Silesion.PL

serwis informacyjny

Artysta walczy z nowotworem. Zbiórka Fundacji Piastun – Wyrównywanie Szans

Artysta walczy z nowotworem

Artysta walczy z nowotworem

Nastoletni Mateusz mieszka w Siemianowicach Śląskich. Od 4 lat choruje na nowotwór. Nie przeszkadza mu to rozwijać swojej pasji jaką jest rysowanie. Fundacja Piastun – Wyrównywanie Szans założyła zbiórkę na Pomagam.pl na kontynuację leczenia.

Młody artysta uwielbia motoryzację i plastykę. Specjalizuje się w rysunku ołówkiem i markerami. Pasja pojawiła się gdy jako czterolatek udał się z tatą na zlot samochodowy. W wieku trzynastu lat dowiedział się, że choruje na Chłoniak Hodgkina (ziarnica złośliwa). Od tamtej pory zmaga się z epilepsją, niedoczynnością tarczycy oraz skutkami radio- i chemioterapii.

Prace Mateusza można obejrzeć na jego stronie: https://www.facebook.com/MatushArt/

Na Mateusza czekają kosztowne, nierefundowane badania. W pomoc finansową zaangażowani są również jego rówieśnicy tworzący projekt Tożsami opierający się o kiermasz, licytację oraz bieg charytatywny na rzecz Mateusza.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/mateusz_artysta

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author