciec Święty podziękował burmistrzowi Radzionkowa!

„Ojciec Święty wyraża Panu uznanie za perfekcyjne wykonanie tego dzieła, a także dla jego pasji kolekcjonerskiej tłumaczeń Biblii na różnej języki. Życzymy odbiorcom tłumaczenia, by codzienny kontakt z Pismem Świętym miał bezpośredni wpływ na ich sposób życia, przyczyniał się do pogłębiania wiary i czynnej miłości bliźniego” - napisał w podziękowaniu za prezent prosto z Radzionkowa Paolo Borgia, asesor sekcji ds. ogólnych w Sekretariacie Stan Stolicy Apostolskiej.

Pismo Święte - nietypowe, bo przełożone na gwarę śląską - jeszcze przed świętami trafiło do papieża Franciszka. W prezencie od tłumacza – Gabriela Tobora, burmistrza Radzionkowa. Przypomnijmy, pan burmistrz nad przekładem pracował przez półtora roku. Niedawno biblia po śląsku została wydana. To pierwszy w historii śląski przekład Nowego Testamentu.

Nie powstałby, gdyby nie pasja kolekcjonerska Gabriela Tobora, burmistrza 16,5-tysięcznego Radzionkowa. - Pisma Święte zbieram od ponad 30 lat. Mam ich już ponad 200, w 90 różnych językach, w tym na przykład po eskimosku – mówi z dumą pan burmistrz.

Nowy Testamynt po ślonsku (w nakładzie limitowanym) będzie można kupić na pośrednictwem już działającej strony internetowej www.bibliaposlasku.pl.

Czytaj więcej