Silesion.PL

serwis informacyjny

Basia Giewont z Zakopanego z nominacją do 59. KFPP Opole

Basia Giewont z Zakopanego z nominacja do 59. KFPP Opole

Basia Giewont z Zakopanego z nominacja do 59. KFPP Opole

1 czerwca premierę miał nowy singiel Basi Giewont „Nie bede”. Artystka wraca w nim do swoich góralskich korzeni, oddając hołd tradycji w połączeniu z nowoczesnym brzmieniem. Całość podana w elegancki sposób, po prostu folk jakiego jeszcze nie było!

Do singla powstał także teledysk, w którym widzowie ujrzą szykowne stroje oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Kawałek dostępny jest na kanale artystki (YouTube), a wkrótce także na popularnych platformach streamingowych.

“Nie bede” to początek nowego projektu Basi, która po latach twórczej pracy muzycznej wraca do korzeni.

Miałem ciary i to bez zamykania oczu! Emocje w tej smutnej, miłosnej historii, wyśpiewane przepiękną i prawdziwą gwarą w połączeniu z czystym, bezbłędnym i ujmującym wokalem powodują, że ja, siedząc w tej swojej Warszawie, mam góry tu i teraz!” – powiedział Rafał Adamczak – szef anteny, prezenter Radio ESKA.

Basia pochodzi z Zakopanego, gdzie urodziła się i wychowała. Od lat mieszka jednak w Warszawie. „W górach zostawiłam cząstkę siebie. Dzisiaj wracam do domu. Czuję, że tak właśnie miało być.” – opowiada Basia Giewont. „Wspaniale było przebywać w miejscach, które ukochałam sobie chodząc na spacery z moim tatą. Te miejsca to moja historia, ukryta w samym sercu Tatr” – dodaje Basia.

Takiej autentyczności w przekazie nauczyć się nie można. To mogliśmy dostać tylko od rodowitej góralki z wielkim talentem. Wielkie brawa za wyjątkowo subtelne i niezwykle udane połączenie “tradycji z nowoczesnością” w aranżacji.”- dodaje Adamczak.

Autorem tekstu do singla „Nie bede” jest sama artystka. Muzykę stworzyła Basia wspólnie z Mateuszem Frankiewiczem i Ignacym Matuszewskim, którzy odpowiadają także za produkcję kawałka. Na skrzypcach zagrał wielokrotnie nagradzany Dawid Czernik, polski skrzypek jazzowy. Realizacją wideo zajął się zaś Tomasz Muskus.

Basia Giewont została nominowana do tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022, na którym wystąpi 18.06.2022 r. właśnie z piosenką „Nie bede”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024