Silesion.PL

serwis informacyjny

Arena Gliwice najlepszym obiektem sportowym 2022 roku

Arena Gliwice ma juz milion gosci to byl rekordowy sezon obiekt

Arena Gliwice ma juz milion gosci to byl rekordowy sezon obiekt

Gratulacje dla Areny Gliwice, jednej z najmłodszych aren sportowo-widowiskowych w Polsce, która otrzymała 21 marca złotą statuetkę w kategorii “Obiekt sportowy 2022 roku” w konkursie Nagród SBP. To ogromne wyróżnienie, które zostało przyznane przez niezależne jury złożone z ponad 70 czołowych ekspertów reprezentujących wszystkie najważniejsze sektory branży sportowej.

W konkursie SBP wzięło udział 340 kandydatów, spośród których wyłoniono trzech finalistów w każdej z 15 kategorii. Arena Gliwice pokonała Tauron Arenę Kraków i Stadion Miejski w Szczecinie, zdobywając tytuł najlepszego obiektu sportowego w minionym roku.

– Dla nas to szczególnie ważne wyróżnienie, bo jesteśmy młodym obiektem na tle innych hal funkcjonujących w świecie sportu od wielu lat. Cieszymy się, że dzięki pracy całego, świetnego zespołu Areny Gliwice zaznaczyliśmy już swoją obecność na mapie ważnych obiektów sportowych Polski – oceniał podczas gali Paweł Chomentowski, członek zarządu Areny Gliwice, uczestnik panelu tematycznego w V Kongresie SBP.

W 2022 roku Arena Gliwice gościła aż dwa siatkarskie mundiale – kobiecy i męski. Ponadto, na stałe zadomowiła się tu ekstraklasowa koszykówka i futsal, a organizowane są także gale sportów walki, zawody piłkarskie i teqballowe oraz wiele innych sportowych wydarzeń. Cieszy fakt, że rugbyści na wózkach z klubu IKS Jeźdźcy mają tu stałe miejsce i rozgrywają turnieje rangi mistrzowskiej.

Głównym celem konkursu Nagród SBP było wyróżnienie i uhonorowanie marek, organizacji i podmiotów, które w ubiegłym roku postawiły na rozwój, popularyzację oraz wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego. Zdobywając to prestiżowe wyróżnienie, Arena Gliwice udowodniła, że jest liderem w tej dziedzinie i zasłużenie zdobyła tytuł najlepszego obiektu sportowego w Polsce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024