Silesion.PL

Aktualności blisko mnie, sport, Katowice | lokalne Informacje

Autobusy i tramwaje wracają na stałe trasy w Sosnowcu od 13 grudnia 2025 r.

Masz Bilet Na Mecz Zaglebie Sosnowiec – GKS Katowice Nie Placisz Za Podroz Fot. ZTM

fot. ZTM

Przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ul. Piłsudskiego w Sosnowcu zostanie ponownie otwarty, co pozwoli przywrócić stałe trasy dla 22 linii ZTM. Zmiany obejmą autobusy i tramwaje kursujące przez osiem miast Metropolii, a także skrócą przejazdy, które do tej pory odbywały się objazdami.

Powrót ruchu pod wiaduktem oznacza przywrócenie bezpośrednich połączeń między Zagórzem a Katowicami, a także wycofanie objazdów przez Pogoń. Modyfikacje dotyczą linii wykorzystywanych przez pasażerów z Sosnowca, Będzina, Bytomia, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Mysłowic, Piekar Śląskich i Siemianowic Śląskich.

Otwarcie przejazdu przywraca regularny ruch w centrum Sosnowca.

Rzecznik prasowy ZTM, Michał Wawrzaszek, wskazuje, że powrót ruchu pod wiaduktem umożliwia odtworzenie codziennych połączeń istotnych dla mieszkańców. Wawrzaszek podkreśla, że pasażerowie z wielu miast Metropolii powinni zapoznać się z aktualnymi komunikatami, ponieważ zmiany nie ograniczają się wyłącznie do Sosnowca. Przywrócenie przejazdu wpływa na układ tras w całym regionie, szczególnie w obszarze połączeń kierowanych wcześniej przez objazdy.

Zmiany obejmują jedenaście linii tramwajowych.

Najważniejsze korekty dotyczą linii 15, 21 i 26, które wracają na swoje stałe trasy. Na linii 26 zwiększona zostanie również częstotliwość kursów, co ma poprawić płynność przemieszczania się między kluczowymi punktami w Metropolii. Oprócz przywrócenia tras wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy dla linii 21, 22, 24, 26, 27, 28, 34, 36 i 41.

Rzecznik ZTM zwraca uwagę, że pasażerowie regulujących się liniami powinni sprawdzić nowe rozkłady przed wyjściem na przystanek. Nowe ustawienia godzinowe będą obowiązywać od momentu wprowadzenia zmian i mają dostosować kursowanie do aktualnych warunków ruchu po otwarciu wiaduktu.

Zmiany w ruchu autobusów dotyczą przede wszystkim likwidacji objazdów przez Pogoń.

Powrót do regularnej organizacji ruchu oznacza wycofanie objazdów na liniach M4, M17, 91, 299, 723, 808, 813, 835 i 902N. Dzięki temu czas przejazdu skróci się, ponieważ autobusy znów będą kursować najkrótszym wariantem trasy. Na liniach M17 i 835 przygotowano również zmodyfikowane rozkłady jazdy.

Modyfikacje obejmują też linie zastępcze. Linia Z-21 zostanie zawieszona, natomiast linia Z-45 będzie kursować na skróconej trasie od Zawodzie Centrum Przesiadkowe do Szopienice Dolina 5 Stawów.

Pasażerowie mogą sprawdzić szczegółowe informacje przed podróżą.

ZTM przypomina, że wszystkie aktualne dane dotyczące tras, rozkładów oraz zmian dostępne są na stronie Transport GZM w zakładce Zaplanuj podróż – Komunikaty. Całodobowa infolinia 800 16 30 30 również udziela informacji dotyczących połączeń. Dzięki temu pasażerowie mogą przygotować się do podróży i zaplanować przejazd po przywróceniu ruchu pod wiaduktem.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Rating
Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025
cropped Katowic Silesion Slask Silesia 24 info 1
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.