Silesion.PL

serwis informacyjny

Bezpieczny Sk8park & Pumptrack z mikolowską Policją

Bezpieczny Sk8park i Pumptrack z mikolowską Policją

fot. Śląska Policja

Policyjni dzielnicowi i przedstawiciele profilaktyki odwiedzili lokalny skatepark w ramach kampanii społecznej “Bezpieczny sk8park & pumptruck”. Głównym celem akcji jest podnoszenie świadomości użytkowników tych miejsc w kwestii zachowania reguł zapobiegających sytuacjom zagrożenia życia i zdrowia.

Często zdarza się, że dzieci i młodzież nie stosują odpowiednich zabezpieczeń, takich jak kaski czy ochraniacze, podczas uprawiania sportów na skateparkach. Nawet w obecności rodziców, młodzież ćwiczy na wysokich rampach bez kasków, narażając się na poważne niebezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracował projekt kampanii, który ma za zadanie aktywizować i współpracować z wszystkimi gminami i miastami województwa śląskiego. Policjanci z mikołowskiej jednostki zaangażowali się w realizację projektu, a szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, odwiedzają skateparki na terenie powiatu, edukując miłośników tego rodzaju sportu.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze byli obecni na skateparku w Mikołowie przy ulicy Grażyńskiego. St. sierż. Izabela Kempka oraz dzielnicowi sierż. sztab. Marcin Lorek i asp. sztab. Piotr Haśnik zwracali uwagę na wiele ważnych kwestii:

  1. Uprawiaj sporty ekstremalne tylko w miejscach do tego przeznaczonych.
  2. Skatepark i pumptrack to nie jest zwykły plac zabaw dla najmłodszych.
  3. Jeździj na miarę swoich możliwości. Nie wjeżdżaj od razu na największe przeszkody.
  4. Pamiętaj o kasku i ochraniaczach – to one uchronią Cię w razie wypadku.
  5. Zanim wejdziesz na przeszkodę, rozejrzyj się – tak, byś z nikim się nie zderzył.
  6. Jeśli skończyłeś jeździć, opuść teren skateparku i odpocznij w innym, bezpiecznym miejscu.
  7. Nigdy nie stój na środku przeszkody!
  8. Stosuj się bezwzględnie do regulaminu obiektu, na którym uprawiasz sport.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników skateparków o przestrzeganie tych zasad, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zachować bezpieczeństwo w czasie aktywności sportowej. Dbanie o swoje zdrowie i życie powinno być priorytetem, a przestrzeganie reguł na skateparkach to klucz do uniknięcia niepotrzebnych zagrożeń. Kampania “Bezpieczny sk8park & pumptruck” ma na celu edukację i podnoszenie świadomości w tej kwestii, dlatego policja będzie kontynuować swoje działania, odwiedzając kolejne miejsca aktywności sportowej dzieci i młodzieży.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *