Silesion.PL

serwis informacyjny

Allegro zadebiutowało w Czechach.

Allegro zadebiutowalo w Czechach

Allegro zadebiutowalo w Czechach

Allegro.cz to nowa platforma zakupowa, w pełni dopasowana do czeskiego rynku i oparta na zasadzie “wystaw raz, sprzedawaj wszędzie“. Już od pierwszego dnia, kupujący z Czech mają dostęp do blisko 100 milionów ofert, w tym produktów od tysięcy sprzedających z Polski. Firma wprowadziła szereg rozwiązań ułatwiających polskim sprzedającym międzynarodową działalność, takich jak oferta Wysyłam z Allegro i Smarta! obowiązującego w dostawach do Czech czy One Fulfillment by Allegro, który obsłuży zamówienia od czeskich kupujących.

Blisko trzy czwarte sprzedających na allegro.pl jest zainteresowana eksportem do Czech właśnie z Allegro, co pokazuje, że nowa platforma to istotna zmiana również dla polskich sprzedających, którzy dzięki niej mogą rozszerzyć swoją sprzedaż na nowy rynek. Allegro pomaga w tłumaczeniu ofert, przeliczeniu cen oraz w budowaniu popytu na lokalnym rynku. Firma zapewnia również gotową ofertę logistyczną w ramach “Wysyłam z Allegro”, umożliwiającą dostawy realizowane przez znanych przewoźników.

Czechy to bardzo perspektywiczny rynek nie tylko dla nas jako marketplace’u, ale także dla naszych partnerów. To dla nich szansa, by dotrzeć do nowej grupy kupujących i rozwijać swój biznes na zupełnie nową skalę. Jestem dumny, że jako Allegro dostarczamy przedsiębiorcom rozwiązania umożliwiające wyjście ze swoją ofertą za granicę. I, że jak już dziś pokazują liczby, robimy to skutecznie: już pierwszego dnia działania platformy w Czechach mamy tam aktywnych około 100 milionów ofert. Potwierdza to nie tylko duże zainteresowanie eksportem z Allegro, ale również atrakcyjność oferowanych przez nas narzędzi do sprzedaży międzynarodowej. – mówi Alvise Favara, Chief Commercial Officer w Allegro

Allegro.cz to kolejny krok w międzynarodowej ekspansji firmy, która po przejęciu Grupy MALL i WE|DO dąży do pozycji wiodącej platformy e-commerce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa platforma jest odpowiedzią na pytania polskich sprzedających związane z wyjściem ze swoją ofertą na nowy rynek i wprowadza szereg udogodnień, takich jak program Allegro Smart! dla dostaw z Polski do Czech i międzynarodowych zwrotów.

Będziemy stale rozwijać naszą ofertę wspierającą sprzedaż w Czechach, jak i samą platformę na tym rynku. Zlokalizowana na Czechy domena Allegro to bardzo ważny element naszej ekspansji – pokazuje bowiem, że wierzymy, że model marketplace wypracowany na przestrzeni lat przez Allegro będzie konkurencyjny również na arenie międzynarodowej. – dodaje Alvise Favara

Allegro ustaliło ceny dla swoich metod dostawy do Czech, wyrażone w koronach czeskich. Wśród dostępnych opcji znajdują się:

  • Allegro Kurier DHL Czechy – 99 Kč
  • Allegro Kurier DPD Czechy – 99 Kč
  • Allegro Wysyłka z Polski do Czech – Odbiór w Punkcie Packeta – 59 Kč
  • Allegro Wysyłka z Polski do Czech – Automaty Paczkowe Packeta – 59 Kč.

W przypadku metod dostawy własnych, czyli Wysyłki z Polski za granicę – Czechy (umowa własna), cena została przewalutowana z polskich złotych na korony czeskie, zgodnie ze średnim kursem o wartości 5,0942, opublikowanym przez Narodowy Bank Polski w dniu 21 marca 2023 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024