Silesion.PL

serwis informacyjny

Arkadiusz Gerwel wiceprezesem zarządu Lechia Gdańsk SA

Arkadiusz Gerwel wiceprezesem zarzadu Lechia Gdansk SA

Arkadiusz Gerwel wiceprezesem zarzadu Lechia Gdansk SA

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej Lechia Gdańsk SA na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki powołano Arkadiusza Gerwela. Nowy wiceprezes będzie odpowiedzialny między innymi za działania w obszarze organizacyjno-prawnym, bezpieczeństwa oraz komunikacji, marketingu i sprzedaży.

Arkadiusz Gerwel od października 2022 roku był Przewodniczącym Rady Nadzorczej, a od teraz będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu klubu obok Prezesa Pawła Żelema oraz Edyty Ernest – członkini zarządu.

Z zawodu jest adwokatem. Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ma wieloletnie, wszechstronne doświadczenie w prawie cywilnym, handlowym oraz podatkowym. Wielokrotnie reprezentował podmioty sportowe w sprawach prowadzonych przed organami jurysdykcyjnymi polskich i międzynarodowych organizacji sportowych oraz doradzał uczestnikom rynku piłkarskiego. Ma rozległą wiedzę dotyczącą regulacji prawnych PZPN oraz FIFA. Prowadzi prelekcje oraz warsztaty z zakresu prawa dla klubów Ekstraklasy, jest też wykładowcą na aplikacji adwokackiej oraz członkiem Sekcji Prawa Sportowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Jako wiceprezes zarządu Lechii Gdańsk będzie odpowiadał za działania w zakresie organizacyjno-prawnym, bezpieczeństwa, marketingu i komunikacji, a także sprzedaży. Jak sam podkreśla, pracy do zrobienia jest mnóstwo, dlatego swoje najbliższe cele chciałby realizować w każdym z tych działów sukcesywnie.

– To dla mnie ogromny zaszczyt, ale jeszcze większe zobowiązanie i odpowiedzialność. Lechia Gdańsk to klub o uznanej marce, sukcesach i tradycji, ale dziś stoją przed nim duże wyzwania, nie tylko sportowe. Prace chciałbym zacząć od poznania zespołu, z którym będę współpracował i od pierwszego dnia musimy narzucić sobie duże tempo pracy, zidentyfikować obszary działalności klubu do jeszcze większego rozwoju, wyznaczyć krótkoterminowe cele do realizacji oraz plan długofalowy i skrupulatnie się go trzymać. Musimy poprawić frekwencję na trybunach, zarówno poprzez akcje marketingowe jak i wykorzystanie nowych technologii. Powinniśmy postawić na większą współpracę z lokalnym środowiskiem biznesu. Przygotować atrakcyjne, uszyte na miarę pakiety dla firm, zarówno w zakresie współpracy sponsorskiej, jak i benefitów dla pracowników. Zależy mi na dobrej komunikacji z kibicami, ale też mediami. W planach mam też spotkanie z mniejszościowymi akcjonariuszami. Planujemy przeprowadzenie audytu procedur zwłaszcza w kontekście zwiększenia poczucia bezpieczeństwa dla kibiców. To zalążek planów i zadań jakie wyznaczyłem sobie i zespołowi, ale na pewno będzie ich znacznie więcej. W Lechii mówi się – My tworzymy historię i ja wraz z całym zespołem i Zarządem, tę chlubną historię z Lechią chciałbym rozwijać oraz nadawać jej nowy wymiar, adekwatny do zmieniających się trendów w biznesie sportowym – powiedział wiceprezes zarządu Arkadiusz Gerwel.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024